Як зробити відстійник


Как сделать отстойник

Найчастіше при будівництві заміських будинків, дач або котеджів у зв'язку з відсутністю центральної каналізації на ділянці доводиться облаштовувати автономну систему. В сучасних умовах зробити її нескладно, тим більше існує великий вибір якісних і надійних технологій, реалізація яких не передбачає використання кваліфікованої робочої сили. Всі роботи можна зробити самостійно, без дорогої техніки і устаткування. Головне знати, як зробити відстійник, які краще всього вибрати ємності, їх обсяг і як розташувати на ділянці каналізаційну систему. Відстійники - це спеціальні накопичувальні ємності, використовувані для акумулювання, розподілу і часткового механічного очищення різних стоків.

Принцип роботи відстійника


Принцип работы отстойника

Будь-яка система відведення стоків передбачає влаштування спеціальних резервуарів - відстійників, в яких накопичуються всі відходи і потім розділяються на фракції за вагою в результаті тривалого перебування в ємності. Таким чином, вода далі перетікає, а важкі відходи осідають на дно. Камери відстійників час від часу потрібно обов'язково очищати. Щоб накопичувач працював ефективно і в безперебійному режимі, потрібно домогтися повільного перетікання рідини по камерах відстійника.

Зверніть увагу! Невелика швидкість пересування води призводить до якісного осідання основної частини забруднень.


Как работает отстойник

Для підвищення результативності роботи відстійник заселяють спеціальними бактеріями, які частково переробляють осад. Решту рідини з певною періодичністю необхідно видаляти. Перед тим як зробити відстійник у себе на ділянці, потрібно заздалегідь проаналізувати ряд важливих питань, щоб у процесі експлуатації каналізаційної системи не виникло проблем з її переповненістю або неправильно підібраною ємністю.

Основні умови вибору відстійника

При підборі системи водовідведення слід враховувати такі важливі фактори:

  1. Будинок використовується для постійного або сезонного проживання.
  2. Рівень грунтових вод, тип грунту та її структури.
  3. Кліматичні особливості регіону.
  4. Кількість постійно проживаючих людей.
  5. Площа земельної ділянки і відстань до місця розташування очисних систем.
  6. Орієнтовний витрата води в будинку.


Условия выбора отстойника

При розрахунку щоденного витрати слід враховувати кількість точок споживають воду: ванна, душ, умивальник, унітаз, пральна машина і т. д. Детально ознайомитися з усіма діючими нормативами можна в СНиП та інструкціях санепідстанцій. Слід пам'ятати, що незалежно від різновиду ємності та її обсягу вона повинна відрізнятися довговічністю і надійністю.

Особливості конструкції та пристрої накопичувачів

Визначившись з призначенням і особливостями використання відстійника, слід вивчити його найбільш поширені види, їх конструктивне пристрій і індивідуальні властивості.

  • Залежно від призначення, технічних та експлуатаційних характеристик відстійники бувають двох видів: первинні і вторинні. Безпосередньо з будинку або іншого джерела стоки надходять спочатку у первинні відстійники. Вже частково очищені рідини потрапляють у вторинний накопичувач.
  • За типом руху стоків виділяють наступні типи пристроїв: горизонтальні, радіальні і вертикальні.
  • В залежності від організації робіт і режиму експлуатації відстійники бувають контактні, безперервної дії, або проточні, періодичного використання.
  • За кількістю етапів відстоювання та очищення стоків накопичувачі бувають тонкошарові і багатошарові.


Пластиковая емкость для отстойника

Після вибору моделі відстійника необхідно підібрати матеріал для ємності. Найпоширеніші сьогодні види - це пластикові резервуари, які відрізняються незначною вагою, простотою транспортування і монтажу, великим вибором різноманітних конструктивних рішень і надійністю.

Зверніть увагу! Сучасні види пластику характеризуються відмінними антикорозійними властивостями, стійкістю до гниття і окисленню, абсолютної експлуатаційної та екологічною безпекою.

Установка резервуара


Котлован под емкость

Перед тим як зробити відстійник, за габаритами вибраної моделі готують котлован, на дно якого насипають шар піску (20-30 см), який проливають водою і ретельно трамбують.

Зверніть увагу! Слід пам'ятати, що входить в яму труба повинна розташовуватися якомога вище до верхньої частини колодязя.

Монтуються ємності з пластику швидко, строго за інструкцією виробника накопичувача, без особливих зусиль і залучення спеціальної важкої техніки. Для збільшення довговічності і терміну служби пластикових резервуарів фахівці рекомендують обов'язково їх посилити армованим склопластиком.


Установка отстойника

Таким чином, можна самостійно підібрати і встановити на своїй ділянці відстійник будь-якого обсягу, конструктивного пристрою і призначення.

Відео

У цьому сюжеті схематично показаний процес встановлення сучасного септика.