Як зробити дитячий майданчик


Как сделать детскую площадку

Більшість батьків влітку намагаються вивезти дітей із загазованих, запилених міст на дачу. Якщо у літні місяці діти постійно знаходяться за містом і приїжджають туди часто відпочивати в іншу пору року, то необхідно подбати про те, щоб перебування на відпочинку було їм на користь і радість. На цьому етапі варто задуматися над тим, як зробити дитячий майданчик своїми руками, можливо, навіть разом із дітьми, які люблять допомагати дорослим у таких заходах.


Организация детской площадки

Основні вимоги та рекомендації при будівництві дитячого майданчика:

  • У першу чергу потрібно продумати місце розташування ігрової зони. Бажано розмістити її в затіненому місці, але не з північної сторони. Відмінно, якщо це буде південно-захід. Тінь може створювати розкидисте дерево, будинок або навіс.
  • Бажано, щоб майданчик проглядалася їх вікон будинку або тераси
  • Добре, якщо ігрова зона відпочинку розташована подалі від грядок і колючих чагарників
  • Потрібно обов'язково враховувати пріоритетний напрямок вітру на ділянці, щоб не виникало протягів
  • Сходи і гірки вимагають місця для можливості забігу на них, а каруселі та гойдалки розташовуватися в 2 метрах від доріжок або інших об'єктів
  • Всі елементи і деталі з деревини повинні бути відшліфовані і пофарбовані, щоб не допустити появи скалок у малюків
  • Кріпильні елементи повинен бути надійними і прихованими (не стирчати!).


Основные требования и рекомендации при строительстве детской площадки

Будь-яка дитина для ігор воліє, чисто інтуїтивно, поверхні з натуральних матеріалів (наприклад, дерево або глину). Тому, перед тим як зробити дитячий майданчик, слід звернути увагу на природні будівельні і витратні матеріали.

Для будівництва дитячого майданчика може знадобитися брус, добре отструганные і відшліфовані дошки, рейки, вологостійка фанера, листи жерсті (для облаштування гірки), натуральні товсті мотузки або залізні ланцюги для пристрою гойдалок.

Спортивний майданчик ідеально підходить для дітей у віці. Малюкам зазвичай подобається гірка, під яку в сильну спеку можна поставити якісний надувний басейн, і вийде повноцінний аквапарк. Для них можна спорудити зручну пісочницю, тим більше пісок завжди є на будь-якому дачній або заміському ділянці. Дітям постарше точно сподобаються гірки для лазіння, яку можна зробити у вигляді мотузяної драбини. Всім дітям подобається імпровізований намет-тент з підручних тканин і найпростіших витратних матеріалів.

Підготовка території

Майданчик необхідно заздалегідь вирівняти, щоб на ній не було ям і інших нерівностей. Кращим покриттям вважається натуральний газон, при засіванні потрібно використовувати стійкі до втоптування суміші. Якщо часу підготувати грунт і сіяти новий газон немає часу і можливості, можна ретельно зістригти звичайну траву, вирвати великі кущі і дуже потужні рослини.

Справах пісочницю


Делаем песочницу

Зробити пісочницю самостійно зовсім нескладно. Каркас конструкції можна виконати з декількох видів огорож:

  • З старого великого резинного колеса (від трактора або будь фури), який зверху можна барвисто розфарбувати в різні кольори.
  • З дерев'яного каркаса. Крім традиційних дощок і брусків огорожею можуть служити спіли колод, різної довжини і висоти, зі ступінчастою конструкцією. Малюки можуть по них стрибати і бігати.
  • Огорожі з цегельної кладки бажано зверху заштукатурити, щоб згладити гострі кути і краї. Можна навіть використовувати залишки цегли, але його заздалегідь потрібно відшліфувати і збити всі гострі кути.

Пісок для гри краще купувати просіяний і невеликого фракції. Під пісок треба підстелити геотекстиль (нетканий матеріал) або інший ізолятор, щоб наповнення не змішувалося з грунтом. У конструкції пісочниці потрібно залишити невеликі отвори для дренажного стоку при великих опадах. Дуже практично зробити відразу дах або якийсь навіс.

Не бійтеся побудувати відразу якісну, надійну пісочницю. Навіть коли діти виростуть, її можна використовувати під оригінальну клумбу.

Дитячі майданчики

При створенні майданчика не обійтися без різних колод, пеньків, спилов, дощок. З великих пеньків і маленьких пенечков можна побудувати столи і стільці, і зробити загальний гарний ансамбль, якщо обнести таким же матеріалом пісочницю або зробити оригінальні дерев'яні доріжки. Колоди і пеньки можна використовувати у вигляді спортивних снарядів, маленьким дітям буде корисно з ним вчитися ходити, тренуючись зберігати рівновагу.

Гойдалки


Качели на детской площадке

В першу чергу необхідно подбати про безпеку несучих елементів, кріплень і сидіння, до якого будуть кріпитися ланцюжка, мотузки і т. д. Якість кріплень можна перевіряти, використовуючи власний вага: витримає Вас - витримає і будь-якої дитини.

В якості несучої конструкції можна використовувати товсту гілку дерева, обов'язково здорову. Традиційним варіантом є зведення дерев'яного або металевого каркаса, який ретельно фіксується глибоко в землю або споруджується на розпірках, для уникнення перекидання гойдалки.

Самостійне зведення дитячого майданчика не потребує значних фінансових вкладень, достатньо лише трохи вільного часу, бажання і фантазія, і прості, доступні матеріали та інструменти, які завжди є на будь дачі або заміському ділянці. А спільна праця з дітьми буде сприяти ще більшому згуртуванню Вашої родини, зміцненню між усіма учасниками заходу відносин і поліпшенню загального розвитку дитини.