Як штукатурити стіни з піноблоку


Как штукатурить стены из пеноблока

При будівництві будинків все частіше застосовують піноблоки - спеціальні будівельні блоки, що виготовляються з пінобетону (пористого бетону). Їх популярність обумовлена високою паропроникністю, легкістю і відмінними теплоізоляційними властивостями. Для захисту пінобетону від вологості, а також карбонизационной усадку, що призводить до утворення тріщин, виконують штукатурку стін, обмеживши тим самим доступ атмосферного повітря до самих блоках.


Пеноблок

У разі неправильного нанесення штукатурки можна значно зіпсувати корисні характеристики матеріалу стін.

Зверніть увагу! Слід також враховувати, що пінобетон володіє поганою адгезією, тому, перш ніж приступити до оздоблювальних робіт, необхідно досконально розібратися в тому, як штукатурити стіни з піноблоку.

Забезпечення паропроникності


Обеспечение паропроницаемости

Для стін, зведених з піноблоків, або інших аналогічних паропроникливий матеріалів необхідно забезпечити паропроникність штукатурки (за рахунок її складу), а також товщину наносяться внутрішніх і зовнішніх шарів штукатурки і співвідношення цих товщин. У будь-якому випадку шар штукатурки буде перешкодою для проникнення пари і повітря, тому важливо, щоб пара, що увійшов у стіну крізь внутрішню штукатурку, повністю вийшов крізь зовнішню штукатурку.

Зверніть увагу! Якщо цей процес буде порушений, то волога поступово накопичиться в стіні і після певного числа циклів заморожування-розморожування вона стане причиною утворення тріщин, отпадания зовнішньої штукатурки і появи цвілі на внутрішньому шарі штукатурки.

Оптимальним співвідношенням товщини внутрішнього шару штукатурки до товщині зовнішнього шару, є 2:1. При цьому немає необхідності накладати товсті шари штукатурки на стіни з піноблоків. Досвідчені штукатури наносять шар зовнішньої штукатурки в 5-10 мм і шар внутрішньої в два рази товще.

Особливості штукатурки різних видів піноблоків

Якщо при зведенні стіни були використані піноблоки, виконані за технологією використовує різання, то слід враховувати, що їх поверхня є досить шорсткою - це дозволяє використовувати армуючу сітку тільки в місцях виникнення підвищених напруг (кутах, в області підвіконь і над прорізами).


Использование армировочной сетки

Але якщо ви використовували блоки з литого пінобетону, то щоб покращити адгезію, вам потрібно буде зачистити або зашкурити зовнішній гідрофобний шар. Хороший результат дає застосування легких сумішей з високою адгезією і використання армірувальної сітки на всій оброблюваної поверхні.

Зверніть увагу! Використовується сітка повинна бути стійкою до лужного середовища, інакше з часом вона розчиниться і штукатурка потріскається.

Протягом усього періоду виконання робіт і тривалого процесу висихання штукатурки, температура повинна бути в діапазоні 5-30°C.

Порядок проведення штукатурних робіт


Порядок штукатурных работ

Найбільш швидким та простим способом штукатурки піноблоків є використання спеціальних полегшених штукатурних сумішей, що мають високі адгезійні властивості (на упаковці має бути напис - призначена для пінобетону). Перед нанесенням розведеного згідно інструкції розчину стіну необхідно обробити спеціальною глибоко проникаючою грунтовкою, призначеної для обробки поверхонь з підвищеним усмоктуванням.


Штукатурка для газобетонных блоков

При бажанні для штукатурки піноблоків можна використати дешевшу цементно-піщану суміш. Правда, при цьому потрібно більше часу, зусиль і точного дотримання технології її нанесення, яка допомагає вирішити головну проблему, що виникає при штукатурці піноблоків - миттєве поглинання стіною вологи. При звичайному підході піноблок швидко вбирає вологу, штукатурка стає сухою і відразу обсипається.

Щоб обійти цю проблему, безпосередньо перед початком штукатурних робіт необхідно набрызгать на стіну дуже рідкий цементно-піщаний розчин, переконатися, що рідка маса міцно зчепилася з поверхнею і, не чекаючи висихання, відразу ж нанести на стіну основний шар штукатурки. При даному підході рідкий набрызганный шар замінює грунтовку, забезпечуючи зчеплення штукатурки з піноблоками. Якісне зчеплення забезпечується за рахунок обмеження надходження вологи до пїноблоку і рівномірного її розподілу між штукатуркою і стіною. Якщо замість рідкого розчину застосувати акрилову грунтовку, то за рахунок створення водонепроникного шару ви не досягнете рівномірного розподілу вологи, що з часом неминуче призведе до утворення тріщин на штукатурці та її осипання.Штукатурка пеноблочных стен

Якщо ви бажаєте додати вибраний тон фасаду вашого будинку, можна виконати фарбування оштукатурених стін або силікатними, силіконовими фарбами, що володіють необхідним рівнем паропроникності.

Правильно виконані роботи по штукатурці стін з пінобетонних блоків, крім додання їм акуратного вигляду, збережуть їх корисні споживчі властивості і забезпечать тривалий термін служби.