Строительные советы

Як зробити укоси на дверях


Как сделать откосы на дверях

Для того щоб встановлений дверний проріз міг прослужити максимально можливий термін, необхідно знати про те, як зробити дверні укоси своїми руками і які матеріали для цього можна використовувати.

Серед матеріалів для монтажу укосів можна виділити наступні види:

 • Гіпсокартонні укоси. Укоси з цього матеріалу можуть вирішити проблему з зайвими нерівностями на поверхні. Цей спосіб позбавить вас від вирівнювання стіни шляхом покриття штукатуркою і нанесення сухих сумішей, а відповідно і відпадає необхідність спорудження каркасної установки.
 • Штукатурка. Даний метод дуже простий у виконанні і досить економічний. Для цього необхідно обробити бічні поверхні стін штукатуркою, після чого ви можете починати остаточну обробку укосів.
 • Пластик. Найчастіше пластикові укоси використовуються для віконних укосів, в той час як для дверей вони застосовуються лише в тому випадку, коли двері зсередини покриті пластиком. В іншому випадку пластикові укоси будуть різко виділятися на тлі дерев'яних дверей, порушуючи стилістику приміщення.
 • Деревина. Дерево є самим використовуваним матеріалом для монтажу укосів, оскільки саме воно найбільш вдало вписується в загальний інтер'єр приміщення.

Гіпсокартонні дверні укоси

Ці матеріали не використовуються в якості обробки, а є основою укосів для дверей. Цей спосіб застосовується для полегшення робіт, пов'язаних з нерівною поверхнею стін.

Починати монтаж гіпсокартону слід з підготовки поверхні, яка включає в себе очищення і грунтовку стіни. Під час висихання ґрунтовки можна зробити всі необхідні виміри і заготовити листи гіпсокартону необхідних розмірів. Зверніть увагу на той момент, що дверний проріз може розташовуватися під укосом, відповідно і нарізку матеріалу потрібно виконувати під кутом. Нарізавши панелі, переконайтеся, що все зроблено правильно.


Гипсокартонный откос

Після остаточної просушування шару грунтовки можна почати монтаж гіпсокартонних панелей. В якості кріплення можна застосовувати дюбелі або спеціальний клей. Другий спосіб краще, оскільки він дозволити зафіксувати листи більш рівно.

Установка укосів починається з монтажу бічних панелей і в останню чергу верхній. Нанесення клею можна проводити суцільним шаром, або точено на відстані до 15 см Після фіксування листів, гіпсокартон потребує в обробці за допомогою шпаклівки і перфорованих куточків.

Обштукатурювання укосів


Отштукатуренные откосы

Цей спосіб не вимагає особливих зусиль, тому виконати його досить просто.

 • Поверхня стіни потрібно очистити і загрунтувати. Дочекавшись висихання ґрунтовки, наноситься штукатурний шар, використовуючи шпатель. Для того щоб у підсумку кути були рівні, необхідно застосувати перфоровані куточки з металу. Куточок кріпиться на штукатурці, ховаючись в її шар.


Штукатурка откосов

 • Далі для того щоб домогтися гладкості стіни, її потрібно обробити шкіркою.
 • Остаточним етапом обробки дверних укосів стане їх фарбування.

Пластикові укоси


Монтаж пластиковых откосов

Установка пластикових укосів вимагає виконання наступних дій:

 1. Виконавши виміри всіх габаритів, нарізати пластикові елементи необхідного розміру. Для того щоб зріз був акуратніше, для різання варто скористатися електричним лобзиком, а не ножем. Потім звірте розміри панелей і підженете їх, якщо це буде потрібно.
 2. В першу чергу монтуються бічні укоси. Закріпіть профіль з пластику саморізами до дверної коробки. Потім з краю стіни фіксується дерев'яна рейка, з використанням рівня. Ця рейка служить основою для кріплення пластикових панелей за допомогою скоб.
 3. На дно пластикового укосу надівається заглушка і панель встановлюється стартовий профіль і укіс збоку. Аналогічні дії виконуються і з верхнім укосом.
 4. Завершальним кроком установки панелей з пластику є обробка швів силіконом.

Для спорудження пластикових укосів ідеально підходять як ПВХ листи, так і сендвіч панелі.

Укоси з дерева


Дверной откос из МДФ

Цей матеріал є оптимальним з точки зору естетики. Як правило, для цього застосовуються ламіновані панелі або МДФ.

Для утеплення дверних укосів варто вибрати дошку МДФ, якщо ж їх монтаж не можливий із-за товщини, на виручку приходить ламінат.

 1. Приступаючи до монтажу укосів з дерева, насамперед потрібно загерметизувати всі шви між коробкою і поверхнею стіни. Після цього всі надлишки піни потрібно видалить, зачистити і заґрунтувати стіну. Укоси можуть бути виконані як прямо, так і з невеликим кутом у вигляді букви Л. Виходячи з цього, виконайте і зафіксуйте основні планки. При паралельності укосів планки необхідно вибрати з однаковою товщиною, при монтажі під кутом, планки повинні розширюватися близько дверного отвору і звужуватися.
 2. Рейки фіксуються до поверхні за допомогою дюбелів, так само монтується і укіс зверху. Безпосередньо самі укоси закріплюються як на саморізи, так і на клей. Обробка всіх швів здійснюється з допомогою силіконового герметика.

Це основні методи, за допомогою яких можна провести встановлення відкосів для дверей самостійно.

ROb 17.11.14 12:11
беспонтовая стаття! ніякої конкретики

Статті по темі