![]() |
Фундамент | Стіни | Дах | Підлога | Стеля | Оздоблення | Ландшафт | Інтер'єр | Інше |
Навіть найсучасніший будинок буде виглядати незавершеним без ганку. Ця конструкція облагороджує будова і робить вхід у нього більш комфортним і безпечним.
Ганок можна зробити з дерева, металу або іншого придатного матеріалу. У цій статті ми розглянемо характеристики й особливості монтажу металевих конструкцій, які за характеристиками не поступаються іншим, а виходять набагато дешевше (в більшості випадків). Використовувати таке ганок можна для будинків всіх архітектурних стилів.
Майже кожна серйозна робота в будівельній сфері повинна починатися зі створення ескізу. Перед тим як зробити ганок з металу, необхідно накреслити бажану конструкцію на папері. Слід виміряти наявні матеріали і перенести їх на креслення. Ескіз допоможе прискорити монтажні роботи і спростить процес складання.
Металеве ганок дозволяє зробити сходи шириною від 0,8 до 1 метра. Перший показник дозволить одній людині використовувати конструкцію для спуску або підйому, а другий - розминутися двом йде. Зменшувати ширину сходів не рекомендується, так як можуть виникнути проблеми при її експлуатації, а от збільшувати можна.
Зверніть увагу! Кількість сходинок краще робити непарних, так як людині краще всього починати і закінчувати підйом з однієї ноги. Кут нахилу має бути не менше 26 градусів, але і не більше 45.
Рекомендована висота ступенів - 12-20 см, а ширина дорівнює 25 див. Щоб обраний нахил конструкції вийшов однаковим по всій довжині, необхідно ступені розміщувати на однаковій висоті (допускається лише 5 мм відхилення). Верхня площадка повинна бути такою, щоб двері безперешкодно відкривалася, а між дверною коробкою і підлогою необхідно відстань в 5 див.
Звичайно, металеве ганок важить менше, ніж бетонне, але і під нього теж потрібен фундамент. Основа повинна бути міцною, щоб при підмиванні грунту конструкцію на ній не повело, інакше вся праця вийде марним.
Перед заливанням фундаменту уточніть, на яку глибину промерзає земля у вашому регіоні. Можна зробити основу на 20-30 см нижче цієї позначки, якщо сходи буде примикати до постійно опалювального будівлі. Зменшити глибину закладення фундаменту можна на 30%, якщо він буде розташовуватися і на природних ґрунтах. Якщо основа буде на лагах, то її можна підняти на 20%, а якщо на балках, то тільки на 10%.
Вибране нами металеве ганок складається з декількох частин, які виготовляються окремо. Головний елемент - драбина, яку можна використовувати окремо або убезпечити її поручнями і козирком. Який прокат краще всього підійде для цих виробів і як зробити ганок з металу, ми зараз дізнаємося.
Щоб спростити роботу, можна взяти два швелера, рівних довжині сходів, і виставити їх на потрібну ширину. До них в подальшому буде кріпитися прокат, з якого будуть сходи. Конструкцій ступенів досить багато, але для прикладу ми візьмемо найпопулярнішу з них.
Металеве ганок, кількість ступенів в якому більше трьох, необхідно обладнати поручнями і поручнями, для підвищення безпеки. Розміщувати перила рекомендується не нижче 0,9 м. Для цих елементів можна вибирати будь прокат, залежно від стилю конструкції.
Найпростіший варіант: знизу і зверху ганку приварюють дві стійки з прямокутних труб. На ці труби приварюють ще два металевих відрізка, верхній з яких і буде служити поручнем. Простір заповнюємо будь прокатом з індивідуально вибраним кроком.
Коли металева конструкція готова, не забудьте про її захист.
Зверніть увагу! Обов'язково очистіть і обезжирьте весь метал, після чого обробити грунтовкою і пофарбуйте фарбою в 2 шари. Такий захист продовжить життя сходи в кілька разів.
Металеве ганок зробити досить просто, а якщо є досвід зварювальних робіт, так це взагалі дріб'язкова справа. Не забувайте слідувати нашим інструкціям і все у вас вийде!