Як зробити дровницу своїми руками


Как сделать дровницу своими руками

Існує два поняття терміна «дровниця»:

 • місце для зберігання дров на присадибній ділянці;
 • стильний камінний аксесуар, в якому можна переносити, а потім зберігати дрова безпосередньо в приміщенні.

І якщо в першому випадку дровниця - це конструкція з дахом і виконаним з підручних матеріалів підставою, то другий варіант - це невелика «кошик» з ручкою з металу або дерева.

Дворова дровниця


Дворница во дворе

При необхідності зберігання великої кількості дров на присадибній ділянці, можна піти двома шляхами:

 • скласти дрова можна в стіс на відкритому повітрі (зазвичай їх викладають штабелем, але ніхто не забороняє надати їм і більш вишукану форму);
 • побудувати спеціальну дровницу.


Забавная

Давайте розглянемо другий варіант і розглянемо докладніше, як зробити дровницу своїми руками у дворі будинку.

Зверніть увагу! Якщо місце під дровницу у вас вже викладено плиткою (зроблена бетонна або асфальтобетонна площадка), то конструкція дворницы не буде мати заглиблюється в землю стійок. У тому випадку, якщо під дровницу виділяється місце «на землі», для продовження терміну служби дровниці можна в якості стійок використовувати дерев'яний брус, а металеві труби (круглого або квадратного перетину).

Починаємо роботи по створенню дровниці з креслення її креслення. Це дозволить вам визначити необхідні розміри і кількість матеріалу. Не забувайте, що дровниця має в плані вигляд букви «П» (з короткими ніжками» і довгою «поличкою»). Тому для її зведення вам знадобиться: брус (або металеві труби) для стійок і перемичок дровници, дошки (або брус) і покрівельний матеріал для влаштування навісу. Стійки передньої частини конструкції повинні бути довшими, щоб пізніше не виникло труднощів з забезпеченням необхідного ухилу навісу.

Для конструкції «на землі» в першу чергу необхідно встановити стійки по кутах дровници, а також по довгій стороні через кожні півтора-два метри (металеві труби краще забетонувати, а дерев'яні стійки можна просто закопати, попередньо обмазавши їх кінці бітумом). Після цього всі стійки з'єднуються між собою брусом (або трубами) у нижній, середній та верхній частинах.

Приклад облаштування дровниці у дворі:

Якщо ви зводите дровницу на вже існуючій майданчику (тобто без заглиблення стійок), починайте роботи з влаштування нижньої обв'язки, до якої потім прикріпіть стійки і виконайте обв'язку по середині і верху конструкції.

Виконайте покрівлю для дровници, уклавши покрівельний матеріал на дерев'яну обрешітку. По периметру дровниці закріпіть металеву сітку.

Дровниця для каміна


Дровница дя камина

Невелику ковані витончену дровницу для каміна краще, звичайно, замовити у професійного майстра. Якщо ж вас влаштує інший матеріал для виготовлення дровници, то в цьому випадку можна обійтися власними силами, так як зробити дровницу своїми руками не так складно, як здається на перший погляд. Пропонуємо вам кілька варіантів.

Плетені дровниця


Дровница плетеная

Створити плетену дровницу під силу не кожному з нас. Для цього необхідно мати хоча б початкові навички виконання подібних робіт.

Як варіант можна запропонувати замінити лозу мотузкою (товщиною не менше 4 мм), і при цьому обмотати нею і зовнішні елементи каркаса (для надійності скріпивши їх ще й саморізами). Ручку (виконавши її у вигляді замкнутого контуру) і основу изгибающегося «ложа» для дров можна випиляти лобзиком з товстої фанери. «Косичку», що прикрашає краю дровници, варто також зробити з мотузки, а потім наклеїти її на фанеру, попередньо закріпивши під нею вистилає «ложе» тканина.

Дровниця з бочки


Дровница из бочки

Для виготовлення такої дровниці вам буде необхідно знайти підходящу за розміром бочку. Далі потрібно робити наступне:

 • нанесіть на бочку контури дровниці;
 • потім посуньте центральний обруч так, щоб він виявився точно на місці майбутньої ручки;
 • прикріпіть до нього кожну дощечку з допомогою болтів з декоративною головкою;
 • виріжте з бочки дровницу;
 • зашкурте її краю;
 • виготовте з дошки фігурні ніжки і зберіть з них підставку для дровниці;
 • пофарбуйте обручі фарбою по металу, а дерев'яні елементи розкрийте морилкою.

Дерев'яна дровниця


Деревянная дровница

Всі бічні елементи цієї дровниці в оригіналі виготовлені з соснових дощок. Причому елементи з ручками склеєні (використовується клей ПВА) з двох деталей, додатково скріплених довгими шурупами. Днище виконано з товстої фанери і вставляється в пази в боковинках дровниці.

Робота по створенню дерев'яної дровниці починається з малювання ескізу всіх її криволінійних деталей. Перенесіть ескіз на дошки з допомогою лобзика надайте їм необхідну форму. Після цього всі деталі необхідно ретельно ошкуріть і зібрати в єдину конструкцію за допомогою саморізів або оцинкованих цвяхів. Залишається лише пофарбувати готовий виріб у вибраний вами колір і нова красива дровниця готова.

Відео

Даний відеоролик розповість про ще один цікавий спосіб виготовити дровницу.