Як зробити шлакоблок своїми руками

17.01.2021
3 794
Admin

Как класть шлакоблок своими руками

 1. Приготування розчину
 2. Методи виготовлення шлакоблоку
 3. Відео

Шлакоблоки привабливі своєю низькою вартістю. Даний будівельний матеріал часто використовується для швидкого зведення малоповерхових споруд. Вже з назви зрозуміло, що виготовляються шлакоблоки з шлаку і, як правило, на спеціалізованих підприємствах методом вібропресування бетонного розчину в спеціальних формах. При необхідності їх можна виготовити і самостійно. Нижче викладається матеріал, як зробити шлакоблок своїми руками. Така необхідність може виникнути, наприклад, якщо вам раптом знадобилися шлакоблоки нестандартних розмірів.

Приготування розчину

Раствор для шлакоблока

Перерахуємо складові бетонного розчину для виготовлення шлакоблоків (основний рецепт):

 • 7 частин наповнювача (просіяний через спеціальне сито вугільний шлак доменних печей);
 • 2 частини досить великого керамзитового піску;
 • 2 частини гравію (з фракцією від 5 до 15 міліметрів);
 • 1,5 частини цементу (марки М 500);
 • 3 частини води (приблизно).

Крім шлаку в якості наповнювача використовуються: гіпс, керамзит, зола, гравій, пісок, цегляні відходи, щебінь, вугільна зола, відсів щебеню та інші доступні матеріали.

На всьому протязі процесу виготовлення шлакоблоків необхідно стежити, щоб розчин не розтікався.

Якщо в якості наповнювача використовується доменний шлак, то в бетонний розчин не можна ні в якому разі додавати інші добавки.

Изготовление шлакоблоков

Для гіпсового наповнювача слід брати:

 • 1 частина гіпсу;
 • 3 частини зволоженою шлакової суміші;
 • воду.

Розчин замішують за 6 хвилин, і його необхідно відразу ж використовувати.

Якщо у виготовлений розчин додати пластифікатор, то добавка додасть йому хорошу пластичність, а виготовлені блоки будуть міцнішими, морозостійкими і водонепроникними.

При додаванні в суміш барвника, наприклад, можна додати спеціальний крейда, або стовчені в порошок червоні цеглини, то можна виготовити кольорові шлакоблоки.

Методи виготовлення шлакоблоку

Зробити самому спеціальні пристосування для виготовлення шлакоблоків досить легко. У технології зазвичай використовують два різновиди обладнання:

 • Дерев'яні (металеві) форми для сушіння блоків невеликих розмірів.
 • Спеціально виготовлені верстати. Їх під силу зробити самостійно, а можна звернутися за допомогою до будь знайомому токарю.

З використанням форм

Изготовление блоков с использованием форм

Як вже говорилося, форми для шлакоблоків можуть бути дерев'яними або металевими. Стандартні розміри - 390х190х188 мм, але в принципі їх можна робити будь-яких необхідних розмірів.

Форма складається з бічних стінок і дна. Її висота повинна відповідати висоті вироблюваних блоків. Між двома невеликими дошками (металевими пластинами) кріпляться поперечки з кроком, відповідним довжині виготовляються блоків. Відстань між використовуваними дошками (металевими пластинами) повинна бути дорівнює товщині матеріалу. Рекомендується робити форми з отворами, в які буде заливатися бетон, від 4 до 6 блоків - хороший спосіб економії матеріалу.

Форма для шлакоблока

Розчин, що заливається в такі форми, повинен бути достатньо рідкий, тоді однорідна маса добре заповнює всі порожнечі.

Для полегшення блоків і зниження собівартості в усі форми з залитої сумішшю поміщаються шийкою вниз скляні порожні пляшки. Суміш добре розрівнюється, тобто з поверхні форм видаляється зайвий розчин.

Технология изготовления шлакоблока

Приблизно через п'ять годин пляшки вилучаються, при цьому в готових блоках залишаються порожнечі (порожнини). Не виймаючи з форми, шлакоблоки слід сушити добу. Після закінчення необхідного часу їх акуратно виймають з форми і укладають в штабеля. У такому вигляді шлакоблоки лежать місяць, і лише через місяць вони вважаються придатними для будівництва.

З застосуванням спецобладнання

Станок для производства шлакоблока

Звичайно, із застосуванням спеціального устаткування виливок шлакоблоків буде більш високопродуктивної. Та і якість одержуваних блоків буде вище. Зробити необхідний верстат можна самому, але це вимагає великих фінансових витрат, оскільки доведеться придбати невелику бетономішалку з вибростолом. Крім цього вам знадобляться:

 • сталевий лист (товщина 2-3 міліметра);
 • асинхронний двигун (потужність від 100 В);
 • вантажі, необхідні для створення вібрації й дисбалансу;
 • циліндри для утворення пустот.

Після того, як ви зберете обладнання, можна приступати до виготовлення шлакоблоків.

В спеціальні форми для відливання блоків попередньо змочені водою, викладається розчин, після чого форми ставляться на спеціальну вібраційну плиту. Плита включається секунд на п'ять. За цей час в формах розчин повинен осісти. Далі необхідно додати невелику кількість суміші і знову включити віброплиту, почекати, коли спрацює обмежувач і все - процес формування шлакоблоків на створеному вами обладнанні можна вважати закінченим. Через 10 секунд форма знімається, але необхідно дочекатися повної зупинки агрегату.

Щоб у шлакоблоків лицьова сторона вийшла ідеальною, на час сушіння їх викладають на рівну гумову поверхню.

Відео

Побачити, як виготовляють шлакоблок в домашніх умовах можна, подивившись цей ролик.

Читайте також: