Як зробити звукоізоляцію підлоги в квартирі


Как сделать звукоизоляцию пола

Живучи в багатоквартирному будинку, нерідко стаєш «свідком» (точніше, «слухачем») сімейних сцен сусідів. І якщо боротися з чутністю з сусідніх бічних квартир практично неможливо (хіба що пожертвувати невеликою площею своєї кімнати і зробити звукоізоляційний прошарок між квартирами), то звукоізолювати стать набагато простіше.

Але як зробити звукоізоляцію підлоги, не влаштовуючи капітальний ремонт в приміщеннях? На це питання існує кілька варіантів відповідей. І в будь-якому з випадків виконати таку звукоізоляцію можна самостійно.

Навіщо потрібна звукоізоляція підлоги?


Зачем нужна звукоизоляция пола

Причини, по яким господарі квартир замислюються про звукоізоляції підлоги, всього дві:

 • або під вами живуть дуже галасливі сусіди, які вам заважають (але переїжджати на нове місце проживання вони не збираються);
 • або ви самі галасливі сусіди, і не хочете турбувати звуками, що народжуються у вашій квартирі, тих, хто живе під вами (це випадок рідкісний, але все ж зустрічається в житті).

Види звукоізоляції підлоги

У наші дні звукоізолюючих матеріалів для підлоги досить багато. Кожен з них маєте особистий спосіб укладання, тому вам, як кажуть, є з чого вибирати, орієнтуючись на свій гаманець і наявні будівельні навички.

Плаваюча підлога з цементно-піщаною стяжкою


Цементно-песчаная стяжка

Найпоширеніший варіант звукоізоляції - це пристрій плаваючої підлоги (плаваючої стяжки):

 • Зніміть старе покриття підлоги і дістаньтеся до плити перекриття, звільнивши з неї все сміття і вирівнявши поверхню (заповнивши ямки) розчином.
 • Покладіть на підлогу жорсткий звукоізолюючий матеріал (наприклад, кам'яну вату). Звукоізолюючий шар не повинен сильно «грати» при натисканні на нього, інакше стяжка, яку ви заллєте зверху, покриється тріщинами.
 • По периметру приміщення укладіть цей же звукоізоляційний матеріал, але вже вертикально (його висота повинна трохи перевищувати рівень чистого статі, до складу якого входить і остаточне покриття, наприклад, ламінат, а товщина становити 1-1,5 см). Між горизонтально і вертикально покладеної звукоізоляцією не повинно бути проміжків, так як зробити звукоізоляцію підлоги потрібно практично монолітною.
 • Зверху на звукоізолятор покладіть шар цементно-піщаного розчину, проармировав його сіткою. Для того, щоб було зручно відстежувати його рівень, спочатку в підлогу вкрутіть (крізь звукоізоляційний матеріал) маяки, в ролі яких можуть виступати звичайні саморізи.
 • По верху висохлої стяжки укладіть підкладку під ламінат.
 • Завершіть процес укладанням ламіната (між ним і стінкою повинен виходити шар вертикальної звукоізоляції).
 • Зріжте виступаючу звукоізоляцію уздовж стін.
 • Встановіть плінтус і прикрутіть його до тільки стін.

Плаваюча підлога зі стяжкою з фанери або ДСП


Стяжка из фанеры

У цьому випадку роль цементно-піщаної стяжки відводиться двом верствам фанери (або ДСП), які слід укладати з перев'язкою швів і з'єднувати між собою саморізами.

Між фанерою (ДСП) і стінами також необхідно залишати проміжок, який буде заповнений звукоізолюючим матеріалом. Плити ДСП зверху бажано пофарбувати будь-якою наявною під рукою фарбою, так як вони виділяють формальдегід, шкідливий для людини (зате цей недолік значно знижує їх вартість і переводить ДСП в розряд загальнодоступних матеріалів). По верху стяжки укладіть (як і в першому варіанті) підкладку і ламінат або лінолеум.

Шумоізоляційні панелі SonoPlat і PhoneStar


SonoPlat

Це досить новий матеріал, тому він використовується досить рідко. Однак і SonoPlat, і PhoneStar чудово справляються з покладеним на них завданням. Крім того, обидва ці матеріали мають невелику товщину, що дозволяє при влаштуванні звукоізоляції не втрачати зайві сантиметри висоти приміщення.

Сама панель складається з трьох шарів: зовні - шари картону, між якими розташований кварцовий пісок, засипані в комірки-стільники. Принцип дії цього звукоізоляційного матеріалу досить простий: звукові хвилі, стикаючись з частинками піску, розсіюються і поступово згасають, втрачаючи можливість пройти за межі панелі.


Звукоизоляционные панели

Укладаючи панелі на підлогу, а потім закриваючи їх зверху підлоговим покриттям, не забувайте про запал між ним і стіною (його також необхідно закрити вертикально розташованими шматочками панелі).

Шумопласт


Шумопласт

Ще один новий матеріал - це шумопласт. При його використанні необхідно:

 • очистити приміщення від сміття (заповнювати розчином поглиблення в підлозі немає необхідності);
 • по периметру приміщення прокласти звукоізолюючу прокладку або з допомогою напівтертка сформувати з шумопласта бортик, по висоті перевищує рівень чистої підлоги;
 • викласти на підлогу суміш «Шумопласт» і з допомогою напівтертка розрівняти її до товщини 20 мм (рухаючись від дальнього кута приміщення до виходу);
 • повна полімеризація суміші в опалювальному приміщенні завершитися через 48 годин, після чого можна буде заливати вирівнюючу стяжку;
 • після затвердіння стяжки зайву частину звукоізоляційного матеріалу по периметру приміщення необхідно зрізати, а шов заповнити виброакустическим герметиком;
 • потім залишиться лише укласти фінішний матеріал покриття підлоги.

Про матеріал шумопласт ви можете дізнатися з цього відео.

Відео

Дане відео розповість про ще один спосіб звукоізолювати підлогу.