Як зробити душ у бані


Как сделать душ в бане

Для охолодження після парної переважна більшість власників власних лазень обходяться, як відомо, простим зануренням в саморобну купіль або використовують для цих цілей звичайну бочку з водою. Вони свідомо відмовляються від можливості використання краси душа у своєму банному господарстві. Таким людям хотілося б нагадати, що сучасний рівень розвитку технологій дозволяє без зусиль вирішити питання про те, як зробити душ у бані.

Поговоримо докладніше про те, що необхідно для облаштування душової кабінки в лазні і які труднощі найчастіше виникають при її виготовленні. В першу чергу це, звичайно ж, проблема із джерелами холодної і гарячої води, які змогли б забезпечити досить потужний її натиск. При їх наявності вам залишається лише встановити звичайний змішувач і почати приймати освіжаючі водні процедури. Відразу зауважимо, що в заміському господарстві проблем із джерелами холодної води, як правило, не виникає. А ось питання з забезпеченням душа гарячою водою може бути вирішене тільки шляхом використання потужного електричного водонагрівача.

Типи водонагрівачів

Для отримання гарячої води в душовій найзручніше скористатися типовими промисловими водонагрівачами, які представлені на вітчизняному ринку наступними двома типами:

  • Проточні водонагрівачі, відрізняються невеликими габаритами, відносно низькою вартістю і простотою монтажу. З іншого боку, з їх допомогою не вдається отримувати необхідного тиску гарячої води і, крім того, вони дуже чутливі до перепадів напруги, що характерно для заміських електричних мереж.


Водонагреватель проточный

  • Підняти тиск води в каналі вдається лише за рахунок використання додаткового насоса, але усунути залежність пристроїв цього класу від якості напруги в живильної мережі не вдається.
  • Накопичувальні водонагрівачі, робочі характеристики яких практично не залежать від коливань (перепадів) напруги в живильної мережі. Але для їх нормального функціонування потрібно накопичувальний бак великої ємності. Ця проблема вирішується шляхом установки водонагрівача не поруч з душовою кабіною, а де-небудь у передбаннику або на горищі лазні.


Водонагреватель накопительный

Установка водонагрівача


Установка водонагревателя

Для живлення електричного водонагрівача вам потрібно буде організувати окрему кабельну лінію на кінці з розеткою, забезпечену автоматичним вимикачем струмового захисту. Дана кабельна лінія обов'язково повинна мати спеціальну заземлюючу жилу, що забезпечує можливість заземлення корпусу пристрою з метою захисту людей від ураження струмом.

Зверніть увагу! До проточного нагрівача досить підвести один трубопровід, по якому в нього буде надходити холодна вода. Канал подачі повинен оснащуватися у такому разі проміжним вентилем, за допомогою якого можна буде перекривати воду.

Підключення водонагрівача накопичувального типу проводиться за більш складною схемою подачі і відведення води, що передбачає використання окремого змішувача. З його допомогою вдається зменшити температуру нагрітої до 75 градусів води до нормального робочого значення.

Помпа і трубопровід

Помпа або додатковий насос використовується з метою створення необхідного тиску холодної води в каналі її подачі в водонагрівач накопичувального типу, звідки вона спільно з гарячою водою (надходить з виходу бойлера) подається в душову кабінку, що Розвивається насосом потужності повинно бути достатньо і для того, щоб закачувати воду зі свердловини або колодязя. Схема включення насоса в тракт водопостачання душової кабіни наводиться нижче.


Помпа и трубопровод

Вирішення питання про те, як зробити душ у бані не представляється можливим без використання комплекту труб, по яких повинна здійснюватися циркуляція холодної і гарячої води в межах всієї системи в цілому. Для нашого випадку чудово підійдуть стали дуже популярними в останні роки металопластикові (пластикові) труби. Ці вироби відрізняються простотою монтажу, механічною міцністю і чудовими антикорозійними властивостями. Вони обійдуться вам значно дешевше, ніж аналогічні металеві труби.

Фільтри очищення води в душі


Фильтры грубой очистки

На вході системи необхідно передбачити установку двох фільтрів, призначених для грубого і тонкого очищення, що надходить до неї води. Такі фільтри добре очищають воду від різних домішок, наносів, піску і механічних забруднень іншого виду. Їх установка дозволить вам помітно продовжити терміни експлуатації встановленого в системі обладнання (насоса і водонагрівача, зокрема). В якості фільтра грубої очистки використовується звичайна сітка, а функцію тонкого очищення виконує виріб з фільтруючими порами величиною близько 5-10 мікрон, що затримують залишки зважених у воді забруднень.

Відео

Пропонуємо вам подивитися відео, яке розповідає про правила підключення водонагрівача.