Як зробити укоси на дверях

17.01.2021
8 036
Admin

Как сделать откосы на дверях

 1. Гіпсокартонні дверні укоси
 2. Обштукатурювання укосів
 3. Пластикові укоси
 4. Укоси з дерева

Для того щоб встановлений дверний проріз міг прослужити максимально можливий термін, необхідно знати про те, як зробити дверні укоси своїми руками і які матеріали для цього можна використовувати.

Серед матеріалів для монтажу укосів можна виділити наступні види:

 • Гіпсокартонні укоси. Укоси з цього матеріалу можуть вирішити проблему з зайвими нерівностями на поверхні. Цей спосіб позбавить вас від вирівнювання стіни шляхом покриття штукатуркою і нанесення сухих сумішей, а відповідно і відпадає необхідність спорудження каркасної установки.
 • Штукатурка. Даний метод дуже простий у виконанні і досить економічний. Для цього необхідно обробити бічні поверхні стін штукатуркою, після чого ви можете починати остаточну обробку укосів.
 • Пластик. Найчастіше пластикові укоси використовуються для віконних укосів, в той час як для дверей вони застосовуються лише в тому випадку, коли двері зсередини покриті пластиком. В іншому випадку пластикові укоси будуть різко виділятися на тлі дерев'яних дверей, порушуючи стилістику приміщення.
 • Деревина. Дерево є самим використовуваним матеріалом для монтажу укосів, оскільки саме воно найбільш вдало вписується в загальний інтер'єр приміщення.

Гіпсокартонні дверні укоси

Ці матеріали не використовуються в якості обробки, а є основою укосів для дверей. Цей спосіб застосовується для полегшення робіт, пов'язаних з нерівною поверхнею стін.

Починати монтаж гіпсокартону слід з підготовки поверхні, яка включає в себе очищення і грунтовку стіни. Під час висихання ґрунтовки можна зробити всі необхідні виміри і заготовити листи гіпсокартону необхідних розмірів. Зверніть увагу на той момент, що дверний проріз може розташовуватися під укосом, відповідно і нарізку матеріалу потрібно виконувати під кутом. Нарізавши панелі, переконайтеся, що все зроблено правильно.

Гипсокартонный откос

Після остаточної просушування шару грунтовки можна почати монтаж гіпсокартонних панелей. В якості кріплення можна застосовувати дюбелі або спеціальний клей. Другий спосіб краще, оскільки він дозволити зафіксувати листи більш рівно.

Установка укосів починається з монтажу бічних панелей і в останню чергу верхній. Нанесення клею можна проводити суцільним шаром, або точено на відстані до 15 см Після фіксування листів, гіпсокартон потребує в обробці за допомогою шпаклівки і перфорованих куточків.

Обштукатурювання укосів

Отштукатуренные откосы

Цей спосіб не вимагає особливих зусиль, тому виконати його досить просто.

 • Поверхня стіни потрібно очистити і загрунтувати. Дочекавшись висихання ґрунтовки, наноситься штукатурний шар, використовуючи шпатель. Для того щоб у підсумку кути були рівні, необхідно застосувати перфоровані куточки з металу. Куточок кріпиться на штукатурці, ховаючись в її шар.

Штукатурка откосов

 • Далі для того щоб домогтися гладкості стіни, її потрібно обробити шкіркою.
 • Остаточним етапом обробки дверних укосів стане їх фарбування.

Пластикові укоси

Монтаж пластиковых откосов

Установка пластикових укосів вимагає виконання наступних дій:

 1. Виконавши виміри всіх габаритів, нарізати пластикові елементи необхідного розміру. Для того щоб зріз був акуратніше, для різання варто скористатися електричним лобзиком, а не ножем. Потім звірте розміри панелей і підженете їх, якщо це буде потрібно.
 2. В першу чергу монтуються бічні укоси. Закріпіть профіль з пластику саморізами до дверної коробки. Потім з краю стіни фіксується дерев'яна рейка, з використанням рівня. Ця рейка служить основою для кріплення пластикових панелей за допомогою скоб.
 3. На дно пластикового укосу надівається заглушка і панель встановлюється стартовий профіль і укіс збоку. Аналогічні дії виконуються і з верхнім укосом.
 4. Завершальним кроком установки панелей з пластику є обробка швів силіконом.

Для спорудження пластикових укосів ідеально підходять як ПВХ листи, так і сендвіч панелі.

Укоси з дерева

Дверной откос из МДФ

Цей матеріал є оптимальним з точки зору естетики. Як правило, для цього застосовуються ламіновані панелі або МДФ.

Для утеплення дверних укосів варто вибрати дошку МДФ, якщо ж їх монтаж не можливий із-за товщини, на виручку приходить ламінат.

 1. Приступаючи до монтажу укосів з дерева, насамперед потрібно загерметизувати всі шви між коробкою і поверхнею стіни. Після цього всі надлишки піни потрібно видалить, зачистити і заґрунтувати стіну. Укоси можуть бути виконані як прямо, так і з невеликим кутом у вигляді букви Л. Виходячи з цього, виконайте і зафіксуйте основні планки. При паралельності укосів планки необхідно вибрати з однаковою товщиною, при монтажі під кутом, планки повинні розширюватися близько дверного отвору і звужуватися.
 2. Рейки фіксуються до поверхні за допомогою дюбелів, так само монтується і укіс зверху. Безпосередньо самі укоси закріплюються як на саморізи, так і на клей. Обробка всіх швів здійснюється з допомогою силіконового герметика.

Це основні методи, за допомогою яких можна провести встановлення відкосів для дверей самостійно.

Читайте також: