Як зробити теплицю з труб ПВХ


Как сделать теплицу из труб ПВХ

Дачна ділянка є не тільки прекрасним місцем відпочинку, а й ґрунтовним підмогою для того, щоб отримати урожай овочів і фруктів восени. Багато займаються городництвом з задоволенням, так як дача - це ще й чудове місце, де зустрічаються старі знайомі, обговорюються нові методи посадки овочевих та інших культур, обговорюються способи досягнення хороших результатів у садівництві та багато іншого.


Овощи в теплице

Однак такі теплолюбиві культури як томати, огірки, перці та інші бідують не тільки в правильному догляді і добривах, але і в неодмінної наявності теплиці на ділянці. У цій статті ми розповімо, як зробити теплицю з труб ПВХ.

Особливості вибору теплиці

На сьогоднішній день існує чимало варіантів різного роду теплиць. Це і плівкові, і полікарбонатні і навіть скляні. Розрізняють як стаціонарні теплиці, які прослужать не один сезон, так і тимчасові. У всіх видів теплиць є свої переваги і недоліки, тому кожен має право вибрати для себе найбільш прийнятний варіант.


Теплица из поликарбоната

Теплиці з полікарбонату досить дорогі і не завжди зручні в експлуатації, так як найчастіше мають незнімні даху. Внаслідок цього при настанні спекотної погоди мікроклімат в такій теплиці нагадує тропіки Бразилії, що негативно позначається на рості рослин.


Теплица из стекла

Саморобні скляні теплиці позбавлені цих недоліків, однак скло - досить важкий матеріал, що вимагає зведення досить міцного підстави при будівництві. При цьому скло має один істотний недолік: воно надзвичайно крихке, що досить негативно може позначитися при зміні погодних умов. Пориви вітру та град - найпоширеніший біч скляних теплиць, при цьому дачник ризикує взагалі залишитися без врожаю, адже осколки скла порубають культури на дрібні шматочки.

Спеціальне ударостійке скло, що застосовується для скління торгових центрів і спортивних закладів, частково вирішує цю проблему, однак воно має занадто високу вартість, щоб бути доступним обивателю.

Будівництво теплиці з труб ПВХ


Строительство теплицы из труб ПВХ

Рішенням даної проблеми може стати будівництво на своїй дачній ділянці теплиць з труб ПВХ, які у величезній кількості є у продажу. Така теплиця виходить дивно легкої і міцної з-за специфічних характеристик даного полімеру. До того ж теплиця з ПВХ легко розбирається і збирається назад, що буде корисним у зимовий період, коли в теплиці немає ніякої необхідності.

Існує кілька порад, як зробити теплицю з труб ПВХ на своїй присадибній ділянці. Спочатку потрібно визначитися з матеріалом для зведення теплиці. Досвідчені дачники рекомендують використовувати товстостінні поліпропіленові труби діаметром 25 мм З'єднуються такі труби пластиковими хрестовинами, які неважко знайти в будь-якому магазині сантехніки.


Трубы ПВХ для строительства теплицы

Саме будівництво теплиці з ПВХ починається з зведення дерев'яного каркасу у вигляді невеликої коробки. На відстані, що не перевищує 1 м, по всьому периметру теплиці в землю вбивають арматура, на яку і будуть згодом насаджені трубки для додання міцності всієї конструкції. Потім самі трубки кріпляться до дерев'яної основи металевими скобками, а поперечки з'єднуються пластмасовими хрестовинами. У підсумку виходить досить стійкий "скелет" самої теплиці. Розмір такої споруди обмежений лише потребами самого дачника, так як в силу конструктивних особливостей каркас є самопідтримуваним, що дозволяє зводити теплиці такого типу будь-яких конфігурацій.

Зверніть увагу! Дерев'яне підставу необхідно обробити складом, що перешкоджає виникненню грибка і цвілі, а також покрити захисним лаком. Інакше через рік воно буде непридатне до використання.


Крепление труб к основанию

Готовий каркас накривають товстою поліетиленовою плівкою, яку можна знайти в продажу на будь-якому ринку. Ідеальний варіант - це спеціальна армована плівка, або полікарбонат. Закріплюють таке покриття звичайними саморізами, а з дерев'яних планок можна створити раму, яка буде забезпечувати хорошу вентиляцію споруди. Даною теплиці не страшні пориви вітру, ні буревій, і навіть град не зможе заподіяти їй шкоду.


Армированная пленка для теплицы

Зверніть увагу! Можна навіть не прибирати теплицю з настанням зимових холодів, так як трубки з ПВХ здатні витримати досить великі перепади температур. Правда в цьому випадку слід вибирати армовані трубки.

Термін служби такої теплиці варіюється в межах 15-20 років, що є досить хорошим показником, враховуючи витрачені на неї кошти.

Як правило, в такій теплиці прекрасно ростуть помідори і огірки, так що дачник завжди може розраховувати на прекрасний урожай. На сьогоднішній день кількість шанувальників цього виду теплиць постійно зростає, причому умільці неодмінно вводять в її конструкцію нововведення, чому експлуатаційні характеристики даної теплиці тільки поліпшуються.

Відео

У цьому ролику показаний ще один варіант облаштування теплиці з труб.