Як зробити ворота на дачі

Как сделать ворота на даче

Ворота - це конструкція з двох стулок, закривають прохід в огорожі, яка, по суті, досить примітивна. Більш складні конструкції можуть складатися з трьох і більше складових. Ворота можуть відкриватися вручну або за допомогою механізму, що теж впливає на складність їх виробництва.

Різновидів конструкції досить багато. Завдяки простоті установки і функціональності стали популярними зсувні і рулонні ворота. Ці конструкції можна використовувати не тільки за призначенням, але і як частина декоративного оформлення ділянки. Ми розповімо, як зробити ворота на дачі.

Особливості конструкції

Особенности конструкции откатных ворот

Використовуючи наші рекомендації, ви зможете зробити якісні і довговічні конструкції. Відкатні ворота, зроблені за нашим планом без сторонньої допомоги, на вигляд нічим не будуть відрізнятися від куплених механізмів, та й працювати вони будуть так само.

Конструкція відкатних воріт давно не змінювалася, але постійно модернізувалася. Зараз найчастіше використовують зсувні ворота двох типів: рейкові і консольские, але перший варіант поступово забувається і йде у небуття. Консольский тип конструкцій отримав популярність із-за своєї універсальності. Щоб зробити таку конструкцію, потрібно небагато матеріалів, які можна знайти в будь-якому магазині.

Переваги

Преимущества откатных ворот

 • Збереження простору.

Консольские ворота можуть бути встановлені в будь-якому місці. Для їх відкриття не буде потрібно простір перед конструкцією або за неї, адже полотно відсувається в сторону.

 • Універсальність.

Різноманітність запропонованих конструкцій дозволяє вибрати підходящу саме вам.

 • Зручність.

Автомобіль можна сміливо залишати одразу за воротами, адже він не стане перешкодою при відкриванні воріт.

 • Зовнішній вигляд.

Така конструкція виглядає дуже елегантно, а якщо нанести на полотно красивий малюнок, то вийде ще й унікально.

 • Довговічність.

Інструменти

Як зробити ворота на дачі без інструментів, не знає ніхто, тому ми візьмемо:

 • Зварювальний апарат.

Він може бути звичайним або інверторним, але, головне, щоб він був розрахований на 1000 ампер. Звичайно, інверторний буде коштувати дорожче, але з'єднання виходять куди надійніше, та й метал не псується. З звичайним апаратом варто бути насторожі, адже він швидко нагрівається. Нам ще знадобляться електроди з діаметром 2,5-3 мм, які продаються на будівельних ринках.

Сварочный аппарат

 • Болгарку.

Вона повинна працювати з двома видами дисків. Болгарку можна замінити будь-яким інструментом, здатним працювати з металом. Перша різновид дисків потрібно нам для відрізання шматків металу, а друга - для її обробки.

Болгарка

 • Повітряний компресор.

Це знадобиться пристрій для рівномірного нанесення фарби на метал. Його можна замінити пензликом, але ворота вийдуть з патьоками.

Воздушный компрессор

 • Пасатижі.
 • Рулетку.
 • Молоток.
 • Клепатель.
 • Окуляри.
 • Рівень.
 • Дриль.

Матеріали

Для роботи нам знадобиться не тільки інструменти, але і декілька різновидів металу, якого повно на металобазах.

Зверніть увагу! Для каркаса рекомендується використовувати профільну трубу. Оптимальні розміри - 60 мм на 40 мм і 2 мм, але можна вибирати і інші, адже конструкції теж бувають різними, а як зробити ворота на дачі з дешевих матеріалів ви дізнаєтеся нижче.

Профильная труба

Для обшивки ми можемо взяти будь-який метал, який вам сподобається. Стандартний варіант - профнастил, але використовують ще й дерево з поліестером. Для обробки обшивки потрібна грунтовка і фарба.

Профнастил

Також нам потрібно консольское обладнання, яке складається з балок, верхніх і кінцевих роликів, уловлювача і ще двох роликів. Коли всі матеріали будуть закуплені, не поспішайте починати виробництво, а спочатку сплануйте і прорахуйте кожен його етап.

Комплектующие для откатных ворот

Виберіть відповідне місце і підготуйте його. Визначтеся і з напрямком руху конструкції, адже місце для цього також потрібно підготувати.

Виробництво

Коли на руках у вас є креслення, а поруч лежить все необхідне, можна приступати до роботи. Весь матеріал умовно розділіть на дві частини - для перемичок і для головної конструкції. Відміряйте необхідні шматки металу і розріжте його. Не забувайте, що потрібно дотримуватися рекомендованого кута у перемичок. Коли весь метал підготовлений, його слід з'єднати зварювальним апаратом в загальну конструкцію.

Каркас ворот

Коли рама буде готова, а балки будуть чекати своєї черги, слід зайнятися шліфуванням конструкції і подальшим її знежиренням. Для шліфування металу необхідно використовувати болгарку з відповідним диском, а ось для обробки підійде ацетон або бензин. Коли метал висохне, можна наносити грунтовку з подальшою її фарбуванням.

До остаточного висихання фарби може пройти від двох годин до трьох днів, тож за цей час можна забетонувати основу і встановити стовби. Також потрібно подбати про місце під ролики і привід.

Установка

Насамперед необхідно вмонтувати в бетонну основу блоки, для чого нам знадобляться шурупи і петлі. Головний елемент всієї конструкції - багатофункціональна балка, до якої будуть закріплюватися інші деталі. Готові ворота необхідно встановлювати лише після зміцнення основи цементним розчином.

Установка ворот

Ось так не поспішаючи і з мінімальними зусиллями ми зробили монтаж воріт. Така конструкція дуже довговічна, а за функціональністю не поступається купленим у виробника аналогам. Щоб все було зроблено правильно, дотримуйтесь наших інструкцій.

Вадик Шкарпеток 12.09.14 08:42
Я ворота ще ніколи не робив. У зв'язку з цим виникло питання. Обов'язково робити фундамент? Чи можна буде просто в землю вкопати столбушки? Який варіант оптимальний і легкий?

Геннадій Сташков 14.09.14 01:48
Вадим! Варіанти можуть бути найрізноманітніші - можна зробити і металеву конструкцію, вкопав "столбушки", тільки не забудьте їх добре забетонувати. Якщо їх просто закопати, то після першої ж зливи ваші ворота можуть бути сильно перекошені. У тому випадку, якщо стовпи, вкопані неглибоко, то ворота можуть впасти, особливо під дією сильного вітру.

Статті по темі