Як зробити цокольний поверх

Как сделать цокольный этаж

Високо зведений цоколь і занижений фундамент дозволяють зробити невелике приміщення, яке й отримало назву цокольний поверх. Правильно вибраний для конструкції матеріал дозволить поліпшити зовнішній вигляд будови і отримати додатковий захист. У цій статті ми розповімо, як зробити цокольний поверх.

Види цоколів

Виды цоколей

Висота цоколя за стандартами, не повинна перевищувати 50-70 см від рівня землі. Головне призначення цього елементу - захист будівлі від атмосферних опадів, але він виконує й другу функцію - декоративну, створюючи неповторний вигляд вашого будови.

Всього існує три види цоколя, які мало чим відрізняються один від одного. Це випирає, заглиблений і йде в один рівень з основою. Як зробити цокольний поверх і заощадити при цьому, ми зараз розповімо.

Багато власників приватних будівель воліють робити западаючий цоколь, бо він створює додатковий захист від вологи. Вода скочується з цієї конструкції швидше, ніж з інших її різновидів, тому зруйнувати фундамент буде важче.

Разновидности цоколя

Западаючий цоколь ще і більш дешевий, оскільки по товщині він тонше стін в кілька разів, тому і матеріалів буде потрібно менше. При достатньому заглибленні конструкції не потрібно гідроізоляційний шар, що теж зменшує вартість.

Тонкі стіни слід з'єднувати з фундаментом виступаючим цоколем. Вийшло під будівлею приміщення можна використовувати як підвал, складаючи туди непотрібні речі. Останній варіант робити не рекомендується, оскільки він псує зовнішній вигляд споруди і найдорожчий. Більш того, при зведенні такого цоколя потрібно укладання гідроізоляційного шару, який збільшить загальну вартість. Як зробити цокольний поверх без зайвих грошових вкладень, читайте нижче!

Особливості

 • Для підпідлоги цоколь буде служити захисною стіною, тому конструкцію необхідно утеплити зсередини і укласти гідроізоляційний шар зовні, що поліпшить її характеристики.
 • Висота цоколя від 50 см. При облаштуванні під будівлею приміщення рекомендується збільшити висоту до 1,50-2 метрів.
 • При зведенні цоколя не забувайте зробити вентиляцію. Для провітрювання достатньо залишити декілька отворів розміром 30 на 15 см, які ще називають продухами.

Вентиляция цокольного этажа

 • Продухи повинні розташовуватися не нижче 15 см від землі. Якщо їх кілька, то вони розташовуються на одному рівні. Для запобігання засмічення рекомендується закривати їх щільною сіткою, а в зимовий час - тканиною, щоб уникнути промерзання приміщення.

Інструмент для будівництва

Конструкція звичайного підстави і цокольного поверху майже ідентична. Щоб цоколь вийшов якісним і надійним, перш за все, необхідно запастися інструментом. Вам знадобляться:

 • Простий олівець.
 • Молоток.
 • Дерев'яні кілочки.
 • Схил.
 • Шпагат.
 • Металева сітка.
 • Рулетка.
 • Рівень.
 • Лопата.
 • Кірка.
 • Кельма.

Фундамент

Возведение цоколя

Для зведення цокольного поверху частіше використовується стрічкове монолітне підставу, при цьому найважливіше - глибина.

Зверніть увагу! Професійні будівельники рекомендують будувати фундамент вище або нижче грунту хоча б на 15 см, але не рівень.

Цоколь буває збірний або монолітний. Укладається він із залізобетонних плит або готових блоків. Якщо грунт не радує вас високою несучою здатністю, то під основу рекомендується укласти піщану подушку, а поверх неї - залізобетонну.

Зверніть увагу, що зовнішній вигляд цокольного поверху залежить від вибраного вами цегли, так і надійність конструкції, загалом, теж. Цеглу повинні бути високої якості, як і розчин, що з'єднує їх. Цоколь з залізобетонних блоків робиться просто, адже немає ніяких секретів, які ускладнили процес. У рідкісних випадках між таким матеріалом укладається арматура, поліпшуючи зчеплення сусідніх блоків.

Монолитный цоколь

Монолітний цоколь будувати набагато важче, оскільки в процесі недосвідчена людина може припуститися помилки. Будівництво цокольного поверху починається з опалубки, яку можна спорудити з струганих дощок.

Зверніть увагу! Обробляти такий матеріал рекомендується лише з боку зіткнення його з бетоном.

Для надійності цоколь необхідно армувати, а вже потім заливати бетоном. Сталеві прути зварюють між собою, утворюючи сітку. Відстань між сусідніми дротами повинно бути 15-25 див. Упирати кінці сітки в арматуру не потрібно. Якщо цоколь буде високим, то буде потрібно кілька рівнів арматури з кроком 30-50 см, з'єднаних вертикально. Коли цемент стане достатньо міцним, можна зняти опалубку.

Наш цокольний поверх практично готовий і можна продовжувати будівництво будинку. Облаштовувати вийшло приміщення необхідно по своєму смаку.

Відео

Нижче преведен відео-матеріал про будівництво цокольного поверху в умовах ґрунтових вод.