Як зробити витяжку в будинку

17.01.2021
4 867
Admin

Как сделать вытяжку в доме

 1. Шкідливі виділення у приміщеннях будинку
 2. Загальні підходи
 3. Види вентиляційних систем
 4. Сучасні системи вентиляції

Кожен з нас прагне створити у своєму будинку найбільш комфортні умови. Крім рішення архітектурно-будівельних питань, надають неповторний зовнішній вигляд будівлі, необхідно продумати, як створити нормальні умови для проживання, забезпечивши доступ свіжого повітря у всі його приміщення. Правильно виконана вентиляція (іноді її називають просто «витяжка») надає благотворний вплив на здоров'я мешканців і забезпечує їм хороше самопочуття. В іншому випадку проблема незадовільного якості вдихуваного мешканцями повітря може стати причиною розвитку різного роду захворювань. Щоб зрозуміти, як зробити витяжку в будинку, розглянемо детальніше найбільш важливі моменти.

Шкідливі виділення у приміщеннях будинку

Основним призначенням вентиляції є боротьба з різноманітними виділеннями приміщеннях будинку. До шкідливих виділень можна віднести:

 • Надлишкове тепло. Виділяється мешканцями, різноманітними електричними приладами, кухонними плитами і т. п.
 • Надлишкова волога. Утворюється в кухнях, ванних приміщеннях, туалетах та інших приміщеннях за рахунок життєдіяльності мешканців.
 • Різні гази. В першу чергу вуглекислий, що виділяється мешканцями в процесі дихання, і пари шкідливих речовин (неминучих супутників сучасного способу життя з величезною кількістю оточуючих людину штучних матеріалів).
 • Пил.

Загальні підходи

Общие подходы к вентиляции

Ще зовсім недавно вентиляція в будинках здійснювалася за рахунок природного повітрообміну. Надходження свіжого повітря проводилося через нещільні стики у віконних рамах і дверях, а видалення забрудненого повітря - за допомогою простої витяжки (внаслідок дії гравітаційного напору, одержуваного за рахунок різних об'ємних ваг внутрішнього і зовнішнього повітря). Це досить зручна система вентиляції, що не вимагає практично ніяких витрат. Але зараз, у вік пластикових вікон і дверей, з їх надійної герметизацією приміщень, перекривають шляхи природного повітрообміну, дані підходи стали не актуальні. Установка віконних клапанів, незважаючи на простоту монтажу і невеликі витрати, не дозволяє повною мірою вирішити питання вентиляції. Використання подібної системи взимку буде приводити до проникнення в приміщення морозного повітря. Тому в сучасних будинках все частіше встановлюють різноманітні системи вентиляції.

Види вентиляційних систем

Виды вентиляционных систем

Для досягнення правильного повітрообміну застосовують наступні види вентиляційних систем:

 • Припливного типу. Забезпечує подачу в житлове приміщення необхідної кількості свіжого повітря. Для цього типу характерно розведення старого повітря житлового приміщення свіжим (старий повітря не видаляється).
 • Витяжного типу. Забезпечує видалення старого повітря з приміщення. Для якісної роботи системи віддалений повітря повинен компенсуватися такою ж кількістю надходить свіжого повітря.
 • Змішаного типу. Забезпечує обмін повітря в приміщеннях за рахунок організації зустрічних потоків. Найкращий результат у сучасних будинках дає примусова вентиляційна система, що використовує цілий комплекс спеціалізованого обладнання.

Приточно-вытяжная система

Розглянемо детальніше роботу систем.

Сучасні системи вентиляції

Современная вентиляция

Для організації вентиляційної системи сучасних будинків часто використовують припливно-витяжні автоматизовані установки. Використовуючи такі системи можна зменшити енергоспоживання будинку за рахунок процесів рекуперації тепла.

Сучасні системи вентиляції не тільки очищають повітря в будинку, але і нагрівають його до потрібної температури. Крім цього, існують різновиди таких систем, які дозволяють охолоджувати і зволожувати повітря. У цьому випадку в припливно-витяжної вентиляційної системи є секції фреонового або водяного охолоджувача, що підключається до компресорно-конденсаторному блоку або чиллеру. В результаті система влітку охолоджує тепле повітря до необхідної температури. Для підтримки взимку і влітку комфортного рівня вологості, благотворно впливає на здоров'я, дана система може бути обладнана додатковою секцією зволоження.

Приточно-вытяжная вентиляция

Важливою характеристикою таких систем (при всій їх складності) є простота використання. Бажано забезпечити можливість дистанційного керування системою вентиляції, в тому числі через Інтернет - це додасть додаткові зручності і гнучкість.

Щоб отримати сучасне і надійне рішення, необхідно виконати грамотний проект, що враховує реальні потреби вашого будинку і залучити до облаштування системи вентиляції фірму, що спеціалізується у виготовленні і налагодженні подібних систем. Правильно виготовлена і налагоджена система вентиляції забезпечить затишну атмосферу у вашій оселі.

Читайте також: