Як зробити опалубку для сходів

17.01.2021
5 202
Admin

Как сделать опалубку для лестницы

 1. Технологія виготовлення
 2. Виготовлення підвальній сходи
 3. Відео

Монолітні сходи відрізняються підвищеною міцністю і довговічністю, але досить складні в монтажі. Вони можуть складатися з одного і більше маршів.

Безсумнівно, при виготовленні ви задумаєтеся про те, як зробити опалубку для сходів. Даний етап будівництва є найбільш відповідальний і трудомісткий, оскільки необхідно бетонувати відразу всю конструкцію.

Технологія виготовлення

Технология изготовления опалубки

Щоб виготовити опалубку для прямого маршу, вам буде потрібно дві бічні дошки шириною 20 див Зсередини дощок необхідно зробити розмітки з розмірами майбутніх сходів. Згідно з відмітками прибийте дерев'яні бруси, які слугуватимуть опорою дерев'яним подступенкам.

При невеликій ширині сходового маршу опалубка для подступенков виготовляється з дощок товщиною не менше 4 див. В даному випадку дошку в середині можна не застосовувати, або ж фіксувати її додатковими упорами.

Доски для опалубки

При заливці опалубки кілки повинні залишатися в моноліті, відповідно їх заздалегідь варто вбити в грунт. Після застигання бетону, виступаючі частини колів спилюють, а зрізи покривають штукатуркою. Нижнє ребро товстих дощок, які застосовуються для подступенков необхідно обтесати.

Незалежно від того, що відбувається монолітні сходи - плиткою, галькою, щебенем або іншим матеріалом - на висоту опалубки це не впливає. При цьому матеріал для обробки кріпиться безпосередньо в незастиглим бетон.

Пропонуємо вашій увазі сюжет, присвячений процесу виготовлення бетонних сходів.

Виготовлення підвальній сходи

Лестница в подвал

Не важливо, чи являєтесь ви власником сухого або сирого підвального приміщення, варто віддати перевагу бетонної сходової конструкції, а не дерев'яної. В цьому випадку вас не буде турбувати виникає цвіль, грибок або гниття.

Технологія виробництва:

 • Спочатку зробіть точні виміри отвору і зробіть проект сходів (дану задачу краще доручити фахівцям).
 • При влаштуванні отвору в цокольному перекритті із залізобетону враховуйте відразу подальший монтаж сходів. Тобто на торцях залиште випуски арматури, для подальшої зв'язки.
 • Щоб убезпечити монтажний процес, спорудити тимчасові огородження з дощок. Приділіть особливу увагу даній конструкції, оскільки від цього залежить ваше здоров'я.
 • Щоб оптимізувати робочий процес і зробити його більш зручним, необхідно подбати про якісному освітленні. Для цих цілей можна використовувати прожектор з енергозберігаючою лампою. Таким чином, ви отримаєте яскраве світло без особливих фінансових затрат.
 • Спираючись на проектний креслення, виконайте розмітку на обох протилежних стінах для майбутнього сходового маршу. Щоб лінії були помітними, використовуйте маркер. Роблячи розмітку, врахуйте товщину матеріалу, який ви плануєте застосовувати для облицювання східців.
 • Встановіть напрямні з дощок опалубки знизу. Для їх кріплення до бетонної стіни застосовуються цвяхи 12-15 див. Верхній край дошки має бути розташований нижче позначки на відстані, що дорівнює товщині дощок опалубки знизу. Додатково закріпіть стійками, роблячи упор в бетонну основу, і закріпіть їх клинами. В свою чергу до клинам роблять розпірки, фіксуючи їх саморізами.
 • Оскільки напрямні не дуже зручно кріпити до стіни, їх також необхідно зафіксувати розпірками зі стійками.
 • Виготовте опалубку з обрізок дощок, уклавши їх на кромки напрямних дощок зверху. Гострі кути опалубки обробіть шліфувальним верстатом, а саму поверхню покрийте руберойдом, додатково прикріпивши його дужками.
 • Далі забийте арматуру в просвердлені дірки в отворі, а до неї прикрутіть допоміжну арматуру дротяною скручуванням.
 • Після закінчення арматурної в'язки настає черга складання опалубки самих ступенів. Дошки опалубки повинні відповідати по ширині висоті подступенков. Вони фіксуються на стіні за допомогою дюбелів цвяхів.
 • Правий край опалубки фіксується саморізами додатково з бляшаним куточком до проміжного обрізу, який закріплений на стіні цвяхами 15 див.
 • Якщо ви передбачили прямі сходи, то опалубка для них виготовляється рівна скрізь, а в разі забіжних драбинок дошки відрізаються у відповідності з розміром в певному місці. Для того щоб верхні кромки опалубки були строго горизонтальними, необхідно користуватися рівнем.
 • Далі закінчена опалубка бетонується. При цьому необхідно стежити за тим, щоб дошки опалубки були зафіксовані дуже міцно, щоб в подальшому витримати масу вашого власного тіла і масу бетону. Якщо ви помітите ненадійні кріплення, їх необхідно підсилити.

Бетонирование опалубки лестницы

 • Заливка бетону виконується у напрямку донизу, при цьому вам доведеться пересуватися по крайках дощок опалубки, розташованих зверху. При приготуванні бетону намагайтеся робити його не дуже рідким, інакше розчин буде видавлюватися з-під сходів.
 • Для бетонування підвальній сходів необхідно старанно утрамбовувати та розгладжувати бетонний розчин з допомогою кельми, поступово піднімаючись до верхніх сходах.

На цьому сама складна частина процесу вважається завершеною, залишається лише дочекатися висихання розчину і розгладити поверхню кельмою.

Намагайтеся рухатися по сходах як можна акуратніше, інакше на свіжому бетоні залишаться сліди.

Ось і весь процес монтажу підвальній сходів.

Відео

Дивіться ще один сюжет про виготовлення бетонних сходів з використанням опалубки.

Читайте також: