Як зробити альтанку з пластикових пляшок

Как сделать беседку из пластиковых бутык

Альтанка на заміській ділянці є не тільки прикрасою, але і одним із затишних місць для відпочинку. Купити готову альтанку із дерева або металу - дороге задоволення. Однак, маючи час і бажання, можна виготовити альтанку з підручних матеріалів, зокрема - пластика. У даній статті ми розглянемо, як зробити альтанку з пластикових пляшок своїми руками.

Варианты использования пластиковых бутылок

Навес из пластиковых бутылок

Кожна сім'я знає, що таке поклади пластикових пляшок. Однак не всі знають, що з них можна зробити що завгодно - від паркану до альтанки. Для цього необхідно мати в своєму розпорядженні пластикові пляшки одного і того ж розміру і кольору. Ми розповімо вам, як зробити альтанку з пластикових пляшок.

Що потрібно для роботи

Для того щоб спорудити дійсно затишну альтанку, треба попередньо підготувати креслення. Його наявність допоможе визначитися з тим, якого розміру, форми та дизайну буде альтанка.

Пластиковые бутылки

Для її виготовлення знадобиться:

 • пластикові пляшки об'ємом 1,5 л;
 • дерев'яний брус для каркаса;
 • лопата, ножиці, гострий ніж, дріт і кріпильні матеріали;
 • пісок, цемент, галька - за необхідності.

Перед тим, як приступити до зведення альтанки на ділянці, потрібно подбати про наявність певної кількості матеріалу - пластикових пляшок. Збирати їх самостійно - занадто довго; а необхідну кількість пляшок можна взяти, наприклад, в літньому кафе.

Зверніть увагу! Використання різнокольорових пластикових пляшок додасть альтанці унікальний дизайн. При бажанні можна пофарбувати прозору тару зсередини за допомогою рідких або розпилюються акрилових фарб.

Технологія збору альтанки з пластикових пляшок

Беседка из пластиковых бутылок

Перший варіант складання альтанки:

 1. Спочатку потрібно виготовити «колоди» з пластикових пляшок. Для цього дно у кожній із пляшок потрібно відрізати, і кожну пляшку вставити в іншу. Якщо для виготовлення альтанки не використовується дерев'яний брус в якості каркаса, нижній шар пляшок потрібно заповнити піском для обважнення або дрібними камінчиками. При бажанні можна розфарбувати дрібні камені за допомогою різнокольорових фарб, надавши тим самим альтанці унікальний вид.
 2. З'єднуються пляшки між собою клеєм або скотчем. Якщо встановлюється каркас з бруса, стіни альтанки можуть бути виконані у вигляді нанизаних на дріт і вертикально закріплених одноколірних або різнокольорових пластикових пляшок. Використання дерев'яного каркаса надає широкі можливості «мереживного» декорування стін альтанки пластиковими пляшками. Важливо, щоб товщина бруса була приблизно дорівнює товщині пластикових «колод».
 3. Спочатку встановлюється каркас альтанки. Для цього на обраному місці знімається грунт, готуються отвори в ґрунті, в яких і зміцнюється дерев'яний брус як горизонтально, так і вертикально. З нього виготовляються крокви для даху альтанки. Якщо планується зробити похилий дах, то половину з несучих дерев'яних брусків необхідно встановити трохи вище інших.
 4. На зведені крокви укладається часта обрешітка.

Пластиковые бутылки в стенах

Другий варіант, альтанки з пластикових пляшок:

 1. Встановлюється каркас альтанки - горизонтальні і вертикальні дерев'яні бруси. Нижня частина підстави надійно вкопується в грунт.
 2. Пластикові пляшки для цього способу збирання можна використовувати невеликі за обсягом. З них необхідно зробити своєрідні «цеглини»: наповнити піском або дрібним щебенем. На готову підставу альтанки укладається перший шар «цеглин», з'єднаних між собою заздалегідь приготованим бетонним розчином. Таким чином, стіни альтанки будуть представляти собою міцне спорудження.
 3. Кроквяна система складається з тонкої дерев'яної обрешітки - похилий, двох або більше скатна - в залежності від креслення.

Второй вариант беседки

Песок в бутылках

Облаштування даху альтанки

Не тільки стіни альтанки можна звести з пластикових пляшок, але і оформити дах. Для того, щоб зробити черепицю з пластику, необхідно відрізати у пластикових пляшок дно і шийку, а отримане пластикове кільце розрізати навпіл.

Крыша из бутылок

Для розпрямлення шматків пластику необхідно занурити його ненадовго в гарячу воду - але ні в якому разі не в окріп. Після цього потрібно помістити «черепицю» під гніт на добу-дві. Готові деталі саморобного покрівельного матеріалу укладаються, починаючи з країв даху і вгору, внахлест. Кріпляться вони на дерев'яну обрешітку за допомогою саморізів, причому обов'язково потрібно використовувати гумові прокладки для запобігання псуванню «черепиці».

Останній, верхній шар саморобного покрівельного матеріалу укладається наступним чином:

 • якщо дах похилий, то останній шар черепиці кріпиться так, щоб верхні деталі заходили на стіну, оберігаючи стик стіни і дахи;
 • якщо дах двох або більше скатна, то необхідно закрити стик скатів поруч деталей, закріпивши їх на обох кінцях різних площин даху альтанки.