Як зробити лавку в лазню


Как сделать скамейку для бани

Будівництво лазні передбачає не тільки будівництво, але й облаштування приміщень. Лавки і лавки в лазні потрібні скрізь - і для обстановки парній, і для меблювання кімнати відпочинку. Тому питання, як зробити лавку в баню, актуальне завжди, незалежно від того на якому дизайні інтер'єру ви зупинили свій вибір.

Типи лавок


Типы скамеек для бани

Лавки необхідні не тільки в парній, а значить, існують не тільки характерні стаціонарні ступінчасті лави, але і рухливі лавки, невеликі лавки для переодягання, лавки зі спинкою для відпочинку.

Вибираючи модель лавки для своєї лазні, необхідно мати на увазі її розташування в приміщенні. Лави встановлюють у глухих стін, без віконець і витяжок. Крім того, необхідно передбачити розташування лавки щодо пічки: не дуже близько, щоб уникнути опіків, але і так щоб любителям спека була можливість посидіти там, де дійсно гаряче. Якщо розміри парної дозволяють, краще встановити дві лави: для тих, хто любить погарячіше, і для більш ніжних відвідувачів лазні, не готових до сильного жару.

Вибір матеріалів


Древесина — материал для скамейки

Для будівництва лазні можуть бути використані різні матеріали, а от меблі краще виготовляти виключно з деревини. Але не будь-яке дерево підійде для будівництва атрибутів для лазні. Головні характеристики матеріалу - висока стійкість до вологи і низька теплопровідність. Крім того, слід вибирати деревину з хорошою щільністю - не надто піддається розтріскуванню. Якщо дерево швидко тріскається воно більш схильне до гниття, а також може стати причиною скалок у господарів та гостей лазні.

Незважаючи на те, що хвойні породи багато в чому відповідають шуканим характеристиками, при нагріванні вони виділяють смолу, яка нагріваючись, може стати причиною опіків. Краще вибрати матеріали з липи, осики, клена або берези. Безсумнівно, особливим шиком буде будівництво меблів дуба, однак це досить дорогий матеріал.

Правила виготовлення лавок


Правила изготовления лавок

  • Ширина лави залежить від конструкції: лавка, на якій можна сидіти, може бути шириною 40-60 см, а більш комфортна лава, на яку можна залізти з ногами - 90 див.
  • Відстань між верхнім ярусом лави і стелею повинна бути достатньою для того, щоб там міг розташуватися доросла людина будь-якого зростання, зазвичай відстань становить 110-120 див.
  • Максимально допустима відстань між опорними брусами - 90 см, краще встановлювати бруси на відстані 60 см один від одного.


Разметка материала

  • Між дошками лави необхідно залишати деяку відстань, щоб забезпечити злив води. Крім того, самі дошки повинні бути не дуже товстими, тоді лави будуть висихати швидше.
  • При конструюванні лавки необхідно пам'ятати, що лавки повинні бути ідеально відшліфовані, щоб уникнути дискомфорту і скалок. Покривати меблі можна виключно спеціальними просоченнями для лазні. Крім того, рекомендується робити закруглені кути, щоб уникнути травм у розслаблених банщиків.


Деревянная скамейка для бани

  • Традиційно лави кріпляться до підлоги і стін лазні, адже конструкція повинна бути міцною і надійною. При цьому слід пам'ятати, що під лавами не можна зашивати простір, щоб від високої вологості не згнили підлога, стіни та лавки. З тієї ж причини не можна встановлювати лави впритул до стін.

Після того, як ви зібрали і змонтували лавки в приміщенні лазні, можна приступати до оформлення парної та кімнати відпочинку.

Степан Гусєв 08.04.14 22:07
Я сам робив і лавку для лазні і столик. Вийшло досить мило і зручно. У мене пішло на це справа день. Головне було добре вирівняти дошки, щоб скалку не засадити.

Статті по темі