Як зробити дерев'яний паркан


Как сделать деревянный забор

Так повелося, що ще з незапам'ятних часів дерево вважалося кращим природним матеріалом, який щедро дарує людям комфортне тепло і сприяє створенню домашньої затишної атмосфери. І нехай сьогодні на дворі XXI століття, час прогресу нових технологій, але цінність деревини так само, як і її вартість, з кожним роком тільки зростає.

І сьогодні вважається престижним прикрашати свій будинок дерев'яними декоративними елементами, або ж взагалі замахнутися на грандіозний проект, побудувавши красивий дерев'яний «еко»-будинок. А меблі, виготовлені з дуба, червоного дерева, або інкрустована коштовними породами дерев цінувалася у всі часи.


Забор из дерева на участке

Любителі всього натурального, як правило, віддають перевагу дерев'яним вікнам і дверям, а також частенько зводять біля свого будинку паркан з деревного матеріалу - надійний захист особистої території від сторонніх поглядів.

Особливу гордість господаря являє дерев'яний паркан своїми руками виготовлений. Перш ніж розповісти про те, як зробити дерев'яний паркан, пропонуємо розглянути існуючі види дерев'яних парканів.

Основні різновиди дерев'яних парканів

Тин. Самий що ні на є найдавніший вид огорожі. Являє собою прути, переплетені особливим способом між забитими кілками в землю. Це дуже незвичайний і оригінальний на увазі дерев'яний паркан, але, на жаль, не дуже довговічний.


Плетень

Ранчо. Навіть сама ця назва вже нагадує нам американські фільми про ковбоїв. Але, зауважимо, що такі види огорож зводилися в наших краях вже давно для огорож городу або саду. Зазвичай він являє собою якесь споруда, що складається з прибитих до дерев'яних стовпів двох або чотирьох дощок (жердін). В принципі це і є горизонтальний штахетник.


Ранчо

Частокіл. Є також стародавнім видом огорожі. Ще наші прадіди вкопували в землю кілки, загострені під кутом 35-40 градусів і потім скріплювали їх між собою поперечинами. Виглядає такий паркан досить переконливо.


Частокол

Решітка. Красивий, повітряний і ажурний паркан, але скоріше декоративний, призначений для зонування присадибної ділянки. Не є надійною високою огорожею. Як правило, наповнення даного виду огорожі складається з перехрещених по діагоналі (прямо) рейок або вузьких дощок.


Забор-решетка

Дерев'яний штахетник. Вважається традиційним парканом. У виготовленні це найпростіший варіант: дошки вертикально кріпляться до прожилинам, а прожіліни кріпляться до вбитих у землю дерев'яних стовпчиків. Звичайно ж, такий штахетник є одним з найбільш економічних видів огорож, що в свою чергу робить його популярним. Такий паркан простий в експлуатації і його не складно надалі підтримувати в робочому стані.


Штакетник деревянный

Ще до причин його популярності відноситься те, що він не затінюють ділянку, при цьому чітко окреслює його, посилюючи відчуття комфорту і сільського стилю. Так що для дачної ділянки штахетник просто незамінний.

Поділ за технологією виготовлення

Екологічні дерев'яні паркани поділяються на:

 • Паркани без підстави. В даному випадку влаштовуються лише стовпи огорожі. Встановлені стовпи можуть бути дерев'яними, цегляними, металевими або бетонними.
 • Паркани з підставою. Тут має місце фундамент, який споруджується під основу огорожі. Наземна частина (основа) огорожі повинна виготовлятися одночасно зі стовпами паркану.


Забор с основанием

Оздоблення виконується з різних матеріалів: профлиста, цегли, каменю. Паркан з підставою завжди виглядає респектабельно і грунтовно, але він відноситься до заборів, найдорожчим за вартістю. Кожному господарю хочеться здешевити витрати на будівництво. Кращим способом є самостійне зведення дерев'яного паркану.

Етапи спорудження дерев'яного паркану


Этапы сооружения забора

Сільський стиль, або, як модно зараз говорити, стиль кантрі, завжди на піку моди. Дерев'яний штахетник вважається його яскравим елементом. Простота ліній такого паркану без будь-яких прикрас, виглядає досить елегантно і сучасно, а виготовити така огорожа не становить особливої праці. Щоб зрозуміти, як зробити дерев'яний паркан більш складної конструкції, спробуємо розібратися, як можна своїми руками виготовити штахетник.

Для початку необхідно визначитися з матеріалом для будівництва.

Зверніть увагу! Важливо, щоб заготовлене дерево було захищено від псування і гниття. Обробити деревину антисептиком можна самостійно, а можна і придбати вже оброблені у виробничих умовах дерев'яні елементи майбутнього паркану.

Далі слід вибрати пропорції, висоту, форму огорожі, і потім вже можете приступати до будівництва.

 • Спочатку виконують розмітку земельної ділянки.


Разметка под забор

 • Потрібно підрахувати, яка кількість забірних стовпів, штакетин і прожилин буде необхідно. У разі, якщо стовпи будете виготовляти самі, обов'язково зашкурите їх і запиліть верхівки. Прожіліни повинні бути односхилими, щоб стікала дощова вода.
 • «Земляну» частина стовпів змащують гарненько гарячим варом (гудроном).
 • Далі виконується розмітка по натягнутому шнурку під стовпи (рекомендується витримувати відстань три метри).
 • Тепер на глибину залягання грунту необхідно вирити ями під стовпи. Як правило, глибина буває від одного метра до півтора. Полегшити свою працю можна, скориставшись буром.


Ямы под столбы

 • Для високого і, відповідно, важкого паркану до підошви стовпа слід прикрутити металеву пластину для стійкості (щоб не вивернуло паркан).
 • Стовпи, фіксуючи вертикально, встановлюють на піщану двадцатисантиметровую подушку, і потім невеликими порціями піску або грунту засипають яму. Ретельно трамбують. Для посилення міцності конструкції можна додатково зацементувати.
 • Після установки стовпів за допомогою шнурка необхідно визначитися з місцями кріплення прожилин паркану вгорі і внизу. Прожіліни слід добре зафіксувати.


Схема штакетника

 • Штакетіни, як правило, прибивають за виготовленому заздалегідь шаблоном або вирівнюють верх паркану по шнурку. Шаблон є Т-подібної деталлю, у якої ширина «ніжки» букви Т дорівнює кроку штакетін (рекомендована відстань два сантиметри). Прибивати штакетіни за шаблоном краще. Ось і все, паркан-штахетник готовий! Для спрощення роботи можна купити на будівельному ринку готові до монтажу секції з декоративним малюнком, прожилинами і стовпами.

Відео

Пропонуємо вам подивитися невелику відеопідбірку найкрасивіших дерев'яних парканів.