Як зробити кам'яну кладку

17.01.2021
1 738
Admin

Как сделать каменную кладку

 1. У яких випадках необхідна кам'яна кладка
 2. Укладання кам'яних стін

Кам'яними роботами традиційно вважаються роботи, пов'язані з укладанням каменю того іншого виду на спеціально підготовлений для цього розчин. Ведеться кам'яна кладка, як правило, із застосуванням штучних або натуральних каменів, оброблених таким чином, щоб вони відповідали певним вимогам і мали задану форму.

З матеріалів природного походження для цього використовуються такі види мінералів:

 • камінь масою до 40 кг, підготовлений з вапняку, піщанику, доломіту чи схожих з ними гірських порід;
 • тесані камені, використовувані для виробництва облицювальних і декоративних робіт;
 • розпиляні на дрібні шматки заготовки з туфу, черепашнику, вапняку та інших порід.

Що стосується згаданих вище штучних каменів, то серед них найбільшою популярністю в будівництві користуються:

 • цегла глиняний (повнотіла) або пористий пустотіла;
 • глиняний лицьовій або силікатна цегла;
 • керамічні пустотілі камені;
 • невеликі камені з легкого бетону з щілинами і наскрізними порожнинами вагою до 32 кг і більше.

Більшість використовуваних в будівництві матеріалів розглянутого ряду характеризуються такими технічними показниками:

 • маса одиниці об'єму каменю;
 • марка каменю, характеризує його межа міцності при стисненні;
 • морозостійкість матеріалу;
 • коефіцієнт розм'якшення, що визначає відношення міцності насиченого водою матеріалу до його міцності в сухому стані;
 • коефіцієнт поглинання вологи, що характеризує співвідношення мас матеріалу у вологому і сухому стані.

У яких випадках необхідна кам'яна кладка

В каких случаях необходима каменная кладка

При вирішенні непросто питання про те, як зробити кам'яну кладку, потрібно враховувати ту обставину, що облаштування споруд з каменю завжди відносилося до категорії робіт підвищеної складності. Саме з цієї причини знайти сьогодні хорошого майстра-каменяра, який погодився б спорудити вам стіни з каменю, буде зовсім непросто.

Тому слід виходити з того, що застосовувати кам'яну кладку потрібно тільки в тому випадку, коли неможливо забезпечити нормальні умови експлуатації звичайного будівельного матеріалу (там, наприклад, де звичайний цегла з-за постійного впливу вогкості не може бути застосований). Крім того, кам'яна кладка може використовуватися для декоративного оформлення фундаментів та фасадів архітектурних будівель, а також при зведенні басейнів, огорож та інших будівельних споруд.

Укладання кам'яних стін

Укладка каменных стен

Кам'яна кладка стандартних стін житлових споруд вимагає, крім усього іншого, підготовки потужного і надійного фундаменту, причому глибина його закладки повинна знаходитися нижче рівня промерзання грунту в даній місцевості. Для фундаменту подібної споруди зазвичай прокапывается траншея шириною не менше одного метра. Потім дно траншеї закривається шаром щебеню або гравію, які зазвичай змішуються з чистим річковим піском (гірський пісок з-за великого вмісту в ньому частинок глини, як правило, не використовується).

Для спорудження кам'яних стін рекомендується застосовувати спеціальні цементно-піщані розчини, підготовлені класичним способом; при цьому використовується цемент повинен мати марку не нижче М300. У складі готової суміші повинна витримуватися пропорція, за якої на одну частину цементу доводиться три частини річкового піску. На початковому етапі спорудження стіни на її основа спочатку наноситься розчин, а вже потім зверху на цей розчин укладається камінь. Кожен наступний елемент стіни перед його укладанням підбирають за розміром та формі таким чином, щоб всі камені розташовувалися по можливості рівно і як можна щільніше один до одного.

Для додання камінню необхідної форми можна розбивати їх на частини таким чином, щоб вони добре вписувалися у вже утворилася форму кладки і не порушували її загального вигляду.

При будівництві спеціальних підпірних стін один її зріз робиться строго вертикальним, тоді як протилежний (звернений до терасі і має більшу висоту) робиться зазвичай більш пологим. Така конструкція в розрізі нагадує прямокутний трикутник, вертикальною стороною якого є зовнішній зріз підпірної стіни.

Як вже зазначалося вище, кам'яна кладка може використовуватися і при зведенні декоративних огорож, причому найчастіше вона використовується в якості елементу декору. Іноді втім, використовується натуральна кам'яна кладка, а лише її імітація, яка зовсім непогано виглядає в різних будівлях.

Не слід забувати і про те, що кам'яна кладка є досить витратним заходом і, крім того, вона не настільки продуктивний, як та ж кладка з цегли. При її проведенні дуже багато часу і сил витрачається на підбір каменів відповідної форми, вага яких набагато перевищує вагу звичайного цегли.

Читайте також: