Як зробити теплицю з віконних рам


Как сделать теплицу из оконных рам

Споруда теплиці на присадибній ділянці дає можливість вирощувати овочі практично цілий рік. При правильному догляді за рослинами в теплицях забезпечуються найсприятливіші умови для їхнього росту. Існують безліч матеріалів і способів зведення теплиць, але безсумнівним лідером в частині надійності, довговічності, так і краси, звичайно ж, є полікарбонат. На жаль, це досить дорогий матеріал і не кожен може витратити «круглу суму» на закупівлю полікарбонату для будівництва теплиці. Тому багато городніх справ майстри розшукують і знаходять всілякі варіанти виготовлення теплиць з підручних матеріалів. Деякі зупиняють вибір на використанні старих, зношених віконних рам, широкодоступних у великій кількості (за рахунок повсюдної заміни дерев'яних вікон сучасними пластиковими аналогами).

Зверніть увагу! Незважаючи на те, що зовнішній вигляд таких теплиць не дуже привабливий, при правильному облаштуванні можна отримати споруда, за своїми якостями не поступається полікарбонатній теплиці.

Розглянемо детальніше як зробити теплицю з віконних рам, щоб вона була придатна для вирощування овочів.

Вибір місця і розмірів майбутньої теплиці


Чертеж теплицы

Місце розташування майбутньої теплиці вибирається виходячи з максимальної освітленості і захисту від протягів і вітру. При цьому важливо оцінювати ризики підтоплення і промерзання. Хорошим рішенням буде зведення теплиці як прибудови до будинку або іншому будовою, вибравши при цьому південну сторону.

Вибираючи розміри теплиці, будується з віконних рам, потрібно враховувати наступні фактори:

  • Площа доступного ділянки землі.
  • Види планованих до вирощування культур.
  • Кількість і розміри доступних віконних рам.
  • Плановане розташування грядок.
  • Плановане розташування проходів. При цьому центральна доріжка повинна забезпечувати вільне переміщення невеликий садовий візки.
  • Висота теплиці повинна давати можливість спокійно працювати в ній.

Після аналізу даних факторів слід скласти детальний креслення майбутньої теплиці.

Виготовлення фундаменту


Ленточный фундамент для теплицы

Дерев'яні засклені рами мають значну вагу, тому при зведенні такої будівлі на голій землі неминуче буде її просідання і подальше руйнування. Правильним виходом буде зведення фундаменту для подальшої споруди теплиці. З безлічі варіантів виготовлення фундаменту (металевий, камяний, цегляний, дерев'яний або бетонний) найбільш доцільним є заливка стрічкового бетонного фундаменту. Стрічковий фундамент слід заглибити в землю нижче точки її промерзання. У такому разі теплиця вийде тепліше.

Підготовка рам


Подготовка рам

Перед початком монтажу старі рами, слід піддати певній обробці. Насамперед, необхідно демонтувати скла (щоб їх випадково не розбити в процесі монтажу), зняти петлі, ручки, шпінгалети якими ви не плануєте користуватися. Щілини кватирок, які не плануються до використання, потрібно ретельно закрити, наприклад - монтажною піною.


Подготовка рам к строительству теплицы

Кілька кватирок слід залишити для майбутнього провітрювання теплиці.

Зверніть увагу! Стару фарбу з рам краще зняти і обробити рами антисептичним складом. Це подовжує строк служби деревини.

Монтаж каркаса теплиці


Монтаж каркаса теплицы

Самі віконні рами вже є своєрідним каркасом, тому досить правильно встановити їх на фундамент, скріпити між собою, використовуючи металеві пластини і саморізи. В результаті ви отримаєте досить міцну конструкцію. Ще більше зміцнить ваше споруду монтаж обрешітки, необхідної для зведення даху.


Установка каркаса теплицы

Після складання каркаса і закріплення всіх віконних рам, рекомендується заново пофарбувати рами, що додасть їм більш охайний вигляд. Далі слід вставити вийняті скла і закріпити їх штапиками. При необхідності штапики також можна пофарбувати, що продовжить термін їх служби.

Установка даху


Установка крыши парника

Найбільш простим і доступним покриттям теплиці є поліетиленова плівка, яка після натягування акуратно прибивають планками до легкої дерев'яної обрешітки. При цьому можна зробити плоский дах або більш кращий варіант - подвійні. Влітку плівку можна знімати для провітрювання (окремими ділянками), а перед настанням зими слід зовсім демонтувати її.

Особливості вентилювання теплиці


Вентилирование теплицы

Організацію вентилювання теплиці можна зробити за допомогою кватирок, які є складовими частинами рам. Для виключення втрат тепла не варто монтувати їх занадто високо.

Зверніть увагу! Оптимальною вважається установка кватирок на висоті 50 см від рівня землі. Крім збереження тепла це забезпечить вільний доступ комах для запилення квіток рослин.

Використання старих рам для зведення теплиці дозволить зменшити витрати на її зведення. При цьому скла забезпечать створення і підтримку всередині необхідної температури, а дерев'яні рами додадуть теплиці стійкість, надійність і міцність.