Як зробити плетений паркан


Как сделать плетеный забор

Найдревніших способом огорожі власної земельної території є виготовлення плетеня, який до того ж ще є чудовим елементом будь-якого ландшафтного дизайну.

Сплести тин не становить особливої складності, недарма ж наші прадіди суцільно і поруч у селах виготовляли саме плетені паркани. Щоб розібратися, як зробити плетений паркан, а заодно і отримати певний навик, можна для початку потренуватися на створенні невеликих плетених конструкцій, які стануть прикрасою вашого дому або саду.


Плетень на участке

Спробуйте, наприклад, сплести з верби невелику кошик або кашпо, в якому відмінно буде виглядати квітковий горщик. А коли ви вже станете «профі» в мистецтві плетіння, то можете приступати до виготовлення паркану. Крім паркану свій дачну ділянку ви можете прикрасити плетеними столик з кріслами для відпочинку, альтанкою, декоративно оформити вербової лозою клумби або палісадник. Вашої фантазії і творчості є де розгулятися! Але поки поговоримо про виготовлення плетеного тину.

Вибір матеріалу

Основою класичного плетеного тину є кілки (дерев'яні або металеві) товщиною від трьох до п'яти сантиметрів і довжиною від півтора до чотирьох метрів.


Деревянные колья для забора

Дерев'яні кілки, на жаль, схильні до гниття, тому в наші дні їх часто замінюють металевими прутками арматури або катанки. Деякі майстри використовують для цих цілей полудюймовую водопровідну трубу. Але зауважимо, що і в металевої основи є свій недолік - не надто презентабельний зовнішній вигляд. Цей недолік кілька виправляється фарбуванням прутів тон вербової лози.

В принципі, можна використовувати і природний матеріал, оскільки сьогодні, завдяки захисним антисептиків, дерев'яних кілочків можна значно продовжити життя. А для ще кращого захисту можна викопати дренажну траншею на місці тину і звичайний грунт замінити піском. Тоді дощова вода буде швидко йти в пісок, не застоюючись, що це зведе до мінімуму умови для гниття деревини.

Зверніть увагу! Потрібно враховувати, що пісок не є надійним фундаментом. Для кращої стійкості колів, слід копати траншею глибиною півметра.


Лоза для плетения

В якості матеріалу для виготовлення плоту традиційно використовуються гілки верби, ліщини або верби. Вербова лоза заготовлюється, як правило, навесні. Якщо поруч з вашим будинком або дачею ці породи дерев не ростуть, то сплести паркан можете спробувати з будь-яких гілок садових дерев.

Зверніть увагу! Бажано вибирати однорічні гілки. Чим більше планується вигинів при плетінні, тим тонші мають бути прути.

Виготовлення тину


Ход работы по изготовлению плетня

  • Все починається з правильної розмітки. При виборі кроку потрібно обов'язково враховувати і товщину прутів заготовлених для плетіння, і дизайнерську задумку.
  • Стовпчики-кілки на рівній відстані (рекомендується півтора метра) вертикально забиваються в землю.
  • Перед початком плетіння прути слід добре вимочити, щоб сік у них почав добре циркулювати - це додає лозі гнучкість, завдяки якій прути будуть щільно сплетаться між собою. Ще краще влаштувати прутів парову баню, і тоді разопревшая лоза буде гнутися, як тільки що зварені макарони.

  • Як тільки прути висохнуть, їм відразу ж повертається міцність, але до цього моменту тин вже прийме свою вигнуту форму. Врахуйте, що парову лазню не можна робити для забарвленою або покритої лаком лози.


Изготовления плетня

  • Разопревшая лоза протягується з різних сторін, вбитих у землю кілків. У результаті виходить горизонтальний тин. Якщо ви вирішили створити вертикальний плетений паркан, то знайте, що він може чудесним чином перетворитися з часом у живопліт, оскільки при зволоженні вербова лоза здатна вкорінюватися. Вертикальний плетений паркан виготовляється з тонких жердин, тому нагадує частокіл. Такий тин прослужить господареві не один десяток років.
  • Готовий плетений паркан можна пофарбувати в тон основному ландшафтного дизайну.

Фарбування тину


Плетеный забор

Тин краще фарбувати натуральними барвниками. Фарбування також буде сприяти продовженню терміну служби огорожі. Перед фарбуванням прути слід ошкуріть, попередньо зануривши їх у ємність з водою потовщеними кінцями на тиждень (для того, щоб з них легко знялася кора).

Лозу обробляють перекисом водню для отримання білого кольору. Морилка або марганцівка надають їй коричневий колір. А обробивши прути залізним купоросом, можна отримати тин сірого кольору.

Невисокий плетений паркан своїми руками виготовлений, буде дуже мило виглядати в якості обрамлення клумби. Крім цього з вербової лози можна створювати забавні садові фігурки, які будуть робити ваш ділянку оригінальним і до того ж викликати в душі дитячу радість.


Покраска плетня

Тин вважається не тільки красивим, а ще і економічним варіантом виготовлення дачного забору. Класично виготовлений плетений паркан з дерев'яними кілками служить зазвичай до шести років (з умовою, що кілки оброблені антисептиком).

Відео

Даний відеоролик демонструє процес плетіння паркану.