Як зробити поручні для сходів


Как сделать перила для лестницы

Будь-які сходи повинна бути обладнана хоча б одним поручнем, який встановлюється на огорожу, зміцнює сходи і є опорою при пересуванні по ній. Також перила можна зафіксувати на вільній тятиві. При цьому перила повинні відповідати по висоті самої сходах.

Монтаж поручнів


Монтаж поручней

Щоб підвісити сходові проступи до поручнів, необхідно використовувати стрижні з дерева або сталі, що функціонують на розтягуванні. При установці стрижня необхідно передбачити захист для неї від зсуву в будь-якому напрямку.

Щоб зафіксувати плоскі і стрижневі елементи перил, закріплених анкерними болтами до тятиві, необхідно помістити вільний поручень над вільною тятивою. Поручні фіксуються на вхідні і вихідні стійки за допомогою дюбелів і клею.


Деревянные поручни

За формою та напрямом вільні поручні повинні бути аналогічні за формою і напрямком з сходової тятивою. Тому, монтуючи криволінійну сходи, поручень необхідно виготовляти укупі з тятивою.

Кріплення елементів


Крепеж элементов перил

З'єднання прямолінійних і вигнутих елементів виконується вертикально або під кутом.

Вертикальне з'єднання менш бажано, оскільки воно може розкритися, якщо поручень покоробиться у випадку усадки сходи на місці вигину тятиви. В результаті цього порушиться зовнішній вигляд сходів, і погіршаться її функціональні якості.

При виготовленні сходового вигину і поручня з натурального дерева однакової породи, заготівля тятиви повинна бути по ширині дорівнює висоті поручнів сходів.

Вирізаний із заготівлі поручень повинен вийти за формою однаковим з вигином тятиви.

Бажано, щоб конструкція криволінійної сходи не була обладнана поручнями зі складними формами, інакше вам доведеться витратити дуже багато часу, щоб зробити поручні для сходів своїми руками. Для цих цілей можна скористатися верстатом ЧПУ. Однак це також досить трудомістко.

За своїм зовнішнім виглядом поручні повинні ідеально вписуватися в загальний дизайн сходів і її елементів. Більш того необхідно забезпечити вільне ковзання і надійну фіксацію руки на поверхні поручнів.

Стійки сходи


Стойки лестницы

Стійки для сходи являють собою елемент, що з'єднує сходову площадку з поручнями. Стійки розподіляють навантаження, що надається на поручні. При цьому нижня стійка розташовується близько фризового сходинки, а верхня знаходиться близько сходового маршу.

Верхні і нижні стійки для перил

Місцерозташування вихідний стійки визначається розмірами опори тятиви в області фризових ступенів або площадки сходів.

При використанні нижньої конструкції, виготовленої з дерев'яних балок, глибину опори тятиви необхідно робити дорівнює ¼ від ширини сходової площадки або перекриття стелі. На аналогічному відстані повинна бути розташована та майданчик.


Работа по оборудованию перил

При впливі фізичної сили на перила, які працюють в поперечному і подовжньому напрямку проходження сходового маршу, стійка грає роль важеля. У такому випадку цей важіль може пошкодити з'єднання стійки і тятиви в тому випадку, коли воно виготовлене неякісно.

Щоб скріпити між собою сходову тятиви і стійку, використовуються дюбелі або цапфи. Для підвищення надійності кріпленні тятиви зі стійкою доцільно розмістити вигнутий гвинт між кріпильними елементами.

Кріпильні гвинти для сходів і тятиви


Крепежный элемент для лестницы

Для закручування гайок необхідно передбачити отвори, які розташовуються з внутрішньої сторони стійки або тятиви. Найчастіше верхня стійка є навісний, яка встановлюється в проміжку між тятивами і площею під сходами. Щоб навісна стійка могла витримувати вплив великих бічних навантажень, її монтують у балку перекриття або сходову площадку із заздалегідь підготовленими поглибленнями.

При виготовленні сходів з проміжними майданчиками необхідно встановлювати проміжні стійки, яка є верхньою для сходового маршу знизу і нижній для подальшого маршу.


Винт для лестничных конструкций

В якості заповнюють елементів можна застосовувати: закруглені стрижні, виточені балясини, дошки, металеві стрижні, скляні або сталеві фільонки. У тих випадках, коли сходи вішають на тятиви, монтаж елементів здійснюється між тятивами і поручнем. Дані компоненти встановлюються в паз або заглиблення в нижній частині поручнів і найбільш вузькому місці тятиви, що знаходиться нагорі. Їх фіксації виконується цапфами.


Компоненты крепления

Для сходів на косоурах в основному застосовують круглі стрижні з металу, які зміцнюються на поручні і проступи з допомогою різьби.

Це один із способів, яким можна виготовити перила і поручні своїми руками. При бажанні ви можете вибрати інший спосіб, який найбільше підходить для вашої сходової конструкції і ідеально вписується в загальний інтер'єр приміщення.