Як зробити теплий дерев'яна підлога


Как сделать теплый деревянный пол

Стать є основою будь-якої будівлі. Дерев'яні будинки завжди асоціюються з теплою і затишною домашньою атмосферою. Як ретельно не утепляй стіни і вікна, холодна підлога буде сприяти створення дискомфортних умов для проживання. Звідси робимо висновок, що важливу роль в домі грають теплі підлоги. Перш ніж приступати до капітального ремонту будинку, необхідно детально розібратися, як зробити теплий дерев'яний підлогу. Без уважного вивчення технології утеплення підлоги ця робота може здатися вам непосильною. Отже, приступимо до вивчення правил.

Правила утеплення дерев'яних підлог


Правила утепления деревянного пола

Для утеплення підлоги важливо застосовувати комплексний підхід, що складається з ряду підготовчих заходів, вироблених поверх фундаменту. Фахівці рекомендують дотримувати наступні правила:

 • Перед початком утеплення підлоги, необхідно здійснити підготовку підвальних і цокольних приміщень.
 • Для утеплення підвалу можна застосовувати пласти з мінеральної вати або плити з пінополістиролу.
 • Обов'язково враховуйте тип фундаменту. Якщо будинок виконаний на стовпчастих або стрічковому фундаменті, то утеплення почніть з посипання підлоги шаром піску, а потім керамзиту або іншого подібного йому утеплювача.
 • Перед утепленням дерев'яної підлоги в старому будинку, спочатку потрібно провести демонтаж старої підлоги, а потім створити чорнову підлогу.
 • Підготовлену основу необхідно застелити гідроізоляційним шаром - поліетиленом.
 • Далі виконується безпосереднє укладання обраного утеплювача (паро - і теплоізоляція).
 • На заключному етапі робиться настил чистового статі.

Способи утеплення

Найпоширенішими способами створення теплої підлоги є:

 • утеплення підлоги за допомогою статевих перекриттів;
 • установка водяної системи або додаткового обігріву за допомогою спеціальних технічних засобів.

Обидва способи дозволяють зменшити теплові втрати всередині приміщень.

Утеплення пінопластом


Утепление пола пенопластом

В силу доступності досить поширене утеплення дерев'яних підлог спеціальним пінопластом, щільність якого ≤ 35 кг на м2. Укладати його потрібно безпосередньо при заливці підлоги рідким розчином або на підготовлену поверхню. У цього матеріалу є істотний недолік - його люблять миші. Тому, зупиняючи свій вибір на пінопласті, необхідно продумати способи його ізоляції від ймовірного нашестя гризунів. Як варіант можна ретельно промазати матеріал з усіх боків цементом або іншим розчином.

Утеплення керамзитом


Утепление пола керамзитом

Керамзит також є доступним матеріалом. Має досить низьку щільність, хороші теплоізоляційні властивості, до того ж він екологічний і набагато легше бетону. Утеплення підлоги керамзитом відноситься до безпечного та нешкідливого увазі утеплення природним будівельним матеріалом - на відміну від синтетичних утеплювачів, які при розкладанні виділяють токсичні, отруйні речовини. Утеплення дерев'яного статі керамзитом здійснюється шляхом створення керамзитовою основи, товщина якої від 10см до 15см, і подальшого покриття вийшла основи цементною стяжкою. Щільність бетону при цьому знижується, внаслідок чого підвищуються його теплоізоляційні властивості. Така підлога добре реагує на механічні та фізичні впливи. Керамзит цінний своєю вогне - та водостійкість і хорошою звукоізоляцією.

Утеплення іншими матеріалами


Другие материалы для утепления пола

Для утеплення дерев'яного статі досить часто використовуються матеріали на основі скловолокна, призначені для теплоізоляції. У числі інших відповідних матеріалів вважаються: пенополистер (невелика вага, але підвищена горючість), мінеральна базальтова вата гігроскопічна, практично не поглинає вологу, не горить), «суха стяжка з гипсоволокна.

Важливі властивості утеплювача

Вибираючи матеріал, слід звертати увагу на такі властивості утеплювача, як

 • невелика вага;
 • пожежна безпека;
 • високі теплоізоляційні якості;
 • екологічна чистота;
 • висока міцність;
 • довговічність;
 • простота використання;
 • вартість.


Изопласт для утепления пола

В якості гідроізоляції підійдуть поліетиленова плівка, руберойд, ПВХ-мембрани, изопласт.

Після того, як ви визначитеся з вибором матеріалів в якості утеплювача і для гідроізоляції, можете починати виконувати монтаж дерев'яної підлоги на лагах.

Водяна тепла підлога


Водяной теплый пол

Сьогодні вже розроблені технології, що дозволяють здійснювати виготовлення теплої водяної підлоги в дерев'яному будинку. Завдяки сучасним будівельним матеріалам монтування водяної підлоги може виконуватися без значного збільшення навантаження на перекриття, при цьому практично не відбувається зменшення висоти кімнат. Водяне опалення - зручний спосіб утеплення дерев'яних підлог, що дозволяє убезпечити приміщення від прокладки електричних проводів, при цьому міцність труб є гарантією довгострокової експлуатації обладнання.

Як ми бачимо, існує достатня кількість способів утеплення дерев'яних підлог. Тому перш, ніж зупинитися на конкретному варіанті, потрібно ретельно зважити всі аргументи «за» і «проти». Пам'ятайте, що вибір завжди залишається за вами.