Як зробити паркан з профільної труби


Как сделать забор из профильной трубы

Профільна труба використовується для зведення різноманітних конструкцій, так як це досить універсальний матеріал. За допомогою її можна створити свій неповторний дизайн огорожі. Незважаючи на зовні дуже офіційний вигляд, на відміну від зборів з рабиці, дерева або профнастилу, профільні труби додадуть ділянці неповторний і оригінальний стиль.

Найчастіше такі огорожі встановлюються навколо паркових зон, дитячих садків, шкіл або офісів. Такий паркан буде особливо доречним, якщо ваш будинок, дачу або котедж побудовані в певному архітектурному стилі. Огорожа додасть вашій території безпека, зробивши її недоступною для проникнення сторонніх.


Забор на участке

При використанні більш широких профільних труб в огородженні можна зробити ворота. Зробити огорожу з профільних труб самостійно досить просто, потрібно всього лише знати властивості матеріалу і методи його застосування. Зведення паркану з такого матеріалу буде досить недорогим. По-перше, сам по собі матеріал коштує недорого, а по-друге, вам не доведеться платити за установку професіоналам, якщо всю роботу зможете зробити самостійно. Отже, розглянемо, як зробити паркан з профільної труби.

Матеріали та інструменти, які можуть знадобитися для роботи


Материалы для возведения забора

Як і для будь-якої роботи при зведенні будь-якої конструкції необхідні спеціальні інструменти. В якості матеріалів вам можуть знадобитися несуча труба, довжина якої повинна становити приблизно 1 метр, деяка кількість шматків (8-10) самої профільної труби, довжина якої повинна складати не менше 30 см, пари стовпчиків. Стовпчики необхідні для фіксації, тому вони повинні бути оснащені петлями і болтами. Це те, що стосується матеріалу.


Сварочный аппарат

А ось з інструментів буде потрібен зварювальний апарат, болгарку (або ножівка по металу), електрична дриль (так як з механічною дрилем вам доведеться витратити значно більше часу і сил), ключі під розміри болтів, які будуть використані в конструкції.

Зверніть увагу! Для несучої конструкції найбільш оптимальним варіантом буде використовувати ширину профільної труби не менше 5 див. Матеріал з меншою товщиною буде використовуватись для обрешітки огорожі. В якості стовпів можна використовувати труби, ширина яких від 6 див. Міцність конструкції тут буде прямо залежати від ширини труби, використовуваної в якості стовпа. Трохи більше половини довжини стовпа (50см) необхідно буде вмонтувати в землю.

Зведення паркану

Після того, як усі матеріали та інструменти підготовлені, можна сміливо приступати до зведення огорожі своїми руками. Для цього потрібно весь ділянку, який передбачається захистити, розмітити. Для розмітки використовуйте найпростіший і найнадійніший варіант - вбиті в землю кілки і натягнута між ними мотузка. Мотузка натягується по всьому краю ділянки. Робляться позначки для установки труб, відстань повинна бути приблизно в 1 метр. Закапувати стовпи необхідно на глибину близько 30 см.


Разметка забора

Щоб проліт паркану був надійно зафіксований, до кожного стовпа приварюється по 2 петлі. Матеріалом для цього може служити жесть, ширина якої буде не менш 3мм. Ще одним варіантом стане використання ланок ланцюга в якості петель для фіксації. Один з кінців буде виступати в якості фіксації для прольоту, а другий безпосередньо приварюється до труби.


Столбы для забора

Для того щоб кінець ланки ланцюга, який буде фіксувати проліт, можна було закріпити на ньому, ланка треба розпиляти й трохи розвести. Так як такі невеликі нюанси дуже важливі при зведенні схожих конструкцій, то кожній дрібниці потрібно приділити увагу.

Спорудження самого прольоту

Вам необхідно відрізати 7-8 шматків профільної труби, щоб їх довжина становила приблизно 30 см. Для цього найкраще скористатися болгаркою або ножівкою по металу. Виміряти розмір кожної відрізаною труби аж до міліметрів не обов'язково, так як це додасть особливий вид споруджується огорожі.

Установка паркану


Установка забора

За основу береться труба, яку обрізають до 90см. Дрилем просверліваются отвори, в яких буде вироблено кріплення менших шматків труб. У пророблені отвори вставляються труби і приварюються до несучої конструкції.

Після закінчення зварювання проліт приставляють до стовпів, на яких вже приварені петлі для його фіксації. Щоб закріплюється проліт тримався надійно і рівно, болти затискаються максимально міцно.

Зверніть увагу! При фіксації прольоту до петель його можна трохи підняти над землею, а якщо до ланок ланцюга - не можна, так як може виникнути перекіс при сильних поривах вітру.


Возведение забора из профильной трубы

Установка паркану з профільних труб досить проста, якщо підійти до цього грамотно. Вивчити необхідні матеріали, переглянути навчальні відеоролики по правильній установці такого огородження. В такому випадку ви зможете виконати цю роботу не гірше будь-якого професіонала. В результаті ваш будинок буде обгороджений прекрасним, надійним і практичним парканом.