Як штукатурити газобетон


Как штукатурить газобетон

В якості матеріалу для зведення стін в приватному і промисловому будівництві все частіше використовуються спеціальні блоки, що виготовляються з газобетону - однієї з різновидів пористого бетону. Вони являють собою штучний камінь, у якого по всьому його об'єму рівномірно розподілені сферичні пори діаметром 1-3 мм Популярність даного матеріалу пов'язана з його міцністю, невеликий об'ємною масою, низькою теплопровідністю і простотою обробки. Недоліки газобетону (погана захищеність від вологи і не дуже презентабельний вигляд) легко усуваються за допомогою штукатурки стін.


Строение из газобетона

Однією з особливостей газобетону є його висока паропроникність. Однак, щоб ця якість працювало на створення в будинку хорошого мікроклімату, необхідно так підібрати оздоблювальні матеріали та їх товщину, щоб паропроникність стін збільшувалася (зсередини - назовні). Тому перш ніж приступити до закупівлі матеріалів і будівельних робіт, важливо дізнатися, як штукатурити газобетон.

Вимоги до штукатурної суміші


Штукатурка для газобетона

Щоб штукатурка вийшла якісною, суміш повинна забезпечувати:

 • Високу міцність на стиск.
 • Хорошу адгезію.
 • Стійкість до перепадів температур і атмосферних явищ.
 • Водовідштовхувальний ефект.
 • Паропроникність.
 • Морозостійкість.

Всіма цими якостями володіють сучасні спеціальні суміші, призначені для обробки газобетону та інших пористих матеріалів.

Особливості вибору матеріалів

Якщо ви використовуєте при будівництві будинку газобетонні блоки, то всі застосовувані при обробці матеріали повинні мати відповідну спеціальну маркування, яке вказує, що вони підходять для обробки пористих структур. Ціна матеріалів для обробки газобетону трохи дорожче цін на звичайні оздоблювальні матеріали, але спроба заощадити може призвести до виникнення неприємних дефектів, які погіршують зовнішній вигляд і функціональність будівлі:

 • Порушення мікроциркуляції повітря.
 • Підвищена вологість.
 • Поява тріщин.
 • Відшарування штукатурки.

Внутрішня обробка


Внутренняя отделка газобетона

 1. Насамперед необхідно очистити від забруднень поверхню газобетонних блоків (при необхідності помити).
 2. Далі слід виправити наявні дефекти швів. Для цього можна використовувати шматочки утеплювача і монтажну піну.
 3. Потім забиті стики необхідно покрити спеціальною шпаклівкою, після висихання якої виконується грунтування поверхні стін.
 4. Після висихання ґрунтовки можна виконувати штукатурку. Для цього виконується:
 • нанесення суміші;
 • вирівнювання (через годину);
 • після висихання - розгладження (використовуючи легке змочування поверхні).

Зовнішня обробка


Наружная отделка дома из газобетона

Для отримання якісного результату при зовнішній обробці стін з газобетону, необхідно забезпечити таку послідовність операцій:

 1. Виконати ґрунтовку фасаду будівлі спеціальним складом для ніздрюватих бетонів.
 2. За допомогою саморізів закріпити на фасаді спеціальну армувальну сітку зі стійкого до впливу лугу скловолокна (звичайна сітка швидко зруйнується під впливом лужного середовища, що неминуче призведе до утворення тріщин).
 3. Нанести на стіни спеціальну поризированную штукатурну суміш, що володіє високим коефіцієнтом паропроникності. При цьому товщина наносного шару штукатурки повинна бути в 2 рази менше, ніж товщина при внутрішній обробці (наприклад, при зовнішній обробці - 8 мм, а при внутрішній - 16 мм).
 4. Виконати фарбування фасаду обраної паропроницаемой фарбою або нанести спеціальну тонкошарове фасадне покриття.
 5. Після повного висихання побудованого будинку (приблизно після півтора років після завершення всіх оздоблювальних робіт), для збільшення терміну служби фасаду, можна нанести додатковий тонкий шар гідрофобізатора.

Особливості проведення робіт по штукатурці


Особенности проведения работ по штукатурке

Звичайною практикою є будівництво будинку і штукатурка фасаду під час будівельного сезону, з подальшим виконанням внутрішньої обробки взимку. Але для будинків, побудованих із застосуванням газобетонних блоків, даний спосіб категорично не підходить.

Зверніть увагу! Приступати до штукатурення фасаду будинку можна тільки після закінчення завершення «мокрих процесів» внутрішньої обробки (заливання стяжок, шпаклювання, штукатурних робіт) і після видалення основної частини вологи в результаті процесу висихання.

Якщо розглянути «фізику процесу», то можна зрозуміти причину цієї вимоги. В результаті використання «мокрих процесів» в приміщення будинку привноситься багато води, яка поступово випаровується і видаляється через вентиляційну систему і стіни. При негативних зовнішніх температурах водяні пори почнуть конденсуватися в товщі стін або на кордоні газобетонного блоку і зовнішньої штукатурки. Замерзання накопиченої вологи викличе «відстріл штукатурки».

Якщо ви віддасте перевагу якісним матеріалам для обробки газобетону і правильно виконаєте всі будівельні роботи, то отримаєте надійний і теплий будинок, який гарантовано захистить вас від усіх неприємних атмосферних явищ.

Відео

Про особливості обробки газобетону розповість цей відеосюжет.