Як зробити ремонт в спальні


Как сделать ремонт спальни

Ремонт в спальні - це прекрасна можливість змінити простір навколо себе, в якому ви змушені перебувати значну частину свого вільного від роботи часу. Тому спальня повинна бути не просто затишній (що досягається правильним підбором меблів), але і створювати атмосферу спокою й умиротворення. Якщо ж зараз вона у вас цих почуттів не викликає, то саме час дізнатися, як зробити ремонт у спальні якісно, але при цьому ще і з мінімальними витратами.

Косметичний або капітальний?

Визначитися з тим, який саме ремонт (косметичний або капітальний) вам доведеться робити в спальні, досить просто:

 • Зайдіть в кімнату і уважно подивіться на кількість електричних подовжувачів і «трійників», які там присутні. Якщо ви виявили хоча б один, значить, вам доведеться робити капітальний ремонт, що включає в себе прокладання нових ліній електропроводки.
 • Подивіться на вікна спальні. Старі дерев'яні вікна (зі щілинами і погано закриваються фрамугами) варто замінити на нові (вікна ПВХ або дерев'яні). У цьому випадку простим косметичним ремонтом теж не обійтися.


Классический или капитальный

 • Дійдіть до шафи, яка, як зазвичай, «живе» в спальні. Якщо речі в ньому знаходяться у стані надмірної утрамбованности» (навіть після генерального прибирання з раздариванием і выкидыванием непотрібних), варто задуматися про заміну шафи вбиральні (її глибина може не перевищувати 1,2 метра за умови, що гардеробна буде виконана на всю ширину кімнати).

У тих випадках, коли жоден з вищеперелічених пунктів до вашої спальні не відноситься, можете сміливо обмежитися невеликим косметичним ремонтом.

Підготовчі роботи


Подготовка к ремонту спальни

Будь-який ремонт краще всього починати з виносу меблів з приміщення. Якщо ж такої можливості у вас немає, спробуйте зрушити її в центр кімнати, звільнивши таким чином місце біля стін (але тільки якщо не плануєте змінювати підлоги). Меблі, залишилася в спальні, слід накрити поліетиленом, щоб вона не забруднилася.

Наступний етап - позбавлення стін від старих шпалер (для цього змочіть їх водою і акуратно видаліть зі стін за допомогою шпателя).

Якщо на стелі у вас була наклеєна стельова плитка, від якої ви теж хочете позбутися, видаляйте її саме на цьому етапі ремонту. Також слід вчинити і з прийшли в непридатність покриттям підлоги.

Капітальний ремонт

Так як зробити ремонт в спальні більшості господарів хочеться досить швидко, важливо знати, які роботи слід виконувати в першу чергу, а також що саме можна зробити самостійно, не залучаючи фахівців.

 • Почніть капітальний ремонт із заміни вікон (на жаль, своїми силами ви з цим не впораєтеся, тому доведеться звертатися за допомогою у відповідні компанії).
 • При бажанні можна також замінити і двері (зробити це досить просто, але якщо ви сумніваєтеся в результаті, краще запросити майстра з того ж магазину, де ви придбали двері в спальню).
 • Якщо вам необхідно замінити стару електропроводку або встановити додаткові розетки, стіни доведеться проштробити. Звичайно, при бажанні нові дроти можна прокласти і відкритим способом (в кабель-каналах), але прихована проводка є пожежобезпечною, що є досить вагомим аргументом при виборі способу прокладки проводів. Для електромонтажних робіт також потрібно запросити фахівця.
 • У тих випадках, коли ви вирішили кардинально поміняти покриття підлоги (наприклад, хочете прибрати підлога на лагах і замінити його стяжкою, на яку постеліть ламінат), приступайте до цих робіт до того, як дістанетеся до обклеювання стін шпалерами і фарбування стелі.


Капитальный ремонт в спальне

 • Виявивши сильні нерівності на стінах, вирівняйте їх шпаклівкою. Стать при цьому краще застелити картоном або поліетиленом, щоб потім не довелося прибирати з нього випадково впав і застиглий розчин. Якщо ви міняли вікна чи двері, саме час відновити пошкоджені віконні та дверні укоси.
 • А ось для створення гардеробної допомога професіоналів не потрібно. Зате вам потрібні будуть навички роботи з деревиною, відповідний інструмент, брус, двері (найпростіша і найдешевша), петлі і ручка до неї, а також фанера, ДСП або OSB. Спочатку зробіть каркас перегородки, що відокремлює гардеробну від решти площі спальні. Бічні і задні перегородки не потрібні, так як їх роль будуть виконувати стіни кімнати. Закріпіть верхній брус до стелі, а нижній - до підлоги. Потім встановіть вертикальні бруски, з'єднуючи все в єдиний каркас, до якого з зовнішньої сторони прикріпіть OSB або інший подібний матеріал. Поставте дверну коробку і саму двері.


Потолок в спальне из гипсокартона

 • Стеля останнім часом стало модним вирівнювати за допомогою гіпсокартону. Тут вам знадобиться допомога фахівців, або два помічника (меншою кількістю людей впоратися з поставленим завданням не вийде з-за великих розмірів листів гіпсокартону), якщо ви знаєте, як його змонтувати.

Всі наступні роботи при капітальному ремонті будуть збігатися з тим, як зробити косметичний ремонт у спальні.

Косметичний ремонт


Косметический ремонт в спальне

При виконанні завершальних оздоблювальних робіт слід рухатися зверху вниз:

 • Почніть зі стелі. Спочатку приклеїти стельовий плінтус, а потім пофарбуйте його і всю поверхню стелі підходящої по відтінку фарбою. Зверніть увагу, що біла фарба також має кілька відтінків і высохнувшем стані вона може бути як сліпучо білою, так і мати легкий відтінок слонової кістки.
 • Наступний крок - наклейка шпалер. Не має значення, які саме шпалери ви віддасте перевагу (наприклад, вінілові або флізелінові), намагайтеся вибирати їх за малюнком і кольором. Занадто яскраві, збуджуючі кольору для спальні не підійдуть. Також дизайнери не рекомендують шпалери світлих відтінків, так як вони не додадуть кімнаті необхідного «спального» настрої.


Поклейка обоев в спальне

 • На підлогу в спальні краще постелити ламінат або паркет (паркетні дошки). Ковролін в цій кімнаті не бажаний, так як з часом стає справжньою «скарбницею» пилу (навіть не дивляться на всі старання потужних пилососів).
 • Встановіть плінтуса, при необхідності сховавши в них телевізійний кабель.
Зверніть увагу! Перед тим, як занести в спальню меблі, ретельно протріть вікна, двері та підлога, попередньо його пропилососити. Якщо на час ремонту меблі ви з кімнати не виносили, тепер вам доведеться грунтовно почистити.

Сподіваємося, що даний матеріал допоможе вам дуже швидко впоратися з ремонтом спальні, і ця кімната буде радувати вас затишком.