Як зробити підлогу в гаражі


Как сделать пол в гараже

До підлозі в гаражному будиночку пред'являються підвищені вимоги. Однак багато новачків при будівництві гаража більше уваги приділяють комунікацій та вигляд конструкції, ніж поверхні, на якій стоїть їх "залізний кінь".

Вимоги до гаражному підлозі


Требования к гаражному полу

У гаражі поверхню підлоги постійно піддається підвищеним навантаженням і впливу різних факторів. Тому підлога повинна бути:

 • стійким до вогню і вологи;
 • стійким до різних речовин і сполук, у тому числі хімічним;
 • просто міцним.

Якщо в приміщенні автомобіль не просто час від часу, але ще й ремонтується, то до перерахованим вимогам додається ще одне: абсолютна чистота. Це означає, що від підлоги не повинно бути навіть дрібного пилу. Якщо під час ремонту серйозних агрегатів (наприклад, ДВС) на деталі потраплять абразивні частинки, то результат може бути плачевним.

Перш, ніж розібратися як зробити підлогу в гаражі, треба розглянути всі варіанти поверхонь і вибрати найбільш оптимальну.

Види поверхонь підлоги

Поговоримо про те, яким може бути підлога в гаражі

Бетон

Бетонне покриття - найпопулярніше. Це пояснюється тим, що така підлога досить недорогий, забезпечує потрібну стійкість до механічних пошкоджень і легко ремонтується. Однак у бетону є ряд недоліків.


Бетонный пол в гараже

 1. Плями. Якщо на поверхню, покриту бетоном, потрапило хімічна речовина, то, швидше за все, пляма вже не відмиється. Воно залишиться на поверхні назавжди. Гараж - це місце, де постійно знаходяться подібні рідини, тому наслідків не уникнути. Сприйнятливістю бетону до речовин обумовлений другий недолік цього покриття.
 2. Запах. Більшість хімічних сполук має неприємний запах. Бетонна поверхня, ввібравши склад, збереже цей "аромат". Тому в гаражі завжди буде чимось пахнути.
 3. Пил. Бетонна поверхня, стираючись, виробляє багато дрібних частинок пилу. З часом вони осідають на стінах і стелі гаража. Ремонтувати серйозні агрегати в приміщенні з бетонною підлогою не варто.
 4. При неправильному настилі така підлога покривається тріщинами дуже скоро.

Бетонна поверхня стане в нагоді в якості чорнової підлоги або тимчасового. Таке покриття можна охарактеризувати так: дешево і сердито.

Наливна підлога

Найчастіше наливна підлога робиться замість фінішної стяжки бетоном, однак може бути завдано і на стяжку. Всі наливні підлоги можна розділити на два виду:

 • на бетоні;
 • на полімерній основі.


Наливной пол

Підлога на бетонній основі більш дешевий і доступний. Він цілком придатний для того, щоб створити якісне, стійке до стирання покриття. Таке покриття запобігає утворенню шкідливої пилу, робить поверхню абсолютно рівною. Термін служби такої підлоги - близько 40-50 років.

Полімерні підлоги стійкі до температурних перепадів, статичної електрики і появи плям. Вони не зберігають запахів і не псуються від хімічних речовин. Однак коштують вони дорожче.

Дерев'яна підлога

Дерево підійде в якості матеріалу для підлоги лише на час. Термін служби дерев'яних лаг в таких умовах не перевищує п'яти років. Зазвичай деревину набивають на стовпчики. Під дерев'яною підлогою може розміщуватися шар бетону.

Важливо пам'ятати, що деревину не можна укладати безпосередньо на грунт - це зруйнує матеріал раніше часу.


Деревянный пол

Недоліки дерева:

 • швидко руйнується від механічних впливів;
 • вбирає хімічні речовини;
 • схильний до впливу вологи та вогню;
 • розсихається або розмокає.

Ідеальний підлогу

Самим оптимальним покриттям буде, звичайно, полімерний наливну підлогу. Однак і вартість у нього пристойна. Квадратний метр такої поверхні обійдеться власникові приблизно в 70 доларів.

Для того, щоб встановити наливна підлога, треба слідувати інструкції, викладеної нижче.

 1. Спочатку доведеться повністю вирівняти поверхню підлоги в гаражі. Для цього потрібно закласти всі тріщини і відшліфувати його. Наливна підлога встановлюється тільки на бетонну основу. Зрозуміло, бажано максимально очистити поверхню від пилу і бруду.
 2. Розчин для наливної підлоги розлучається і наноситься майже тут же: термін придатності готового складу не більше години.
 3. Роботи краще проводити влітку. В гаражі може бути холодно, а наливна підлога вимагає температури не менше 15 градусів.
 4. Склад наноситься рівномірно розподіляється. Щоб на поверхні не утворилося бульбашок, треба використовувати спеціальний голчастий валик.
 5. Коли склад завдано, треба закрити ворота гаража і залишити поверхню підсихати. Термін висихання наливної підлоги - від 15 до 30 днів. Через 2 тижні підлогу можна відполірувати.
 6. Поки поверхня сохне, на неї не повинно потрапляти сонячних променів.


Идеальный пол

Ось і весь алгоритм нанесення складу наливної підлоги. У разі, якщо буде потрібно нанести нову суміш, це можна зробити прямо на старий підлогу. Головне тільки добре відшліфувати і очистити поверхню.

У гаражі підлога може швидко потемніти, якщо не стежити за ним. Тому рекомендується регулярно поводити прибирання.

Дмитро Мальцев 09.10.14 17:01
А якщо підлога повинна мати ухил, то як зробити наливну підлогу? Він же за законами фізики буде вирівнюватись щодо землі?

Геннадій Сташков 09.10.14 17:40
Дмитро! Покриття для похилих поверхонь виготовляється на основі ММА смол з додаванням спеціальних добавок. Товщина такого шару коливається в межах 4-7 мм і наноситься на похилих ділянках гаражів і складів. Це покриття дуже стійка до різного роду навантажень. Йому навіть не страшна шипована гума.

Статті по темі