Як зробити підлогу в лазні


Как сделать пол в бане

Будівництво лазні, безумовно, відповідальна справа. Зведення і подальша обробка лазні без урахування всіх деталей і нюансів може обернутися досить прикрими проблемами, які неминуче вимагатимуть переробки.

Пристрій підлоги в лазні є особливим етапом. Тому до питання, як зробити підлогу в лазні своїми руками, варто підходити обдумано, підготовлено, з відповідальним ставленням до всіх дрібниць.

Насамперед необхідно визначити, з чого буде зроблений підлогу. Традиційно підлога в лазні влаштовують дерев'яним. Він може бути відбуваються або не відбуваються. А також останнім часом популярністю починає користуватися і бетонний пол.

Дерев'яна підлога


Деревянный пол в бане

Для влаштування дерев'яної підлоги лазні розміром 4х4 м буде потрібно 25 шт. дощок довжиною 4 м, шириною 150 мм, товщиною 50мм. Для дощок настилання необхідно зведення лад з бруса 200х200 мм або 150х150 мм, або укладання колод діаметром 14 - 18 мм.

Пол, який має спеціально створені щілини між дошками настилу для стоку води, називається протікає. До переваг такої підлоги можна віднести малу трудомісткість і економічність. До недоліків ставитися тільки те, що стать є холодним.


Схема устройства деревянного пола в бане

Не протікає, підлога відрізняється організованим водостоком. Незважаючи на велику трудомісткість, яка пов'язана зі спорудженням певного ухилу підлоги і водовідведення, і, як результат, вагомі економічні витрати, такі підлоги для лазні більш популярні, ніж протікають. Більш того, не протікають підлоги мають шар утеплювача.

Пристрій підстави

Матеріал для заснування і підлоги має бути однаковий. Перевагу краще віддавати масивів модрини або сосни. Протікає підлогу лазні робиться горизонтально. При зведенні не протікає підлоги ухил обов'язковий.


Уклон пола

Враховуючи це, робити укладку підстави варто з деяким перепадом для утворення кута нахилу підлоги. Зазвичай укладають лагу за найменшою відстанню між стінами лазні. У разі рівносторонніх стін це правило не відіграє вагомої ролі.


Направление лаг

Найголовніше визначити напрямок, по якому буде протікати вода. Влаштовувати лаги необхідно поперек напрямку стоку води. Якщо ви вирішите зробити підлогу в лазні на лагах, особливу увагу приділіть самим лагів. Їх зводять з урахуванням додається навантаженням, так щоб вони були досить жорсткі і не прогиналися.

Процес зведення опорних стільців необхідно вивчити окремо, прочитавши спеціалізований матеріал, оскільки має свої специфічні тонкощі і правила. Слід враховувати і фундамент під оточуючими стінами.

Після того як лаги будуть встановлені у разі протікають підлог, увага приділяється грунту. Якщо грунт добре вбирає воду, то для свого роду фільтрації, помірного просихання і перешкоди освіти мулу підпілля засипають щебенем шаром в 25 див.


Сливной приямок в бане

Якщо грунт погано пропускає воду, під банею влаштовують водозбірний приямок, з якого роблять вихід води за межі лазні. Для того щоб вода не утворювала в грунті промивання і калюжі, грунт засипають щебенем товщиною не більше 10 см з ухилом у бік водозбірника. Потім на щебені влаштовується замок у вигляді 15 см шару глини.

Коли в лазні підлога не протікає, то в підпіллі влаштовується організований водоприймач, де буде збиратися вода, інший простір підпілля посипають шаром керамзиту, який виступає в ролі утеплювача.

З водозбірника виводять трубу, діаметр якої повинен бути не менше 15 см для швидкого виведення води за межі лазні.

Фундамент для печі встановлюється окремо і на заданій відстані від лад. Доведення фундаменту печі виробляють для рівня підлоги після того, як будуть покладені лаги.

Настилання підлоги

Настилання протікає підлоги в лазні виконується з необрізних дощок. Зробити настил не складно і вимагає лише дотримання деяких правил, тому його можна легко зробити своїми руками. Більш складний процес стосується укладання не протікає підлоги.


Черновой пол в бане

Насамперед, це стосується пристрою чорнової підлоги, на який укладається гідроізоляція і чистий підлогу з шпунтованих дощок. Необхідно також встановити трубу, яка буде вентилювати простір між чорною і чистою підлогою.

Бетонна підлога


Бетонный пол

Величезною перевагою порівняно з дерев'яною підлогою є довговічність. Однак не варто забувати про те, що для того, щоб зробити бетонний монолітний підлога в лазні, буде потрібно установка опалубки, армування.

Крім цього, недотримання технологічних тонкощів щодо самої бетонної суміші може призвести до подальших тріщин і швидкого руйнування бетонної підлоги.

Враховуючи трудомісткість і специфічність, для економії сил і нервів, а також фінансів, укладання бетонної підлоги краще довірити професіоналам.