Як зробити басейн своїми руками


Как сделать бассейн своими руками

Безумовно, кожен власник заміського ділянки хотів би мати свій власний басейн. Треба сказати, що це цілком реальне завдання, і зробити басейн своїми руками можна і потрібно! Насправді басейн є не тільки місцем для купання, він також створює особливий сприятливий мікроклімат, а також може виконувати корисну функцію накопичення води для поливу. У цій статті ми розповімо як зробити басейн своїми руками».

Послідовність створення басейну своїми руками


Последовательность создания бассейна своими руками

Щоб побудувати басейн своїми руками потрібно слідувати наступній схемі:

  1. В першу чергу потрібно визначити розміри басейну. При виборі місця слід взяти до уваги навколишні садові культури і розмістити басейн ближче до водопроводу. Що стосується форми басейну, то вона вибирається довільно, бажано, щоб форма була або прямокутна або кругова.
  2. Відбувається розмітка меж шляхом забивання кілочків і натягування нитки вздовж периметра майбутнього басейну. Після чого можна приступати до викопування котловану. Зверніть увагу, він повинен бути на 40 - 50 см ширше бажаного басейну. Дно також опускається на велику глибину. У найбільш популярному варіанті глибина повинна бути 1,3 - 1,6 метрів. Стінки басейну потрібно робити під ухилом близько 5-7 градусів у зовнішню сторону басейну, що запобіжить осипання ґрунту і забезпечить надійність стінок басейну.
  3. Дно котловану вирівнюється і утрамбовується. Після цього на дно насипають шар піску, завтовшки 20 - 30 см, а зверху укладають гідроізоляційний шар, що складається з двох шарів руберойду на бітумній мастиці. Бажано, щоб руберойд на 30 см заходив і на стінки басейну.
  4. Створюється опалубка по периметру басейну і заливається бетон між грунтом і опалубкою. Для покращення міцності можна заздалегідь закласти армуючу сітку, наприклад дріт-катанка (діаметром 4 - 8 мм). Бажано, щоб при бетонуванні використовувався гідробетон, або цемент марки не нижче 500. При створенні опалубки слід також врахувати конструкцію подачі води та її відкачування, і тільки після цього переходити до бетонування.
  5. Після висихання бетону, опалубку знімають і стінки бетону "железят". Для цього використовується суміш цементу з водою, яка наноситься на стінки звичайною кистю.
  6. На дно укладають камені і щебінь відповідної фракції, зверху кладеться сталева сітка, після чого заливається бетонна суміш, завтовшки 15 - 25 см. При цьому важливо ідеально рівно вирівняти дно, і зробити невеликий ухил в одну із сторін басейну (в цю сторону спочатку закладається зливна труба). Надалі можна обкласти стінки басейну плиткою або просто пофарбувати спершу грунтовкою, а потім олійною фарбою.

Чистка басейну своїми руками


Чистка бассейна своими руками

Чищення басейну потрібно проводити не рідше одного разу на тиждень. Принцип забруднення басейну пропорційний величині басейну. Чим він менше, тим швидше він забруднюється. Для знезараження води та запобігання її цвітіння слід застосовувати спеціальні засоби. Їх використання дозволяє рідше міняти воду в басейні (раз в 2 - 3 тижні). Відразу слід сказати, що поливати такий рослини водою не рекомендується.

Таким чином, ви зможете зробити басейн своїми руками без залучення фахівців зі сторони. Більш того, дотримуючись технології, представленої в цій статті, ваш басейн буде незмінно бути приємним і корисним прикрасою вашого заміського ділянки.


Как построить бассейн


Бассейн своими руками


Красивый бассейн