Як зробити веранду з полікарбонату


Как сделать веранду из поликарбоната

Про те, як зробити веранду з полікарбонату, замислюються багато домовласників. Чому? Відповідь на це питання очевидна.

Більшість городян вважають за краще проводити свій вільний час на свіжому повітрі. Вони із задоволенням купують заміські будинки, облаштовують їх, створюючи собі зону комфорту. Найбільш часто використовуваним і простим варіантом організації відпочинку є пристрій веранди. Веранда - це неопалюване, засклене або неостекленное приміщення, безпосередньо примикає до будинку. Вдало побудована веранда створює в теплу пору року прекрасну атмосферу для відпочинку, як магніт, притягаючи до себе домочадців і гостей.

З безлічі варіантів облаштування веранди найбільш простим і швидкомонтованих є будівництво веранди з використанням аркушів ніздрюватого полікарбонату. При наявності часу, певних навичок і головне бажання, ви можете самостійно звести веранду з такого легкого і технологічного матеріалу.

Характеристика полікарбонату


Характеристика поликарбоната

Листи ніздрюватого полікарбонату виготовляють зі спеціальних полімерних гранул, методом екструзії. Властивості отриманих листів залежать від додаванням присадок. Спеціальна плівка, вплавляемая в процесі екструзії в листи, створює заданий рівень прозорості і кольору і забезпечує захист полікарбонату від ультрафіолету.

Широкому застосуванню листів цього матеріалу сприяють:

  • Гарний, естетичний вигляд.
  • Значна міцність і довговічність.
  • Прекрасна гнучкість і легкість обробки.
  • Малу вагу і широкий діапазон допустимих температур використання.
  • Прозорість. Прозорість полікарбонату лише трохи менше, ніж у скла (80%).

З наведених характеристик видно, наскільки добре даний матеріал підходить для виготовлення веранди. Зазвичай в процесі виготовлення використовуються листи товщиною 8-10 мм В окремих випадках для більш потужних споруд застосовують більш товсті листи (14-16 мм).

Розглянемо більш детально, як зробити веранду з полікарбонату, яка стане улюбленим місцем приємного проведення часу всього сімейства.

Проектування веранди

Насамперед необхідно вибрати форму веранди і визначитися з її функціональним призначенням. Дане приміщення може бути використане не тільки як місце відпочинку, цілорічного вирощування різноманітних квітів і рослин, але і виконувати функції кліматичного буфера перед входом у ваш будинок.

Зверніть увагу! Площа веранди повинна бути більше 12 метрів, інакше ви отримаєте крихітне, важко використовується приміщення.

Для областей з південним кліматом при бажанні можна звести відкриту веранду з безліччю декоративних рослин у вигляді стін. Це дозволить візуально збільшити площу будинку і забезпечить тісний контакт з природою.


План веранды

При розробці проекту в якості несучих конструкцій зазвичай закладають сталевий або алюмінієвий прокат: круглі або прямокутні труби, швелери, куточки. Ухил даху повинен забезпечувати самостійний схід снігу з її скатів (не менше 30°). Враховуючи гнучкість матеріалу, дах також можна виготовити у вигляді арочної конструкції.

Зверніть увагу! Щоб у літній період не допустити перегріву веранди, в конструкції даху слід передбачити для вентиляції підйомні вікна-люки з регульованим ступенем відкриття.

Невелика вага конструкції веранди з полікарбонату дозволяє використовувати при її будівництві полегшений стрічковий фундамент.

Процес виготовлення

Насамперед потрібно у відповідності з проектом виконати розмітку і виготовлення фундаменту з елементами для закріплення майбутнього каркаса веранди. Після застигання бетону можна приступати до наступного етапу - до зведення каркасу. Якщо для виготовлення каркаса використовується сталевий прокат, то необхідно захистити його від корозії шляхом фарбування (спочатку грунтовкою, а потім фарбою по металу). Якщо каркас виготовляється з використанням дерев'яних елементів, то їх потрібно обробити протипожежним складів.


Фундамент веранды

В процесі виготовлення веранди доводиться розрізати листи. Дану роботу можна легко виконати за допомогою електролобзика, звичайної або циркулярної пилки з дрібними зубцями. При нарізці і подальшій збірці листів полікарбонату слід враховувати, що даний матеріал під впливом сонячних променів розширюється, тому важливо передбачити теплові зазори шириною більше 4-х мм.


Нарезка поликарбоната

Кріплення листів до каркаса проводиться із застосуванням гвинтів з шайбами. Використання гумової підкладки під кожну шайбу дозволить захистити поверхню листів полікарбонату від пошкодження.

Зверніть увагу! Отвори під гвинти слід висвердлювати трохи більше діаметра гвинта (буквально на 2-3 мм). Це дозволить листів полікарбонату спокійно розширюватися і звужуватися за рахунок температурних коливань, без деформації листів, розгойдування і ослаблення кріплення.


Строительство веранды

Полікарбонат має високу стійкість до впливу більшості хімічних елементів. Тому навіть в умовах поганої екології і так званих «кислотних дощів» він чудово зберігає свої властивості. Догляд за ним досить простий - потрібно лише періодичне миття мильною водою.

Враховуючи невелику вагу і простоту виготовлення, веранда з полікарбонату своїми руками дозволить вам за відносно невеликі кошти отримати затишне та облаштоване місце для відпочинку.

Відео

Арочна дах для веранди з полікарбонату - найоптимальніше рішення. Пропонуємо вам переглянути відеоролик, в якому демонстрируетяс процес виготовлення такої даху.

А так може виглядати ваша веранда після закінчення всіх робіт.