Як зробити вентиляцію в гаражі

17.01.2021
6 554
Admin

Как сделать вентиляцию в гараже

  1. Види вентиляційних систем
  2. Відео

Незалежно від ступеня благоустрою гаража (опалювальний або не опалювальний) він повинен бути обладнаний системою вентиляції, що дозволяє створити необхідний мікроклімат і сприяє кращій збереженості вашого автомобіля (а також і всього допоміжного інвентарю та обладнання, що знаходиться в приміщенні).

Відсутність вентиляції може з'явитися причиною утворення вологого конденсату, здатного викликати руйнування кузова автомобіля в зонах пошкодження емалі (вибоїни або подряпини).

Випаровування, що виділяються паливом, різними барвниками і застосовуваними маслами також сприяють руйнуванню покриття автомобіля та наявного в приміщенні обладнання. А можливі скупчення чадного газу, що виділяються при роботі двигуна, є реальною загрозою здоров'ю і навіть життю автовласника.

Облаштування вентиляції в гаражі своїми руками дозволить вам створити в ньому комфортну робочу атмосферу і захистити приміщення гаража від скупчування в ньому різних токсичних речовин (а також від поширення мікробів і плісняви).

Будь знаходиться в експлуатації гараж повинен відповідати сьогодні наступним технічним вимогам:

  • температура повітря в гаражі в зимовий період не повинна бути нижче +5 °С;
  • наявність припливно-витяжної вентиляції є обов'язковою умовою його нормального функціонування;
  • припливна вентиляція повинна відповідати типовим нормам повітрообміну на один автомобіль, що становлять в наш час величину порядку 180м3/год

Види вентиляційних систем

Виды вентиляционных систем

В даний час найбільше поширення одержали два способи вентилювання гаражних приміщень, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Розглянемо коротко кожен з них.

Природна вентиляція

Природна вентиляція реалізується за досить простою схемою, яка передбачає наявність звичайних жалюзі, встановлюються в спеціальній повітрозабірних ніші-отворі і забезпечують природний приплив свіжого повітря. Видалення забрудненого повітря здійснюється за цією схемою з допомогою спеціального дефлектора.

Місцем найбільш зручного розташування припливного отвору вважається передня стіна гаража (з боку воріт) на відстані 15-20 см від підлоги. Максимальна ефективність цієї схеми вентиляції досягається за рахунок використання припливного отвору, переріз якого в 2-3 рази перевищує розмір решітки дефлектора.

Дефлектор (витяжний пристрій) встановлюється в кінці шахти витяжного воздуховода, що монтується на даху гаража. У ньому під впливом рухомих повітряних мас (вітру) утворюється область зниженого тиску, що забезпечує природний відтік повітря з внутригаражного простору.

Дефлектор монтується вертикально і розташовується недалеко від торцевої стіни гаража на відстані 15-20 см нижче рівня стельових перекриттів. Зовнішня частина дефлектора (в цілях запобігання скупчування конденсату) обов'язково утеплюється. Висота утворився при цьому піднесення воздуховода над рівнем покрівлі не повинна бути менше 50см. При цьому перепад висот між витяжними та припливними каналами повинен бути не менше 3-х метрів.

Регулювання повітряних потоків за природної вентиляції здійснюється вручну з допомогою спеціальних утеплених засувок. Влітку витяжні і припливні канали знаходяться, як правило, у відкритому стані. З настанням холодів спочатку припливні жалюзі, а потім і сама витяжка трохи прикриваються.

При відпрацюванні питання про те, як зробити вентиляцію в гаражі, за вихідну величину для розрахунку системи гаражної вентиляції (в тому числі і діаметра повітроводів) приймається величина площі приміщення.

При цьому слід виходити з розрахункових нормативів, згідно з яким на обслуговування 1 кв. метра приміщення повинно припадати 1,5 см труб воздуховода з перетином від 100 до 250 кв. див.

Розглянута нами система відноситься до найбільш простих способів вентилювання гаражних приміщень, які, на жаль не здатні забезпечити високу якість очищення повітря. Ось чому дуже часто виникає необхідність у використанні інших, більш ефективних систем вентиляції.

Примусова вентиляція

Функціонування систем примусової (механічної) вентиляції приміщень ґрунтується, як правило, на використанні спеціальних сторонніх пристроїв, що забезпечують примусову циркуляцію повітряних потоків.

Припливна вентиляція

Комплект обладнання припливної вентиляції являє собою установку, яка включає в себе електричний калорифер, вентилятор і фільтруючий елемент. Після надходження повітря в вентиляційний канал він виявляється в припливній установці, де і відбувається його нагрівання і фільтрація. І тільки після цього очищений і нагріте повітря надходить безпосередньо в повітророзподільник. Принцип дії такої установки заснований на природному піднятті нагрітих потоків повітря «знизу - вгору» і передбачає нижнє розташування припливного воздуховода. Такого розташування можна досягти такими способами:

  • встановити повітропровід на стінах припливних решіток ще в ході будівництва оглядової ями;
  • помістити монтуємий повітропровід практично на рівні підлоги.

Витяжна вентиляція

При цій схемі організації вентиляції в гаражі передбачається застосування вентиляторів осьового або канального типу, що використовуються разом з воздуховодом. Необхідно відзначити, що канальний вентилятор дає більш рівномірне і якісне розподіл повітряних потоків, але потребує при цьому додаткового підстельового простору для свого розміщення.

При розташуванні гаража нижче рівня землі вентиляційні повітропроводи повинні бути оброблені спеціальним вогнезахисним препаратом («Эндотермом», наприклад).

Крім цього для контролю рівня загазованості приміщення рекомендується використовувати спеціальні датчики, встановлення яких, звичайно ж, потребує додаткових витрат.

Відео

В даному ролику розповідається про виготовлення примусової вентиляції.

Читайте також: