Як зробити навіс з полікарбонату

17.01.2021
1 588
Admin

Как сделать навес из поликарбоната

 1. Полікарбонат: склад і властивості
 2. Варіанти навісів з полікарбонату
 3. Проектування навісу
 4. Етапи зведення навісу з полікарбонату
 5. Фото

Все частіше на заміських ділянках можна побачити навіси з різнокольорового прозорого матеріалу різного призначення. Вони легкі, міцні і відмінно виглядають. Полікарбонат поступово отримує все більше поширення серед власників ділянок. У даній статті ми розповімо, як зробити навіс з полікарбонату своїми руками. Розглянемо детальну інструкцію і фотографії.

Полікарбонат: склад і властивості

Материал поликарбонат

Полікарбонат є високотехнологічним матеріалом, який стає популярнішим в різних видах будівництва. Завдяки методу виготовлення - екструзії полікарбонатних гранул - його можна назвати полімерним пластиком.

Полікарбонат відрізняється наступними характеристиками:

 • Високою міцністю.
 • Незначною вагою.
 • Варіативної пластичністю, яка допомагає надавати листа полікарбонату бажану форму.
 • Стійкістю до перепадів температури і кліматичних опадів, навіть у великій кількості.
 • Володіє захисною функцією від УФ-випромінювання.
Для будівельних цілей найбільш часто використовується стільниковий полікарбонат. Він являє собою дві панелі з полімерного матеріалу, з'єднаних один з одним вертикальними перемичками - ребрами жорсткості. Вони дозволяють вільно згинати листи полікарбонату, надаючи їм потрібну форму.

Сотовый поликарбонат

На будівельних ринках полікарбонат представлений різних відстанню між полімерними платинами: від 4 до 16 мм. При виборі того або іншого виду полікарбонату потрібно пам'ятати: чим вона тонша, тим частіше повинна бути решетування каркаса. Для садових робіт, а також при використанні цього будівельного матеріалу на ділянці потрібно листи з відстанню між пластинами не менше 6-8 мм Полікарбонат товщиною в 10-16 мм найчастіше використовується на виробництвах або при великих будівництвах.

Варіанти навісів з полікарбонату

Найчастіше полікарбонат використовують для створення навісів різного призначення. У самому справі, він легкий, міцний і може гнутися в деяких межах. Призначення навісів можуть бути різними:

 • Козирок над ганком. Полікарбонат, зігнутий у вигляді півкола і прикріплений над ганком у вигляді захисного навісу, не тільки надає цікавий вигляд будь - якого будинку-дерев'яного, каркасному або цегельній - але і служить довгий час. При його монтажі потрібно гнутий і прямий металопрофілі для приєднання до стіни над дверима і підтримки на кінцях виступає навісу.

Козырек из поликарбоната

 • З полікарбонату виходить відмінний навіс для машин. Для цього достатньо знайти підходяще місце, забетонувати кілька стовпів і до них прикріпити односхилий, двоскатний або напівкруглий начіс для машини.

Автомобильный навес

 • За допомогою полікарбонату можна реалізувати на ділянці альтанки і веранди будь-якої складності. Листи будівельного матеріалу можна зігнути або нарізати на панелі відповідного виду. Будь то кругла, квадратна, або не має правильної форми альтанка - прикрити її навісом з полікарбонату буде зовсім не важко.

Беседка с навесом

Проектування навісу

Перед тим, як зробити навіс з полікарбонату своїми руками, потрібно зробити схему конструкції навісу, будь то ганок, навіс над машиною або над мангалом. Визначають, як буде закріплено полікарбонат, скільки будівельного матеріалу і кріпильних засобів знадобиться, який інструмент потрібен для роботи.

Проектирование навеса

В залежності від товщини майбутнього полікарбонату і величини покривається площі потрібно подумати про решетування несучої конструкції: з якого будівельного матеріалу її виготовити, і яка відстань між стійками буде оптимальним при зведенні навісу.

Залежно від кліматичних умов регіону навіс можна зробити напівкруглим або, навпаки, скатних - з однієї або двох сторін.

Етапи зведення навісу з полікарбонату

 • Спочатку розчищається майданчик для роботи. Планується, як саме будуть кріпитися несучі стовпи навісу. Якщо зводиться гараж, то надійним вибором стане металевий профіль, забетонований у грунт на рівень промерзання. При будівництві навісу над верандою підставою буде служити прикріплена до підлоги саморізами металева пластина, на яку приварюють металопрофіль; металевий стовп кріплять безпосередньо до металевих перилах за допомогою зварювання.
 • Для кожного стовпа готується окреме отвір, в який закладається піщано-гравійна подушка. Розмістивши металевий профіль, потрібно довжини в ямі строго вертикально, отвір заливається бетонним розчином.
 • Через добу або двоє, коли бетон підсохне, можна приступати до подальших дій. До верхніх торцях встановлених несучих стовпів кріпляться два металевих профілю паралельно один одному. На них приварюється обрешітка із заздалегідь вибраним кроком. Для цього потрібно або придбати вже гнуті дуги - таку послугу можна отримати на великих будівельних ринках.

Возведение навеса

 • Металевий каркас треба заздалегідь обробити знежирювачем, загрунтувати і пофарбувати.
 • На наступний день можна приступати до останнього пункту будівництва: Кріплення листа полікарбонату на готовий каркас. Для цього потрібно використовувати саморізи з обов'язковою гумовою прокладкою, яка запобіжить можливу деформацію будівельного матеріалу в місці з'єднання.

Крепление поликарбоната

Фото

Зона отдыха

Отдельно стоящий навес

Большой навес для автомобиля

Навес над крыльцом

Читайте також: