Як зробити вакуумний насос

17.01.2021
5 650
Admin

Как сделать вакуумный насос

  1. Які бувають саморобні насоси
  2. Робимо вакуумний насос
  3. Відео

Що таке насос і для чого він служить, багато хто знає з особистого досвіду, але щодо вакуумного насоса ситуація дещо інша. Цей специфічний прилад виготовляється промислово і простому обивателю зовсім не цікаво де його застосовують. Все ж він здатний добре послужити і для особистих цілей, але так як висока вартість такого обладнання буде недоречна для застосування в домашніх умовах, то ми розглянемо, як зробити вакуумний насос самостійно, і для яких цілей він може знадобитися домашньому умільцю.

Погодьтеся, що експеримент просто заради експерименту не дуже гарне заняття. Тому, конструюючи вакуумний насос, потрібно знати, для яких цілей він вам знадобиться особисто. Отже, навіщо потрібно витрачати час, сили і кошти на створення цього агрегату:

  • Для багатьох знайоме, що таке вакуумна упаковка. Цей целофановий пакет з клапаном допомагає зберігати продукти, зберігаючи свіжість їжі, і захищає від висихання і бактерій. Самий примітивний пакет передбачає, що повітря з нього буде видавлений, а більш складні йдуть в комплекті з вакуумним насосом. Виготовивши саморобний насос, можна відкачувати повітря з будь-якого пакета, тільки потрібно буде вручну забезпечувати герметичність упаковки.

Еда в вакуумной упаковке

  • У вакуумній упаковці добре зберігати одяг, так як вона зменшується в обсязі. Цей метод особливо гарний, коли потрібно багато речей утрамбувати у валізу.

Вещи в вакуумном пакете

  • Ті, хто працює з виробами з дерева, для надання йому привабливого вигляду наповнюють його маслом, проте цей процес можна прискорити і зробити більш ефективною, якщо тримати ємність з маслом у вакуумній камері. У такому разі внутрішній тиск деревини видавить сама з себе повітря, ввібравши масло.
  • Можна відкачувати рідину, але не прямо через насос, а використовуючи для цього ресивер і ємність для рідини.

Які бувають саморобні насоси

Залежно від призначення, насоси можуть бути самі різні:

  • Найпростіший насос, призначений для створення вакууму в невеликих обсягах, дуже доступний, так як це звичайний медичний шприц. Якщо його немає в наявності, то купити шприц можна в будь-якій аптеці, підібравши потрібний розмір.

  • Можна переробити звичайний автомобільний насос.
  • Досить велике розрідження можна отримати, використовуючи компресор від холодильника.

У тих випадках, коли необхідна велика потужність, то розглянемо, як зробити вакуумний насос своїми руками з підручних матеріалів.

Робимо вакуумний насос

З тим, як шприцом відкачати повітря, проблем не виникає, тому перейдемо відразу до переробці звичайного насос вакуумний.

Метод нескладний, і необоротних дій робити не потрібно. Відкрутивши кришку циліндра насоса, вийміть з нього шток, відкрутіть манжету, розгорніть її на 180 градусів і закріпіть в такому положенні. Таким чином, насос замість накачування буде втягувати повітря. Однак потрібна ще одна деталь - клапан. В автомобільних і велосипедних камерах в ролі клапана служить золотник, який перешкоджає виходу повітря з неї, так і в пристрої вакуумного насоса необхідний клапан, який не дасть повітрю повернутися в відкачуваний резервуар.

Автомобильный насос

Цю деталь потрібно придбати, і розрізавши шланг, вставити і добре закріпити, щоб не було підсмоктування повітря.

Клапан односторонньої дії і якщо його встановити неправильно, то створити вакуум не вийде.

Для того щоб зрозуміти, як його ставити, подуйте в нього. Та сторона, від якої повітря проходить, вставляється в другу частину шланга, що йде туди, де потрібно створити вакуум.

Якщо ж качати насосом немає бажання, або ж потрібно робити це тривалий час, то можна використовувати компресор від старого холодильника. Для того щоб отримати такий компресор правильним чином, акуратно обріжте йдуть від нього мідні трубки ножівкою по металу.

Компрессор от холодильника

Зверніть увагу на те, як він підключений до електромережі - на самому компресорі, або недалеко від нього повинно знаходитися реле. При його відключенні запам'ятайте, як підключені дроти.

Якщо з електрикою не дружите, тоді сфотографуйте, тому що при неправильному підключенні компресор працювати не буде! Зробивши всі ці операції, увімкніть його в мережу. На вихід всмоктуючої трубки можна натягнути дюрітовий шланг і користуватися.

Якщо потрібно досягти більшого коефіцієнта розрідженості, то можна трохи переробити побутової компресор, який здатний накачувати повітря під великим тиском. Для цього потрібно замість фільтра підключити шланг. Запустивши компресор, ви отримаєте досить потужний відсмоктування.

Компрессор бытовой

Таке сильне розрідження потрібно для того, щоб рідини закипали при більш низькій температурі, однак, потрібно враховувати той факт, що в такому разі через насос буде проходити пар, а це дуже небажано. Тому потрібно встановити ресивер і відстійник - це допоможе осушити повітря.

Всі! Вакуумний насос готовий!

Відео

Пропонуємо вам подивитися ролик, який також присвячений переробці компресора в вакуумний насос.

Читайте також: