Як зробити вітраж своїми руками


Как сделать витраж своими руками

З різноманіття методик дизайну кімнат і приміщень вітражі стоять осібно. Вони вражають неперевершеною яскравістю і незвичайною зовнішністю. Гра, яку створюють промені сонця або штучні джерела світла, здатна наділити кімнату особливим настроєм, зачарувати гостей і господарів. Зауважимо, що традиційний вітраж є орнаментом, що складається з кольорового скла, через яке проходить сонячне світло. Поняття ж про нинішньому вітражі набагато більш широко. Вітражі можна розташовувати навіть у кімнатах, повністю позбавлених природного світла. В основному їх зараз виробляються на фабриках, але ми поговоримо про те, як зробити вітраж своїми руками.

Звичайно, в домашніх умовах неможливо дотримати промислові методики. Приміром, вітраж ф'юзинговий потребує випалюванні в дуже потужною печі, що забезпечує 900 градусів температури.

Найбільш копітка робота супроводжує виготовлення вітража "тіффані". Для нього доведеться взяти кольорове скло, клей прозорий, особливу фольгу з міді, припій, патина і будь-яка рідина для миття посуду. Із робочих інструментів необхідні тонкий паяльник, невеликі кусачки, плоскогубці, склоріз і невеликий брусок, який призначений для заточування скляних кромок.

Робимо ескіз


Эскиз витража

На першому етапі слід на щільному папері виконати точний ескіз майбутнього вітража. Ескіз потрібно розрізати на елементи, які необхідно накласти на відповідні за кольором скла, а після - обвести фломастером або маркером. Після цього, всі елементи максимально дбайливо потрібно вирізати алмазним склорізом. Крайку потрібно обережно обробити щипцями і точильним каменем. Пам'ятайте, що обточувати скло слід у воді. Якість вітражів потрібно перевірити, виклавши всі отримані елементи на загальний ескіз. Якщо кромки ідеально прилягають, то можна починати обертати її за допомогою мідної фольги.

Для зручності, варто взяти мідну фольгу, яка має з одного боку покриття з клею. Коли кожен елемент буде покритий фольги, слід знову зібрати вітраж на ескізі, проконтролювавши акуратність виконання і щільність прилягання.

Паяємо вітраж


Пайка витража своими руками

Перед паянням слід обробити мідну фольгу за допомогою паяльної кислоти. Пайка проводиться тонким паяльником. Намагайтеся, що шов був ідеально акуратним, а олов'яний шар закривав всю поверхню наклеєною фольги.

Після цього, потрібно ретельно промити виготовлений вітраж за допомогою звичайного мильного розчину. Він змиє найменші сліди паяльної кислоти, які з часом можуть залишити некрасиві сліди. За бажанням, після цього шви можна обробити патиною. Ця операція ще більше прикрасить вітражі.

Методи виготовлення

Найстарішою методикою є створення розписного вітража. Вона представлена двома варіантами. Перший передбачає заливку фарби на малюнок, другий - нанесення візерунка за допомогою пензля. Перед тим, як зробити вітраж, виконайте ескіз малюнка, ретельно підберіть його пропорції. Після цього, ідеально очистіть скляну поверхню. Зробити це можна спиртом або миючим розчином. Пам'ятайте, що така проста операція багаторазово здатна збільшити стійкість майбутнього завданої візерунка. Тепер можна починати переносити на скло візерунок. Спочатку його контур варто виділити маркером, а вже після цього використовувати спеціальну вітражну фарбу. Скло при цьому розташовуйте строго горизонтально, що не допускати розтікання фарби. Повністю фарба висихає протягом трьох діб, після чого необхідно нанести на вітражі своїми руками лаковий шар, який буде сохнути близько семи діб.

Процес створення вітража на основі плівки особливої уваги не потребує, так як нічого складного не представляє. Плівка відмінно пристає до скляної поверхні без будь-яких додаткових зусиль і складів.

Фото


Красивый витраж


Витражная арка


Красивый витраж своими руками


Витраж потолка


Витраж окон


Красивый витраж дверного проема


Витраж с цветами


Потолок из гипсокартона с витражными вставками


Оформление колон витражным стеклом


Витраж с подсветкой


Оригинальный витраж дверей


Витражный потолок


Красивые витражные элементы


Комбинирование витража и натяжного потолка