Як зробити ганок з металу

Как сделать крыльцо из металла

Навіть найсучасніший будинок буде виглядати незавершеним без ганку. Ця конструкція облагороджує будова і робить вхід у нього більш комфортним і безпечним.

Ганок можна зробити з дерева, металу або іншого придатного матеріалу. У цій статті ми розглянемо характеристики й особливості монтажу металевих конструкцій, які за характеристиками не поступаються іншим, а виходять набагато дешевше (в більшості випадків). Використовувати таке ганок можна для будинків всіх архітектурних стилів.

Переваги металевого ганку

Преимущества металлического крыльца

 • Міцність.
 • Можливість реконструювати.
 • Можливість зміни цінової політики від бюджетного варіанту до представницького.
 • Термін експлуатації.
 • Можливість комбінувати з деревом, пластиком та іншими матеріалами.
 • Термостійкість.
 • Легкість демонтажу і можливість повторного використання.
 • Різноманітність форм.
 • Швидкість монтажу.

Недоліки металевого ганку

 • Додаткові витрати на антикорозійні засоби.
 • Галасливий козирок.
 • Слизькі сходинки.

Підготовка до роботи

Майже кожна серйозна робота в будівельній сфері повинна починатися зі створення ескізу. Перед тим як зробити ганок з металу, необхідно накреслити бажану конструкцію на папері. Слід виміряти наявні матеріали і перенести їх на креслення. Ескіз допоможе прискорити монтажні роботи і спростить процес складання.

Визначення розмірів

Определение размеров крыльца

Металеве ганок дозволяє зробити сходи шириною від 0,8 до 1 метра. Перший показник дозволить одній людині використовувати конструкцію для спуску або підйому, а другий - розминутися двом йде. Зменшувати ширину сходів не рекомендується, так як можуть виникнути проблеми при її експлуатації, а от збільшувати можна.

Зверніть увагу! Кількість сходинок краще робити непарних, так як людині краще всього починати і закінчувати підйом з однієї ноги. Кут нахилу має бути не менше 26 градусів, але і не більше 45.

Рекомендована висота ступенів - 12-20 см, а ширина дорівнює 25 див. Щоб обраний нахил конструкції вийшов однаковим по всій довжині, необхідно ступені розміщувати на однаковій висоті (допускається лише 5 мм відхилення). Верхня площадка повинна бути такою, щоб двері безперешкодно відкривалася, а між дверною коробкою і підлогою необхідно відстань в 5 див.

Фундамент

Фундамент под крыльцо

Звичайно, металеве ганок важить менше, ніж бетонне, але і під нього теж потрібен фундамент. Основа повинна бути міцною, щоб при підмиванні грунту конструкцію на ній не повело, інакше вся праця вийде марним.

Розміри фундаменту

Перед заливанням фундаменту уточніть, на яку глибину промерзає земля у вашому регіоні. Можна зробити основу на 20-30 см нижче цієї позначки, якщо сходи буде примикати до постійно опалювального будівлі. Зменшити глибину закладення фундаменту можна на 30%, якщо він буде розташовуватися і на природних ґрунтах. Якщо основа буде на лагах, то її можна підняти на 20%, а якщо на балках, то тільки на 10%.

Послідовність будівництва залізобетонного підстави

 • Котлован. Визначивши глибину фундаменту і його розміри, можна приступати до риття ями. Увага! Її потрібно робити глибше розрахованих значень, так як на дні буде піщана та щебенева подушка.
 • Піщано-щебенева підготовка. Десятисантиметровий шар піску поливається водою і ретельно утрамбовується, після чого насипається щебінь на 5 див. Вийшла подушка ще раз утрамбовується. За розмірами вона повинна бути більше фундаменту на 10-15 см з будь-якого боку.
 • Опалубка. Дерев'яна опалубка підійде найкраще, та й вартість її влаштовує. Як зробити цю конструкцію, буде описано в іншій статті.
 • Армування. Перед заливкою цементно-піщаної суміші необхідно провести армування, укладаючи прути з кроком 200 мм Кожне виріб закріплюємо дротом. Для надійності фундаменту буде достатньо двох рівнів.
 • Бетонування. Не забувайте, що сходи буде трохи занурена в цементний розчин, тому необхідно залишити 20-30 см до верху. Коли конструкція буде встановлена на своє місце, можна буде продовжити заливку бетону. Тепер необхідно позбавити розчин від бульбашок повітря, для чого використовують вібратор або звичайну сапу. Завершивши всі дії, накрийте цементний розчин плівкою і залиште на тиждень.

Роботи по металу

Работы по металлу

Вибране нами металеве ганок складається з декількох частин, які виготовляються окремо. Головний елемент - драбина, яку можна використовувати окремо або убезпечити її поручнями і козирком. Який прокат краще всього підійде для цих виробів і як зробити ганок з металу, ми зараз дізнаємося.

Металлические ступени

Щоб спростити роботу, можна взяти два швелера, рівних довжині сходів, і виставити їх на потрібну ширину. До них в подальшому буде кріпитися прокат, з якого будуть сходи. Конструкцій ступенів досить багато, але для прикладу ми візьмемо найпопулярнішу з них.

 1. Кутник рівнополочний обрізаємо за розміром щаблі. Не забуваємо залишати метал під шов. По контуру приварюють до швелерів.
 2. Беремо ще один куточок рівнополочний і також обрізаємо його. І це виріб необхідно приварити по контуру до швелерів.
 3. Тепер необхідно з'єднати отримані Р-образні частини, причому для верху конструкції куточок рівнополочний розміщуємо полицями всередину, а для низу - назовні.
 4. Заповнити отриману конструкцію можна будь-яким матеріалом, будь то дерево або пластик. Щоб прикріпити ступені, використовуються саморізи.

Перила та поручні

Перила и поручни

Металеве ганок, кількість ступенів в якому більше трьох, необхідно обладнати поручнями і поручнями, для підвищення безпеки. Розміщувати перила рекомендується не нижче 0,9 м. Для цих елементів можна вибирати будь прокат, залежно від стилю конструкції.

Найпростіший варіант: знизу і зверху ганку приварюють дві стійки з прямокутних труб. На ці труби приварюють ще два металевих відрізка, верхній з яких і буде служити поручнем. Простір заповнюємо будь прокатом з індивідуально вибраним кроком.

Коли металева конструкція готова, не забудьте про її захист.

Зверніть увагу! Обов'язково очистіть і обезжирьте весь метал, після чого обробити грунтовкою і пофарбуйте фарбою в 2 шари. Такий захист продовжить життя сходи в кілька разів.

Металеве ганок зробити досить просто, а якщо є досвід зварювальних робіт, так це взагалі дріб'язкова справа. Не забувайте слідувати нашим інструкціям і все у вас вийде!

Максим Філіппов 18.11.14 19:17
Я теж цього літа зробив металеве ганок. Довелося звичайно повозитися, але в результаті вийшло красиве, надійне і довговічне ганок.

Марина Павлова 20.11.14 10:57
Скажіть, який краще метал використовувати для ганку?

Геннадій Сташков 20.11.14 14:39
Марина! Яке ганок ви збираєтеся робити? Це може бути проста груба конструкція, або ж витончена. Який її розмір? Скільки сходинок? Подивіться в інтернеті фото готових конструкцій і залиште посилання на фото - так можна буде допомогти визначитися з питанням придбання металу для виготовлення вподобаного вам ганку за вказаними розмірами.

Статті по темі