Як зробити заземлення в будинку

17.01.2021
1 719
Admin

Как сделать заземление в доме

  1. Необхідність облаштування заземлення в будинку
  2. Комплектація заземлення
  3. Основні поради та рекомендації
  4. Технологія організації заземлення
  5. Відео

У наш час будь-який приватний будинок або заміська дача оснащені значною кількістю різних електричних побутових приладів та обладнання. Тому для безпечної експлуатації побутової техніки в будь-якому будинку необхідно провести заземлення. Перед тим як зробити заземлення в будинку необхідно розуміти значення цього пристрою, важливість грамотного підбору матеріалів і якісне проведення робіт.

Необхідність облаштування заземлення в будинку

Необходимость обустройства заземления

Організація якісного і надійного заземлення призначена для ефективного зниження ризику ураження людини від електричного струму в своєму власному будинку або дачі. Застосування заземлення особливо актуально не тільки при використанні пральних машин і водонагрівачів, комп'ютерної техніки та телевізорів. Оснащення їм просто необхідно при експлуатації приміщень з підвищеною вологістю (басейнів, саун, лазень тощо), так як при виникненні в електричних приладах несправності у вологих кімнатах загроза постраждати від напруги збільшується в рази.

Комплектація заземлення

Комплектация заземления

Замислюючись над тим як зробити заземлення в будинку, потрібно ретельно продумати місце розташування пристрою, його складові частини і умови його експлуатації. Заземлювальний пристрій, незважаючи на нескладну комплектацію, слід збирати з якісних, довговічних матеріалів. Пристрій складається з заземлюючого провідника, що з'єднує заземляемую точку електричної мережі і провідник, який знаходиться у безпосередньому контакті з грунтом. Провідник (заземлювач) - це, як правило, звичайний стрижень з металу (сталі, міді).

Якість заземлюючого пристрою залежить від показників опору поширення електричного струму при обриві ланцюга (чим цей показник менше, тим краще). Відповідно, чим складніше застосовувана система і глибше розташований провідник, тим краще і надійніше буде заземлення будинку.

Основні поради та рекомендації

Основные советы и рекомендации

v При виникненні розряду блискавки на конструкцію заземлення, зокрема на метал, буде націлена велика сила струму. Тому метал для даної конструкції підбирають достатньої товщини та міцності, щоб він не розплавився при нестачі параметрів, і не звів нанівець всю ефективність системи заземлення будинку.

v Конструкція заземлення слід робити надійною. Слід пам'ятати, що суха грунт є поганим і ненадійним провідником електрики. Тому заздалегідь необхідно ретельно підібрати місце для закапування провідника. Крім цього, закопувати метал потрібно на достатню глибину, щоб дотримуватися умови достатньої вологості.

v Важливий момент, на який потрібно звернути увагу, - це довговічність провідника. В умовах постійної підвищеної вологості шматок металу може швидко прийти в непридатність, в результаті негативного впливу корозії. Тому необхідно підбирати метал достатньої товщини, а в ідеалі краще взяти оцинкований метал або провідник, що знаходиться в захисному хомуті, хоча б частково.

v Потрібно обов'язково зазначити, що рекомендовані багатьма виданнями способи заземлення з застосуванням уже наявних на заміській ділянці металевих водопровідних або газових труб, можуть служити лише тимчасовим рішенням. Та й то лише у випадку, коли є повна впевненість в тому, що ці труби не містять ураження корозією або не зроблені з використанням пластику.

Технологія організації заземлення

Технология организации заземления

У першу чергу потрібно підготувати міцний металевий стрижень (по висоті близько двох метрів) зі значним діаметром завширшки. Потім підбирають найбільш підходяще місце на ділянці поряд з будинком. В металевому виробі зверху облаштовують отвір для саморіза, для подальшого з'єднання з проводами.

Металевий стрижень вбивають глибоко в грунт. Щоб контакт металу з землею був надійний і ефективний, рекомендується залити грунт в місці заземлення сильним сольовим розчином (так як сіль є відмінним провідником електричного струму). Для уникнення виникнення корозії на металі, особливо в тому місці, де він контактує з проводами, потрібно його захистити від негативного впливу навколишнього середовища. Для цього рекомендується застосувати латексне напилення або гумове покриття.

Ще один поширений варіант, який рекомендується робити не стадії будівництва будинку, - це контур заземлення. Для його організації навколо будинку риють канаву завглибшки близько півметра, і укладають у неї металеві елементи, які зварюють між собою (зазвичай для цих цілей використовують сталеву смугу). У результаті навколо будинку отримують замкнутий контур.

Більш простий і доступний варіант - забивання в землю в трьох місцях електродів, які потім з'єднуються між собою. Відстань між закопаними електродами має відповідати глибині їх залягання.

Відео

Про те, як своїми руками зробити заземлюючий контур в приватному будинку.

Читайте також: