Як зробити сходи на дачі

17.01.2021
3 967
Admin

Как сделать лестницу на даче

 1. Вибір варіанту виконання
 2. Матеріали для сходів
 3. Рекомендації по дизайну і експлуатації

Більшість будівельників прекрасно знають про те, що при зведенні заміського будинку з самого початку робіт слід звернути особливу увагу на облаштування майбутньої міжповерхових сходів. Вирішення питання про те, як зробити сходи на дачі передбачає також і облік того, що остаточний монтаж сходової конструкції проводиться зазвичай після закінчення всього комплексу будівельних робіт.

Різні варіанти цієї конструкції слід розглянути ще на етапі проектування майбутнього житла, що дозволить вам прийняти єдино вірне рішення при виборі типу сходів.

Остаточні роботи з монтажу конструкції сходів виробляються, як правило, по закінченні всіх робіт, тобто в умовах, коли змінити планування будинку без додаткових грошових вливань вже не вдасться.

У проекті на будівництво всього будинку рекомендується, у зв'язку з цим передбачити резервування додаткового простору під майбутню конструкцію сходів з урахуванням можливої коригування її типу.

Вибір варіанту виконання

Выбор варианта исполнения

При виборі варіанту сходів необхідно звернути увагу і на те, яким чином остання буде розміщуватися в просторі вашого приміщення. При цьому важливо врахувати такі обставини:

 1. Якщо приміщення просторе і вільного місця досить - вам, швидше за все, підійде монолітна бетонна конструкція, обробка якої відбувається по закінченні основних будівельних заходів.
 2. У разі обмеженого простору можна закласти в проект гвинтову або П-подібну сходи, обладнану ступенями трикутної форми. В цьому випадку слід враховувати, що кут підйому не повинен бути більше 45°, а ширина маршу не повинна бути менше 800мм (бажано - 900-1200 мм).
 3. В ході проектування конструкції потрібно врахувати і габарити сходового отвору, проделываемого в міжповерховому перекритті. Для різних видів сходів цей показник може мати наступні величини:
 • для одномаршевых сходів він не повинен бути менше 100х250см;
 • для сходів гвинтового типу з центральною стійкою - не менее170 см в діаметрі;
 • для конструкції П-образного типу - не менше 210х250 див.

Потрібно постійно пам'ятати і про те, що при гранично компактному розмірі сходи всю меблі вам доведеться піднімати на другий поверх через віконний отвір.

Не можна випускати з уваги і питання безпеки користування цією конструкцією. Всяка сходи, як відомо, потребує огородженні; при цьому відстань між сусідніми стійками огородження не повинно бути понад 150 мм, а висота - не менее850 мм. Предписываемая будівельними нормативами ширина сходинки повинна бути близько 250-300 мм

При цьому жорсткість всієї системи огорож може бути забезпечена за рахунок підвищення міцності кріплення опорних сходових стовпів (мають перетин близько 80-120 мм) і розчину, що їх поручня.

Матеріали для сходів

Материалы для лестницы

При будь-якому варіанті оформлення сходового спорудження його якість і надійність будуть визначатися, в кінцевому рахунку, якістю використовуваних матеріалів.

Для виготовлення сходових ступенів використовується зазвичай дерево (дуб) або камінь, а огорожа може виконуватися з матеріалів наступних категорій:

 • будь декоративний камінь;
 • різні породи деревини;
 • метали та їх сплави;
 • комбіноване застосування матеріалів.

При виборі матеріалів необхідно приділити увагу кільком досить важливим моментам, які зводяться, як правило, до наступним вимогам:

 • дерев'яні східці повинні набиратися з декількох окремих брусків, склеєних по особливої технології, що запобігає їх деформацію;
 • кам'яні сходи повинен бути виготовлені тільки з выпиленных промисловим способом блоків, інакше вам не вдасться уникнути появи в них тріщин;
 • елементи конструкції необхідного для вас якості бажано купувати в спеціалізованих магазинних (фірмах).

Рекомендації по дизайну і експлуатації

Рекомендации по дизайну и эксплуатации

Для дерев'яних сходів колір підбирається, як правило, в тон міжкімнатних дверей і вікон, при цьому найкращими покриттями для ступенів з деревини можуть служити матові і напівматові паркетні лаки. Не рекомендується використовувати для цих цілей глянсове покриття, на яких так легко можна посковзнутися.

Питання дизайну окремих конструктивних елементів облаштовуємо сходів і використання допоміжних декоративних матеріалів для її обробки відносяться, скоріше всього, до сфери естетичних уподобань того чи іншого виконавця. Тому й вони повинні вибиратися за вашим смаком.

Найважливішою умовою довгої служби розглянутої нами конструкції є правильна і регулярна її експлуатація. В нежитловому або ізольованому приміщенні вологість повітря може впасти до 0%, що зазвичай призводить до висихання деревини, і сходи з часом може прийти в непридатність.

Лестница с ящиками

Деревянная дачная лестница

Красивая лестница на даче

Простая лестница для дачного дома

Дизайн винтовой лестницы на даче

Читайте також: