Як зробити фальш вікно


Как сделать фалш окно

Одним з добре відомих дизайнерських прийомів, найбільш часто використовуваних для декоративного оформлення житлових просторів, є облаштування так званих помилкових вікон.

Помилкові конструкції (які ще називають фальш вікнами або вікнами типу «фейк») ставляться до сучасних елементів декору, що дозволяє швидко і легко змінювати зовнішній вигляд будь-якого житлового приміщення.

Види помилкових вікон


Виды фальш окон

В даний час практикується кілька способів створення фальш вікон в інтер'єрах приміщень, які відрізняються не лише своїми формами, але також і складністю процесу їх виготовлення. До найбільш відомим зразкам цього виду декоративного оформлення житлових просторів можна віднести фальш вікна наступних типів:

 • помилкові вікна у вигляді зображення на стіні, обрамленого витонченої рамкою;
 • вікна у вигляді намальованого зображення (вітражні);
 • фальш вікна дзеркального типу;
 • стельові помилкові вікна.


Нарисованное фальш окно

Зміст облаштування фальшивих вікон полягає в тому, що з їх допомогою вдається дещо оживити інтер'єр приміщення, а іноді й візуально збільшити його внутрішній простір.

Зверніть увагу! За допомогою такого оригінального прийому іноді вдається повністю змінити зовнішній вигляд порожніх кутів в квартирі.

Виготовлення помилкових вікон

Перед тим, як зробити фальш вікно вам слід докладним чином розібратися в технології виготовлення кожного з перерахованих вище варіантів.


Имитация окна

Перший з цих варіантів реалізується наступним чином:

 • Роботи починаються з вибору і підготовки ескізу, який представляє собою помилковий «вид з вікна» (постер або фотографію), з подальшим перенесенням його на заздалегідь вибраний і добре підготовлений ділянку стіни.
 • Потім готове зображення обрамляється рамкою, що кріпиться на дюбеля або ж просто наклеюється на стінку.
 • В якості декоративного обрамлення допускається використовувати реставровану дерев'яну раму від старого віконного блоку.
 • Можна виготовити його і з набору дерев'яних планок, пофарбованих у відповідний для вашого інтер'єру колір.
 • Безпосередньо перед фарбуванням не забудьте ретельно зашкурити планки, потім обробити їх за допомогою морилки, а зверху по фарбі закрити захисним шаром лаку.
 • Спрощений варіант підготовки обрамлення допускає застосування молдингів з поліуретану, які (після фарбування їх у відповідний колір) цілком можуть бути використані в якості декоративної рамки.

Намальовані помилкові вікна

Помилкове вікно може бути виконано у вигляді повністю намальованого зображення, що включає в себе не тільки вибраний вами пейзаж, але також і обрамлює рамку з невеликими віконницями.


Ложное окно

Непогано будуть виглядати і фальшиві вікна, обрамлені цілком реальними віконницями, а також мають повний комплект віконних аксесуарів (підвіконня або гардини зі шторами). Досить оригінально виглядає варіант, коли одна з віконних штор оформляється у вигляді малюнка, а інша є цілком реальною.

Фальш вікна дзеркального типу


Фальш окна зеркального типа

В основі цього унікального варіанти оформлення помилкових вікон лежить прийом використання цілісних дзеркал заданого розміру (дзеркальної плитки), що монтуються безпосередньо на стіні приміщення. Як варіації цього прийому може бути використано поєднання звичайного дзеркала і декоративної рамки з ажурним плетінням.

Таку рамку ви можете виготовити як на основі пластикових або деревних матеріалів, так і з уже згадуваних раніше молдингів. Подібне обрамлення кріпиться зазвичай прямо поверх дзеркал, за допомогою яких вдається створити відчуття розширення внутрішніх просторів приміщення.

Помилкові вікна на стелі


Фальш окно на потолке

Особливої уваги заслуговують фальш вікна, місцем розташування яких вибирається підвісна стеля. Подібний прийом дуже часто використовується для створення імітації відкритої скляного даху. Облаштування такого «псевдоокна» проводиться наступним чином:

 • спочатку монтується підвісна стеля, що має невелике поглиблення на поверхні (нішу);
 • у це поглиблення вклеюються фотошпалери з обраним вами зображенням небесного зводу (зоряне небо захмарене або сонячне тощо);
 • у завершенні робіт по краях полотна приклеюється декоративна рамка з молдингів.

Новітні технології виготовлення помилкових вікон

І на завершення ми хочемо розповісти вам про те, як робляться фальш вікна, що відтворюють картинки з максимально реалістичними сюжетами. Такі конструкції реалізуються, як відомо, з використанням сучасних плазмових (рідкокристалічних) панелей. Ви самі можете вибрати найбільш підходящий для вашого приміщення вигляд з вікна, який вдається «оживити» за рахунок підключення електронних панелей до джерела рухомих зображень (комп'ютер, DVD тощо).


Современные фальш окна

Незважаючи на свою дорожнечу, цей варіант виготовлення помилкових вікон вважається найбільш ефектним і в більшості випадків виправдовує витрачені на її реалізацію кошти.

Фальш вікна, фото


Красивое фальш окно


Идеи оформления фальш окна


Картина фальш окно


Потолочное фальш окно