Як зробити огорожа з штахетника


Как сделать забор из штакетника

Важко заперечити затребуваність парканів з паркану в наші дні, адже саме вони з давніх часів вважаються класичним огорожею земельних ділянок. Простота монтажу такого паркану та його здатність гармонійно доповнювати ландшафтний дизайн тільки додають штакетнику популярності і серед власників розкішних будинків, і серед дачників.

Пропонуємо до розгляду матеріал, що оповідає про те, як зробити огорожа з штахетника своїми руками, наприклад, на своїй дачній ділянці.

Переваги штахетника


Преимущества штакетника

Огорожі з паркану виготовляються не тільки з дерева, а ще з пластику та металу. Штакетникам притаманне багатоманіття форм. Їх фарбують у всі кольори веселки, виготовляють різної висоти і інтервалу просвіту. Різноманітність матеріалів виготовлення і оригінальність зовнішнього вигляду парканів з паркану дозволяє задовольнити запити навіть самих вимогливих домовласників. До того ж ці огорожі, як правило, чудово вписуються в будь-ландшафтну місцевість.

Даний вид забору успішно поєднується з будь основою. Штахетник чудово гармонує з цегляних, кам'яних, бетонних та металевою основою. Це його властивість дозволяє втілювати в життя мрії багатьох людей не тільки про красивому заміському будинку, а й про привертала погляди, стильному огорожі земельної ділянки.


Плюсы штакетника

Огорожі з паркану надійні і довговічні. Але, як і будь рукотворної речі, штакетнику і його основи просто необхідно забезпечення регулярного догляду. Догляд включає в себе роботи по фарбуванню та усунення дефектів, що з'явилися в результаті механічних або погодних впливів. Все це тільки позитивно впливатиме на строк служби огорожі.

Монтаж огорожі з паркану досить простий. Всі роботи по її монтажу можна зробити своїми силами - прекрасна можливість економії сімейного бюджету.

Інструкція по виготовленню

Переваги очевидні. Тепер нам залишається лише розібратися, як зробити огорожа з штахетника. Як приклад, розглянемо зараз процес самостійного виготовлення паркану з дерев'яних штакетін на дачній ділянці.

Вибір штахетника

Існує кілька десятків видів огорож з штахетника. Спочатку вам потрібно визначитися з вибором конкретного варіанту. Тут грає важливу роль, з якого дерева виготовлені штакетіни (фактура, колір, сорт), їх висота і ширина. Потрібно прорахувати наскільки гармонійно побудований паркан впишеться з загальний ландшафт вашого дачної ділянки. І бажано робити вибір з урахуванням вашого сімейного бюджету.

Робимо розмітку


Разметка участка под штакетник

Для початку визначте, де саме на ділянці і в якому напрямку ви хочете прокласти лінії свого майбутнього огорожі. Місце установки забору необхідно очистити її сміття, чагарників чагарників, гілок дерев, бур'янів і трави - потрібно видалити все, що заважатиме виконанню встановлення паркану.

По закінченні розчищення території, виконується розмітка: на землі слід накреслити лінії напрямки паркану (відповідно до заздалегідь обчисленими розмірами) і натягнути маяки.

Установка паркану

Ще на етапі макета першої секції необхідно визначитися, в яких точках по окресленої лінії паркану передбачається встановлювати несучі стовпчики.

Стовпчики виготовляються металу, бетону, дерева, або викладаються з каменю або цегли.

Зверніть увагу! Не так важливо, яким матеріалом ви віддасте перевагу при виготовленні стовпчиків, але дуже важливо витримувати рівну відстань між ними, оскільки саме до стовпчиків будуть кріпитися готові секції огорожі, набрані з окремих штахетин.


Установка столбов под забор

Після визначення місць встановлення стовпчиків з допомогою цементно-піщаного розчину можна переходити відразу до їх установки.

Зверніть увагу! Для більшої міцності стовпчики можна зміцнити додатковими підставами-упорами (щоб після заливки бетоном стовпчики не вешталися).

Монтаж несучих забору полягає в наступному:

  1. Підготовка ям під стовпчики.
  2. Встановлення стовпчиків.
  3. Вирівнювання стовпчиків по вертикалі, горизонталі та куті.
  4. Заливка ям бетоном.
  5. Засипання землею.


Установка забора-штакетника

По закінченні робіт з встановлення стовпчиків, слід виконати монтаж несучих балок між ними. Як правило, це являє собою закріплений між стовпчиками болтами, цвяхами або саморізами дерев'яний брус.

На наступному етапі робіт необхідно рівномірно і акуратно прикріпити дерев'яний штахетник до несучих, намагаючись при цьому витримувати однакову відстань просвіту між штакетінамі.

Зверніть увагу! Для дотримання більшої точності в прямолінійності виготовлення забору рекомендується протягнути нитку по його висоті.

Після того, як всі штакетіни будуть надійно встановлено і закріплено, вам залишається тільки пофарбувати паркан, щоб надати йому потрібний відтінок, одночасно захистивши від негативних погодних явищ.


Крепление элементов штакетника

Окремо відзначимо, що монтаж секційного дерев'яної огорожі з паркану буде виконати набагато простіше. В даному випадку вам не потрібно буде витрачати час на встановлення несучих, виконувати подальше вирівнювання і закріплення паркану і т. д. А буде достатньо виставити секції за рівнем, закріпивши їх між несучими стовпчиками. Установка забору секційного значно заощадить ваш час, але не ваші фінансові витрати. Що економити час або гроші? Вибирати тільки вам.

Відео

Як ми вже відзначали вище, штахетник може бути зроблено не тільки з дерева. Даний відеоматеріал продемонструє вам процес так званого евроштакетника.