Як зробити розпашні ворота

Как сделать распашные ворота

Будь-який власник приватного будинку знає, що без надійного забору і міцних воріт на них обійтися не вийде ніяк. І справа навіть не в тому, що таким чином забезпечується додаткова безпека домоволодіння, а в тому, що без воріт і огорожі будинок виглядає незавершеним, швидше схожим на тимчасове житло, ніж на сімейне гніздо. Тому відразу після зведення самого будинку необхідно приступати до зведення огорожі і воріт як його логічного завершення. Варто відразу сказати, що варіантів виготовлення воріт існує декілька, і одним з найбільш простих з монтажу і надійним за експлуатаційними характеристиками є розпашні ворота.

Етапи виготовлення воріт

Перед тим як приступити до відповіді на питання, як зробити розпашні ворота, необхідно відразу сказати, що процес їх виготовлення досить простий, в зв'язку з чим його можна виконати самостійно, без залучення фахівців. Ці роботи можна умовно розділити на кілька етапів.

Чертеж распашных ворот

  • Планування. На цьому етапі виготовлення слід в першу чергу визначитися, з якого матеріалу ворота будуть виготовлені. В принципі, ворота можуть бути і дерев'яними і зробленими з металевих профільованих листів і кованими. Робити вибір варто, виходячи зі здорового глузду і фінансових можливостей. Але найбільш поширеним варіантом є застосування профлиста, так як зробити з нього ворота не тільки просто, але й економічно вигідно. А також на етапі планування потрібно зробити докладний креслення майбутніх воріт. Зробити це можна, як за допомогою креслярських інструментів, так сказати по-старому, так і застосувавши спеціалізовані комп'ютерні програми.

Материал профлист

  • Встановлення стовпів. Після того як підготовка буде завершена, можна переходити до самого процесу виготовлення. Починати його слід з встановлення стовпів для закріплення створів. Для цього можна використовувати металевий швелер. Згодом його можна обкласти цеглою для більшої естетики. Отже, для того, щоб встановити стовп для воріт, потрібно вирити яму глибиною близько півтора метрів. Можна використовувати бур, так і просто лопату. На дно цієї ями потрібно насипати шар піску і шар щебеню. Робиться це в якості гідроізоляційного шару. До речі, ту частину, швелера, яка буде нижче рівня землі, необхідно додатково обробити антикорозійним складом. Як тільки все буде готове, потрібно встановити стовп. Вертикаль необхідно контролювати за допомогою будівельного рівня. Далі, стовп бетонується за допомогою цементно-піщаної суміші, в яку для більшої міцності слід додати щебінь. Після цього стовп потрібно залишити до повного застигання бетону. За аналогією з першим слід встановити і другий стовп.

Установка столбов

  • Монтаж створів. Поки бетон застигає, можна перейти до робіт з монтажу створів. Для цих цілей, згідно з раніше розрахованими розмірами і кресленням, потрібно скласти каркас. Виготовити його доцільніше з металлопрофильной труби. Скріплювати окремі частини каркаса слід за допомогою зварювального апарату. Шви потрібно неодмінно зачистити. Після того, як каркас буде зварений, до нього у відповідності з розмірами майбутніх створів слід прикріпити профільний лист. Робити це можна за допомогою саморізів, попередньо просвердливши отвори. Як тільки ці роботи будуть завершені, можна переходити до завершального етапу монтажу, а саме закріпленню самих створів.

Крепление профлиста

  • Якщо цемент стовпів вже застиг, то необхідно приварити до них петлі для кріплення воріт. Петлі складаються з двох частин, одну з яких приварюють за допомогою зварювального апарату до швелеру, а другу - до каркаса створів. Кількість петель слід вибирати, виходячи з ваги створів воріт, у разі застосування профільних труб цілком достатньо буде двох петель. Коли вони будуть приварені, на них закріплюються створи. Закриватися створи будуть за допомогою клямок і спеціальних затворів, які можна зробити з металевих прутів. На цьому виготовлення воріт можна вважати закінченим.

На закінчення вищесказаного, варто сказати, що для спрощення процесу відкривання/закривання воріт можна застосовувати автоматичні системи. Їх монтаж слід проводити на етапі виготовлення створів. Розпашні ворота є найбільш простим варіантом, однак від цього не стають чимось гірші за інших.

Распашные ворота из профлиста

При цьому їх монтаж можна виконати самостійно, що дозволяє заощадити і ця обставина є ще одним аргументом на користь даного типу воріт. А також слід додати, що при самостійному монтажі можна не просто зібрати типові ворота, які мало чим будуть відрізнятися від сусідніх, але зібрати їх за індивідуальним кресленням, ніж додатково виразити неповторність як ділянки, так і його власника.

Відео

У цьому ролику йдеться про зведення розпашних воріт з дерева на дачі.

Лев Васильєв 20.11.14 10:58
Розпашні ворота пробував робити, не вийшло. Але чисто з моєї вини, я сам помилився в розрахунках. На майбутній рік хочу переробити за вашою схемою. Сподіваюся, вийде.

Статті по темі