Як зробити диван своїми руками


Как сделать диван своими руками

Завжди приємно повернуться додому, сісти на зручний диван і насолодитися домашнім затишком, влаштувавшись серед м'яких, обволакивающих подушок. Еволюція сучасних диванів постійно прогресує і просто вражає. В даний час дивани настільки швидко виходять з моди, що краще заощадити значні кошти і зробити цей предмет часу своїми руками, особливо якщо інтер'єрний простір вирішено в стриманому стилі.


Преимущества изготовления дивана своими руками

Основні переваги самостійного виробництва м'яких меблів:

 • Економія коштів. Диван, зроблений самостійно, обійдеться власнику в кілька разів дешевше, ніж придбаний у магазині.
 • Контроль якості. Виготовляючи диван самостійно, будь-яка людина дуже ретельно підійде до вибору основних і витратних матеріалів, підбере тільки якісний, висушений брус, сертифікований поролон і надійну, красиву і довговічну оббивку.
 • Широкий вибір дизайну. Перед тим як зробити диван своїми руками, можна заздалегідь оцінити стилістику приміщення, в якому він буде знаходитися, і підібрати дизайн виробу у відповідності з інтер'єрним оформленням кімнати.
 • Оптимальні розміри. Плануючи виготовити самостійно диван, його габарити і форму можна підібрати з урахуванням фактичних розмірів приміщення, вписати його в будь-який вільний простір.
 • Зміна оббивки в процесі експлуатації. Навчившись один раз проводити складальні роботи та заміну оббивки, можна в будь-який момент під новий дизайн приміщення змінити текстиль або інше покриття на виробі.
 • Гордість за роботу. Виконаний своїми руками диван завжди буде предметом гордості свого власника, якими він може похвалитися перед знайомими і друзями.

Зробити самостійно диван доступний будь-якій людині з незначним рівнем підготовки і певним набором інструментів.

Підготовчі роботи

Приступаючи до самостійного виробництва дивана, необхідно провести деякі підготовчі роботи, щоб передбачити всі нюанси і тонкощі цього технологічного процесу.


Планирование будущего дивана

Спочатку необхідно визначитися з габаритними розмірами вироби і зробити самостійно креслення майбутнього дивана. Його дуже просто виконати самому, головне - дотримуватися пропорції і враховувати допуски на розкрій матеріалу і каркасної конструкції. Отриманий креслення допоможе не тільки в процесі роботи, але і в підготовці при придбанні матеріалів.


Материалы для изготовления дивана

Орієнтовний перелік матеріалів і комплектуючих:

 • брус перетином не менше 30Х50 мм;
 • якісне ДСП 16мм;
 • сертифіковане ДВП 3-5мм (наявність при придбанні сертифікату обов'язково, так як неякісне ДВП може негативно вплинути на ваше здоров'я);
 • фанера березова 5 і 15мм;
 • шурупи і цвяхи;
 • поролон, сертифікований щільністю не менше 30 кг/м3 з вихідною товщиною 20 і 40мм;
 • синтепон і трохи ватину;


Ткань мебельная

 • столярний клей;
 • спеціальний клей для поролону;
 • для набивання подушок поролонова крихта або інший матеріал;
 • меблева тканина.

Дуже уважно до якості та екологічності придбаних матеріалів. В даний час навіть на ринках продавці можуть надати документацію щодо сертифікації на матеріали, але краще закуповувати їх у спеціальних супермаркетах.


Электролобзик

Орієнтовний набір інструментів та обладнання:

 • електродриль (з регулятором швидкості);
 • електролобзик або електропила (бажано з найпростішим стуслом, для рівного надпила бруса);
 • меблевий степлер, можна механічний;
 • гострий ніж для розрізання поролону і крою меблевої тканини;
 • швейна машинка.

Розпилювання бруса і розкрій ДВП при відсутності електропили та іншого інструменту сьогодні можна замовити в будь-якому спеціалізованому магазині.

Виготовлення основи


Изготовление основания дивана

За заздалегідь підготовленим кресленнями спочатку випилюють основу майбутнього дивана. Для цього використовують фанерні листи або залишилися після старої меблів щити. Випилюють підстава електролобзиком, якими можна найбільш точно вирізати необхідну основу потрібної форми.

Якщо передбачається проводити диван складною, оригінальної форми або виріб буде мати великі розміри, то можна попередньо розбити підстава та його виготовлення на декілька елементів, а потім їх стикувати їх між собою.


Работа электролобзиком

Коли підстава буде готовий, приступають до монтажу каркасу з вертикальних перегородок. Висота дивану розраховується заздалегідь і повністю залежить від його призначення і місця розташування. Наприклад, диван для їдальні зони або кухні можна робити високим, щоб за них було зручно обідати щодня або зустрічати гостей. Якщо виріб буде низький, то на ньому можна буде вальяжно розвалитися і переглядати улюблені фільми. У будь-якому випадку, висота дивану продумується дуже ретельно.


Пространство для хранения белья

На готові вертикальні стійки укладають несучі фанерні листи (при організації жорсткого каркаса, без умов організації конструкції-можливість розкладання). Внутрішній простір такого дивана можна використовувати для розміщення речей або вбудованої техніки. Заздалегідь можна залишити технологічні отвори під проводку для підключення підсвічування або техніки.

Спинку дивана набирають з дерев'яного бруса, обшивають його листами ДВП (можна відразу придбати ламінований матеріал під загальний дизайн).

Обшивка дивана

Коли каркас і обшивка дивана зроблені, приступають до виробництва м'яких заготовок. Крім цього, необхідно обробити вже готовий каркас, забарвити його лаком або тонованою фарбою в заздалегідь вибраний тон.


Обшивка дивана

Всі гострі і шорсткі межі каркаса перед обтягування або фарбуванням обробляють наждачним папером. Потім з поролону та меблевої тканини виготовляють дві основи, по товщині близько 15-20 см. Довжина і ширина їх повинна відповідати сидінь і спинки. Поролон обертають синтепоном, що запобігає його стирання і зношування. З'єднуються між собою основи степлером або довжиною рознімної блискавкою. До каркаса дивана кріплять м'які подушки декоративною стрічкою-липучкою. Із залишків поролону можна зшити різні за розмірами і дизайном диванні подушки.