Як зробити металеві сходи

17.01.2021
5 254
Admin

Как сделать металлическую лестницу

 1. Виготовлення металевих сходів
 2. Рекомендації по виготовленню
 3. Відео

Роботи з проектування та виготовлення металевих сходів відносяться до розряду відносно складних і трудомістких процесів, що вимагають від виконавця особливої професійної виучки і достатньої майстерності.

Звичайна драбина, що встановлюється в заміському будові або в прибудові до нього, може перетворитися в умілих руках справжній витвір мистецтва і прикрасити собою присадибну ділянку.

Сходи і подібні їй конструкції цілком здатні визначити весь архітектурно-художній вигляд вашого житла або садиби, перетворюючись найчастіше в основний елемент інтер'єру. З їх допомогою ви можете організувати виділені зони в приміщеннях різної поверховості, що дозволяють сприймати навколишні вас інтер'єри в не зовсім звичайних ракурсах.

При відпрацюванні питання про те, як зробити металеві сходи, особливу увагу необхідно звернути на наступне важлива обставина. Вимоги, що пред'являються сьогодні до подібних конструкцій, повинні враховувати не тільки її архітектурне і дизайнерське оформлення, але задовольняти ряду важко сумісних між собою технічних характеристик, основними з яких є:

 • зручність користування;
 • підвищена безпека;
 • висока надійність;
 • прив'язка до існуючої плануванні та основних несучих конструкцій.

Виготовлення металевих сходів

Изготовление металлической лестницы

Металеві сходові конструкції переживають в наші дні своє друге народження. З металевих матеріалів виготовляються сьогодні покрівельні, пожежники і горищні сходи та інші їх види, що відносяться до зовнішніх конструкцій. Сходи, що піддаються найбільш інтенсивної навантаженні, виготовляються зазвичай з профільованого прокату або ж чавуну, одержуваного методом фасонного лиття.

Сучасні технології виготовлення металовиробів дозволяють отримувати різні зразки сходових конструкцій, що мають не тільки особливу міцність і підвищену функціональність, але і відрізняються великою витонченістю форм і естетичної завершеністю.

Марші сучасної металевої драбини можуть мати контури довільного виду, причому найбільш поширеними сьогодні є наступні їх форми:

 • повністю прямі;
 • вигнуті профілі;
 • еліптичні конструкції.

Використання сучасних прийомів зварювання (з подальшою поліровкою) дозволить вам виготовити для таких сходів поручні, які помітно зміцнюють всю конструкцію в цілому і повідомляють їй особливу легкість і ажурність. При обробці металу ви також можете повною мірою реалізувати ті чи інші його естетичні можливості.

Для додання глибини і особливого «світіння» виробам з «нержавійки» зазвичай застосовують метод полірування. На сходові латунні конструкції може наноситися патина або спеціальне порошкове напилення, що імітує декоративне покриття «під мармур».

Основні операції з виготовлення сходів, призначених для зовнішнього користування, що реалізуються на ділі дуже просто. Для їх проведення вам потрібно зварювальний апарат, а також інше допоміжне обладнання. У разі відсутності даного обладнання і навичок роботи з ним краще всього звернутися за допомогою до фахівців по виготовленню металовиробів.

Рекомендації по виготовленню

Рекомендации по изготовлению

 1. Ступені зовнішньої драбини можна виготовити з арматурних прутів, що приварюються на марші з невеликим зазором. Таке виконання ступенів дозволить вам легко зчищати з них сніг, ожеледь і сторонній сміття. Вкрай небажано використання для цих цілей гладкого сталевого листа, який в сиру і зимову погоду дуже небезпечний з-за підвищеної слизькість поверхні металу. Сходи зі сходами з арматури можна використовувати і в підвальних приміщеннях ваших споруд; тільки перш необхідно захистити метал спеціальної вологостійкою фарбою.
 2. Зазвичай для виготовлення найпростіших металевих сходів використовується швелер певного розміру, що встановлюється на ребро. До цього швелеру приварюються, як правило, металеві кронштейни (так звані «кобилки»), що служать опорами для кріплення ступенів. Огорожа такої конструкції може виконуватися із сталевих куточків розміром 45 мм.
 3. Скріплення елементів сходів виробляється за допомогою звичайної зварки, що дозволяє отримати дуже міцну і надійну конструкцію.
 4. Бажано, щоб отримана в результаті виконання всіх описаних вище процедур сходова конструкція гармонійно вписалася в навколишній інтер'єр або ландшафт.
 5. Безпека всієї конструкції в цілому буде залежати не тільки від надійності і міцності її елементів, але і від того, наскільки акуратно оброблені окремі її деталі. Всі гострі кромки і задирки на металі щоб уникнути можливих травм повинні бути ретельно зачищені за допомогою наждачного круга.

Відео

Відеоролик про розрахунок і виготовлення металевого каркаса сходів.

Читайте також: