Як зробити козирок над ганком своїми руками

Как сделать козырек над крыльцом

Після закінчення будівництва будинку залишається вирішити невеликі питання, наприклад, організувати навіс над входом. Для економії матеріальних засобів можна звести козирок власними силами.

Види козирків для ганку

Виды козырьков

Козирок над ганком - річ не тільки необхідна, а, можна сказати, статусна. Крім запобігання ганку від засипання снігом або прямих сонячних променів, він додає будинку особливу індивідуальність, без слів розповідаючи про стиль життя, уподобання та соціальному становищі власника ділянки.

Тому перед тим, як зробити козирок над ганком своїми руками, потрібно визначитися з його бажаним зовнішнім виглядом.

Козирок над ганком може бути організований з наступних будівельних матеріалів:

 • З листа полікарбонату.
 • З профільованого листа.
 • Зі скла.
 • Із сталевого листа.
 • З різних рулонних матеріалів.
 • З дерева.

За формою навіс над ганком може бути:

 • Односхилим.
 • Двухскатным.
 • Арочним.
 • Шатровим.

В залежності від бажання клієнта, матеріалу, використовуваного для зведення козирка над ганком і його розміру, виділяють кілька типів конструкція для кріплення:

 • Каркас з металопрофілю як суцільний, так і локальний.
 • Каркас з дерев'яного бруса.
 • Кований каркас з металу.

Каркас из металлопрофиля

Козирки також можуть розрізнятися способами кріплення до несучої стіни будівлі:

 • Кріплення козирка прямо до стіни будинку.
 • Кріплення козирка виключно на горизонтальну раму каркаса, щільно прилеглу до стіни будинку.
Зверніть увагу! Розміри козирка впливають на каркасну конструкцію. Чим більше площа козирка, тим міцніше повинен бути каркас.

Вибравши підходящий варіант оформлення ганку, можна подумати про те, як зробити козирок над ганком своїми руками. Тобто почати підготовку до будівельних робіт.

Етап підготовки та зведення козирка

Установка козырька

Він включає в себе всі необхідні розрахунки - довжину, висоту і ширину козирка, варіант каркаса і використовується будівельний матеріал. Перед тим, як зупинитися на певному виді, варто продумати до дрібниць, як саме буде кріпитися каркас і сам козирок.

Размеры козырька

Для визначення оптимальної ширини козирка потрібно до ширини ганку додати по 15-30 см з кожного боку, щоб запобігти попадання опадів на ганок. Довжина майбутнього навісу залежить від розміру майданчика перед вхідними дверима.

Зверніть увагу! Бажано зробити козирок трохи довше для кращого захисту майданчики біля дверей. Однак це може загрожувати великими навантаженнями на навіс: чим більше площа, тим більше снігу відмовиться на ньому взимку. Тому перед тим, як остаточно зупинити вибір на широкому й довгому козирку, потрібно поцікавитися середнім щорічним обсягом випадаючих опадів.

Після складання схеми майбутньої споруди потрібно придбати весь необхідний будівельний матеріал і підготувати потрібний інструмент. Сюди входить:

 • матеріал для оформлення козирка;
 • матеріал для монтажу каркасу;
 • зварювальний апарат, болгарку і дриль для металевого або кованого каркаса;
 • пилка, рубанок, наждачка і молоток для дерев'яних брусів;
 • шуруповерт; кріпильні елементи.

Детали конструкции козырька

Зведення каркасу є відповідальним заходом: його міцність гарантує тривалий термін служби навісу над ганком. Якщо в якості несучої конструкції використовується металевий профіль, перші його стовпи, розташовані безпосередньо біля будівлі, потрібно прикріпити до стіни будинку з допомогою перфоратора або дрилі і нержавіючих шурупів. Підставою для таких стовпів найчастіше є майданчик перед входом. Для цього на неї кріплять саморізами і перфоратором металеву пластину, до якої приварюють стійку.

Якщо в якості несучих стійок використовується дерев'яний брус, його необхідно приєднати до майданчику з допомогою спеціальних анкерів і відповідних кріпильних елементів.

Зверніть увагу! Перед використанням дерев'яних елементів необхідно обробити антисептичними і захисними засобами.

Якщо козирок має велику довжину, потрібно додатково встановити несучі стійки як на лівому, так і на правому краю навісу. У разі, якщо такі виносні стовпи розташовуються на відкритому грунті, їх основу потрібно забетонувати. Це додасть додаткову жорсткість всієї конструкції. Проте зазвичай вистачає двох несучих стовпів.

В деяких варіантах несуча конструкція являє собою металевий каркас, закріплений навколо верхньої половини вхідних дверей на ширині сходів. У цих випадках прийнято використовувати кований метал.

З допомогою анкерів перпендикулярно до несучих стійок кріпляться дві напрямні, на які приварюється або прибивається решетування майбутнього навісу.

Готовий каркас шліфується, обробляється та фарбується. В останню чергу на нього навішується вибраний для козирка будівельний матеріал. Полікарбонат, профлист і скло потрібно кріпити за допомогою саморезов з гумовими прокладками.

Фото

Красивый кованый козырек

Козырек из поликарбоната

Двускатный козырек

Деревянный козырек

Відео

В цьому ролику ви знайдете ще декілька ідей з оформлення козирка над ганком.