Як зробити фундамент на глині для будинку


Как сделать фундамент на глине

Часто, приступаючи до будівництва заміського котеджу або дачі, багато власники стикаються з глинистими ґрунтами, які залягають під шаром дерну або родючого грунту. Такі особливості грунту вимагають індивідуального підходу до кожної ділянки, ретельного обстеження території та дотримання технології будівництва. Тільки знаючи, як зробити фундамент на глині для дому, можна самостійно закласти якісний підстава для будь-якої будови.


Глинистая почва

Глинисті грунти відносяться різновиди пучинистих грунтів і осадових порід, що відрізняються примхливістю і складністю в процесі експлуатації, нестійкістю до підвищеної вологості і значних коливань температурного режиму. Найчастіше з глиною може сусідити торф, пісок та інші види ґрунтів, які ускладнюють зведення фундаменту і прогнозування його стійкості.

Зверніть увагу! Під значним навантаженням глиняні пласти можу стискатися, тому усадка може тривати кілька років. Це важливо враховувати при проектуванні будинку, планування його розрахункової навантаження і виборі матеріалів для будівництва.

Вибір типу фундаменту по вартості


Столбчатый фундамент на глине

Перед тим як зробити фундамент на глині для дому, слід пам'ятати, що різні конструкції відрізняються не тільки часом будівництва і технологією, але і ціною. Найбільш стійкими вважаються плитні монолітні фундаменти, які відрізняються підвищеною міцністю і високою несучою здатністю. І незважаючи що вони дорожче інших аналогів, їх широко використовують майбутні домовласники капітальних цегляних будинків та інших кам'яних споруд. Як правило, це потужні будови з цокольними поверхами і кількома рівнями.

Другим за популярністю є монолітний стрічковий фундамент, який по конструкції нагадує міцну залізобетонну раму. Глибину його залягання і ширину підстави підбирають в індивідуальному порядку, з урахуванням особливостей ділянки, його рельєфу і конструкції будинку. Для будинків з підвальними приміщеннями використовуються заглиблені фундаменти, які облаштовуються нижче глибини промерзання грунту.

До більш дешевої вартості альтернативу відносяться пальові або стовпчасті фундаменти, які переважно облаштовувати під полегшені каркасні конструкції і дерев'яні будови.

Підбір основи з урахуванням особливостей ґрунту

Пласти глини на ділянці можуть залягати нерівномірно або змінюватись іншими ґрунтами. Тому до того, як зробити фундамент на глині будинку і підібрати тип підстави, слід провести комплексні дослідження грунтів з допомогою буріння свердловин або викопування шурфів.

Зверніть увагу! Якщо склад грунту в різних місцях значно розрізняються по складу, то під плитні або стрічкові підстави слід обов'язково провести підготовку, використовуючи щебінь і пісок, або відразу використовувати пальові фундаменти.


Залегание грунтовых вод

Слід звернути увагу на глибину залягання ґрунтових вод та їх обсяг. Глина за своїм складом є відмінним гідроізолюючим матеріалом, проте ґрунти під ним можуть завжди залишатися вологими. Тому при високому рівні залягання ґрунтових вод фахівці радять використовувати пальові опори або плитний фундамент. Крім цього, безпосередньо пов'язані два показники - це показники розташування ґрунтових вод і глибину промерзання грунту.

Зверніть увагу! Чим ближче до поверхні вода, тим глибше можуть промерзати грунти.

На нерівних глинистих ділянках з великими перепадами або ухилами найбільш пріоритетний спосіб облаштування підстави - це пальові опори.

Дренажні системи


Устройство дренажа

Необхідно знати всім майбутнім забудовникам, які планують зведення будинку на глині, що дуже важливо заздалегідь облаштувати якісну дренажну систему, яка повинна влаштовуватися одночасно з будівництвом фундаменту. Своєчасне водовідведення допомагає забезпечувати будівлі підвищену стійкість і міцність. Є кілька видів дренажних систем для глинистих грунтів:

  1. Пристінний дренаж роблять по периметру фундаменту (бажано нижче підошви) з допомогою спеціальних дренажних труб, які укладають з ухилом до магістральної труби, яка буде відводити вологу в загальну систему.
  2. Відсікаючий дренаж, який зазвичай облаштовують на ділянках з великим ухилом. Використання такого виду дренажної системи дозволяє недорого і швидко осушити не тільки грунти біля фундаменту, але і більш глибокі шари грунту.
  3. Кільцевий дренаж по конструкції схожий на пристінний, але облаштовується в 2-3 метрах від основи будинку і використовується на ділянках з великою площею.


Дренаж пристенный

Знаючи, як зробити фундамент на глині для будинку можна виконати якісні фундаментні роботи самостійно на найбільш складних за рельєфом і складу ділянках, заощадивши значні фінансові кошти на залучення дорогих фахівців.

Відео

Даний ролик продемонструє вам процес влаштування дренажу.