Як зробити громовідвід


Как сделать молниеотвод

З давніх часів удари блискавок завжди вселяли в людей страх, і вони з допомогою молитви намагалися відвести від себе ці «нищівний стріли». Завдяки Бенджамену Франкліну, що відкрив у 18 столітті електричну природу блискавки і розробив громовідвід, з'явилася надійний захист будівель від руйнівного впливу блискавок. Якщо вчасно не прийняти заходів по захисту від блискавки вашого будинку, то в будь-який момент під час буйства грози можуть виникнути такі неприємні наслідки:

  • пожежа;
  • поразка електричним струмом;
  • руйнування будівель і конструкцій;
  • виникнення електромагнітної і електростатичної індукції може викликати пожежу, короткі замикання або привести до поломки побутової техніки.


Монтаж молниезащиты

Щоб захистити свій будинок і всіх членів своєї сім'ї, слід завчасно подбати про захист від блискавки. А для цього вам необхідно отримати основу знань про те, як зробити громовідвід, щоб потім, у відповідності з рекомендаціями, грамотно виконати його монтаж.

Конструкція блискавкозахисту


Устройство молниеотвода

Згідно сучасному чинного стандарту, який визначає вимоги до громовідводів, їх конструкція складається з наступних основних частин:

  • блискавкоприймача, що приймає удар блискавки;
  • струмовідводу, що проводить струм до заземлення;
  • заземлення, відвідного електричний потенціал в землю.

Блискавкоприймач


Молниеприемник

В залежності від конструкції, блискавкоприймач буває:

  • Стрижневий. Є металевим стрижнем (трубкою, куточком, прямокутником) довжиною від півметра до 2-х метрів і перетином понад 100 мм2.
  • Лінійний. Являє собою трос з перерізом більш як 5 мм, натягнутий вздовж гребеня будинку на висоті не менше півметра, що кріпиться на дерев'яних стрижнях. Кожен кінець троса необхідно з'єднати з заземлювачем. Така конструкція підходить для захисту будівель з шиферним або дерев'яним дахом.


Сетчатый молниеотвод

  • Сітчастий. Являє собою сітку, виготовлену з арматури або дроту, завтовшки 6 мм і з осередком 3-12 м. Монтаж сітки також виробляють на півметровій висоті над рівнем покрівлі. З'єднання з токоотводом, що йдуть до заземлювача, необхідно виконувати в декількох точках.

Струмовідвід


Токоотвод

Найбільш поширений варіант виготовлення струмовідводу з товстого дроту діаметром не менше шести міліметрів. При ударі блискавки дріт такого діаметру не буде нагріватися.

Заземлення


Заземление молниеотвода

В якості заземлювачів найчастіше використовуються стрижні, виготовлені з гладкої арматури, вбиваемые в землю на глибину приблизно до двох метрів, на відстані п'яти метрів від входу в будинок. Стрижні з'єднують (зварюють між собою прутами з того ж матеріалу. Вершини стрижнів повинні бути заглиблені на півметра від рівня грунту. Використовуючи зварювання або болтові з'єднання, необхідно надійно з'єднати струмовідвід з заземленням.

Пропонуємо вам переглянути сюжет про різновиди блискавковідводів.

Обслуговування блискавковідводів


Обслуживание молниеотводов

Перед настанням весняних сезонних гроз слід проводити профілактичний огляд блискавковідводів. Також необхідно регулярно контролювати вологість грунту в місці заземлення. Чим сухіше грунт, тим гірше він проводить електричний струм. Тому, щоб забезпечити хорошу провідність, періодично слід зволожувати грунт. Хороший результат дає використання соляного розчину або зволоженого деревного вугілля, що володіють здатністю відмінно проводити струм. Приблизно раз в три роки контролюйте надійність контакту струмовідводу з заземленням (відсутність іржі, бруду). За результатами проведення контролю необхідно буде захистити від вологи місця незварних сполук: замотати ізоляційною стрічкою і додатково накласти шар гідроізоляційного матеріалу.

Зверніть увагу! З-за впливу корозії дуже важливо контролювати стан (товщину) штирів-заземлювачів і по мірі необхідності замінювати їх новими.

Грамотно виготовивши блискавковідвід, ви зможете бути впевнені в надійній захист вашого будинку від можливого впливу такого небезпечного природного явища, як блискавка.

Відео

Цей відеосюжет демонструє процес монтажу блискавкозахисту.