Як зробити гамак своїми руками


Как сделать гамак своими руками

Бажання мати свій власний гамак з'являється у будь-якого сучасного людини при найменшій можливості розслабитися і відпочити на лоні природи. І якщо раніше гамаки асоціювалися тільки з білосніжними пляжами і далекими островами, то сьогодні це практичне і зручний пристрій для ефективного розслаблення можна зустріти в будь-якому регіоні нашої країни. Модні любителі стильних інтер'єрів, особливо стилю лофт, облаштовують гамаками свої житлові простору.

Однак придбання гамака, якісного і надійного, а не дешеві підробки, в даний час - це витратна справа, так як доступністю ці вироби, на жаль, не відрізняються. Напевно, варто задуматися над тим, як зробити гамак своїми руками? Тим більше нічого надскладного в його конструкції немає. Досить придбати або пошукати будинку необхідні комплектуючі: кріпильні, видаткові та оздоблювальні матеріали, докласти певних зусиль і трохи вільного часу і відпочивати на власноруч зробленому гамаку в своє задоволення.

Основні вимоги до виготовлення гамаків


Основные требования к изготовлению гамаков

В даний час існує великий спектр різних моделей гамаків. Але всіх їх об'єднують експлуатаційні вимоги, яких необхідно дотримуватися для безпечного використання виробів.

  • Вимоги до основи безпеки і надійності кріплення. Вішається гамак, як правило, між двома несучими опорами або для конструкції гамака зводиться своє, незалежне каркасне основу з дерева або металу. Якщо все ж гамак буде висіти в саду або лісі на дереві, то діаметр стовбура повинен бути не менее20 див.

Для облаштування на садовій території заміського ділянки необхідно підготувати два опорних стовпи із заглибленням у землю на глибину не менше 1 м. Плануючи зробити звичайний гамак або крісло гамак своїми руками, і проектуючи кріпильні конструкції, слід пам'ятати одного правило - чим більше провисання у гамака, тим менше розрахункове навантаження на опорні елементи.


Крепления для гамака

  • Висота кріплень гамака для стандартної висоти - близько 1,5 м над поверхнею землі. Відстань між несучими опорами - не менше 3-х м. При самостійному зведенні опор і фіксації їх у землю до відстані гамака додають 30-50 див.
  • Кріплення гамака. При використанні мотузок, їх необхідно підбирати по міцності і товщині (не менше 0,8-1 см у діаметрі). Тканина краще всього для надійності зміцнити люверсами, які дозволяють швидко та ефективно зробити якісні отвори під будь мотузки.
  • Матеріали для гамака. Найкращими тканинами, стійкими до інтенсивного використання в різних кліматичних умовах, прийнято вважати брезент, матрацний тик, камуфляжний матеріали та інші аналогічні тканини.


Материалы для гамака

Синтетичні полотна може бути і легше натуральних, міцніше і дешевше їх, але якщо провести ніч або денний сон в такому гамаку, можна зрозуміти, в чому помилка. Тіла необхідно дихати. Слід також враховувати, що виконаний з натуральних тканин гамак може значно швидше і приємніше прийняти форму тіла. При виготовленні гамака з шнурів, необхідно використовувати тільки бавовняні нитки, без додавання синтетики. На них та вузли затягуються тугіше, і зіткненні з ними приємніше, ніж з виробом з капрону. Для місць, які будуть стикатися з опорами або деревом, необхідно використовувати капронову трубчастий хомут.

Гамак на петлях


Гамак на петлях

Одномісний гамак можна зробити з цілісного шматка будь бавовняної тканини. Причому, якщо має тривалий похід або просто поїздка в ліс, можна зробити похідний варіант гамака з нейлону, своєрідний туристичний атрибут, який не займатиме багато місця в рюкзаку або багажнику машини.

Щільно тканини береться размером220 смх160 см, білизняний шнур товщиною минимум8 ммі довжиною около20 му, щільну тесьму3,5 м шириною 5см. Крім тканини, ниток, тасьма й мотузки знадобиться швейна машинка.

Полотно підшиваємо з усіх боків. Для цього підгинаючи тканина, прошиваємо її на швейній машинці навколо всього полотна товстими нитками великим кроком. Щоб зробити кріплення для петель, нарізаємо на 12 відрізків тасьми приблизно по 10-15 см кожен. Потім кожен відрізок складаємо удвічі, і прикладаємо до тканини з нахлестом3 див. Виходить невелика петелька (близько 3 см). Все повинно вийти по 6 петель. Пристрочуємо їх на відстані около20 смя тканини. Потім обшивають тасьмою вузький край полотна, для поліпшення міцності і зовнішнього вигляду гамака.

Через готові петлі пропускається шнур. Далі потрібно зшити кінці шнура між собою. Якщо машинка не призначена для шиття заготовок такої товщини, можна скріпити шнур між собою за допомогою великої голки або використовувати меблевий степлер.

З шнура формуються стропи довжиною по70 см, потім складаються стропи разом і на відстані 50см від полотна зв'язуються. З решти хвостиків робиться петля, на яку буде кріпитися готовий гамак.

Більш прості способи виготовлення гамака


Более простые способы изготовления гамака

Беремо будь-яку підходящу тканину з размерами270 смх160 див. Обробляємо краю полотна, як у попередньому варіанті. Після цього кінці тканини збираються з вузької сторони в один міцний вузол. Для цього можна скористатися карабінами. До отриманого сайту прив'язується міцна мотузка, яка потім буде кріпитися до опори.

Можна просто взяти більш міцну тканину і по вузькому краю підвернути полотно, залишивши спеціальний отвір (близько 5 см) для мотузки. Місця прошивки в такому варіанті краще зафіксувати тасьмою, щоб убезпечити себе від розбіжності швів при експлуатації гамака. В отриманий отвір вставляємо мотузку і пов'язуємо її між собою, роблячи на кінцях петлі для фіксації гамака до опор.


Гамак с ажурной отделкой

Можна зробити гамак м'яким і зручним, пошивши його з двох шарів полотна, між якими прокласти шар товстого синтепону і простьобаний по усій поверхні. Якщо гамак буде займати своє постійне місце в саду або використовуватися в зоні відпочинку можна додатково прикрасити красивою тасьмою і бахромою, пошити декоративні подушки і пледи.