Як зробити будинок теплим

17.01.2021
2 554
Admin

Как сделать дом теплым

  1. Зовнішнє утеплення будинків
  2. Як зробити дерев'яний будинок тепліше

Тепло в будинку - одна з головних складових комфорту і благополуччя його мешканців. Сучасні умови життя, подорожчання будівельних матеріалів і енергоносіїв диктують власникам заміських будинків і котеджів необхідність економії тепла та усунення його витоку. В останні роки ця тема стала дуже актуальна, тому зарубіжними і вітчизняними виробниками були розроблені безліч комплексних систем утеплення будинків. Сьогодні існують технології утеплення цегляних, каркасних дерев'яних і бетонних будівель, а також застосовуються вже готові проектні рішення при будівництві будинку з підвищеними властивостями теплозбереження, наприклад, «термодім», каркасно-щитові будинки з високою теплоізоляцією і т. д.

Традиційно найбільші втрати, більше 50 %, відбуваються через стіни будівлі. Тому, будь-який власник, замислюючись над питанням, як зробити будинок теплим, в першу чергу починає з фасадних стін. Утеплення проводять по фасаду будівлі і іноді, якщо це не можливо, по зсередини приміщення.

Зовнішнє утеплення будинків

Наружное утепление домов

В основному для зовнішнього утеплення використовують пінополіуретан і мінеральну вату. Вони є універсальними матеріалами, які володіють багатьма достоїнствами. Мінеральна вата - це екологічно і абсолютно безпечний матеріал, який володіє доброю міцністю і відмінними теплоізоляційними характеристиками, і що найголовніше відноситься до негорючих виробів. Як правило, мінеральну вату на фасад наносять при облаштуванні каркаса. Однак є жорсткі плити, які безпосередньо кріплять до зовнішніх стін за допомогою спеціальних анкерних дюбелів.

Пінополіуретан - це сучасний матеріал, що відрізняється міцністю і невеликою вагою, високою технологічністю і великою областю застосування. Пінополіуретан має низьку теплопровідність. На фасад матеріал наносять з допомогою клею і додаткової фіксації анкерними дюбелями. Важлива умова - у зв'язку з тим, що пінополіуретан є горючим матеріалом, зовні його обов'язково штукатурять по сітці чи закривають іншими фасадними системами.

Як зробити дерев'яний будинок тепліше

Как сделать дом теплее

Основні тепловтрати в дерев'яних будинках відбуваються через стіни, вікна, підлоги, покрівлю та підвали за рахунок теплового випромінювання. Причина цього - перепади температури всередині приміщення та особливо взимку. Слід зазначити, що більше 50% тепловтрат зазвичай йде через будівлі, і по 20% - через стелю і вікна. Тому утеплення стін приділяється, як правило, першочергову увагу.

Якщо в дерев'яному будинку втрати тепла пов'язані з проблемами в межбревенных швах для утеплення застосовується спеціальний герметик, який наноситься за спеціально розробленою технологією. Застосування герметика для дерев'яного будинку збільшує його теплотехнічні характеристики, дозволяючи значно економити на опаленні.

При утепленні будинку з дерева розташовувати шар утеплювача усередині будинку не рекомендується, так як така система утеплення може призвести до небажаних наслідків - волога почне накопичуватися на поверхні стін в місці контакту з утеплювачем, руйнуючи їх поступово і погіршуючи мікроклімат в будинку. Тому методика утеплення з зовнішньої сторони фасаду - краще.

Коли проводять комплексні заходи щодо зменшення тепловтрати стін, необхідно пам'ятати, що будинок з дерева - це особливе будівля, з притаманним тільки цьому будовою внутрішнім мікрокліматом. Саме тому в якості утеплювального матеріалу бажано використовувати екологічно чистий, який не вплине на природний повітрообмін в будинку. До таких матеріалів відносять ISOVER, ROCKWOOL, ISOROK, URSA (на основі якісної мінеральної вати), піноплекс, техноплекс - екструзійні полімери, а також інші сертифіковані теплоізоляційні матеріали.

Утеплення дерев'яного будинку з фасаду краще проводити в літній період, і обов'язково при сухих стінах, стабільної вологості і температурі повітря. Фасад будинку попередньо обробляють антисептиками і антипіренами. Потім роблять додаткову конопатку стін і проводять роботи по утепленню. Дуже важливо, щоб вибраний для утеплення матеріал був термостійким, мав високі антикорозійні властивості. Для запобігання утворення конденсату при перепадах температури і вологості біля фундаменту та карнизу будівлі влаштовують вентиляційні канали (спеціальні продухи).

Якщо варіант утеплення дерев'яного будинку передбачає утворення зазорів між утеплювачем і поверхнею фасаду, то позбутися від утворилися порожнин можна з допомогою насипного утеплювача або сучасної технології напилення пінополіуретанової теплоізоляції.

Проведення якісної теплоізоляції будинку дозволить надовго забути про проблеми з тепловими втратами, сирими стінами та інших проблемах.

Теплый и уютный дом

Читайте також: