Як склеїти лінолеум холодної зварюванням

17.01.2021
3 657
Admin

Как склеить линолеум холодной сваркой

 1. Види холодної зварювання
 2. Склеюємо лінолеум холодної зварюванням

Ми щодня отримуємо в своє користування результати сучасного технічного прогресу. Найпростішим прикладом цього можуть слугувати засоби для склеювання стиків лінолеуму.

Якщо раніше краю лінолеуму забивалися цвяхами або взагалі весь лінолеум клеїлася на різноманітні клеї, включаючи ПВА, то сьогодні у нас з'явилася можливість стикувати краю цього підлогового покриття настільки акуратно, що стики стають практично не помітними. Цей чудовий метод отримав назву холодної зварювання.

Види холодної зварювання

Клей, яким, по суті, є холодна зварка, на 80% складається з тетрагидрофурана, решта 20% - це пластифікатори і полівінілхлорид. Туб холодної зварювання оснащений спеціальною голкою, яка виконує роль розширювача. Вона розсовує лінолеумні покриття і через неї клей проникає в шов, надійно закріплюючи краю лінолеуму, один з одним. Хімічний склад клею дозволяє йому трохи розплавляти краю лінолеуму, вступаючи з полівінілхлоридом в хімічну взаємодію. На різних типи лінолеуму зварювання проявляється по-різному, тому розроблені кілька видів холодної зварювання.

Холодне зварювання ділиться на три типи:

Холодная сварка типа А

1. Шов від холодної зварювання практично не помітний, якщо краї лінолеуму добре підігнані, а малюнок витриманий. Холодна зварка типу А використовується для нового або твердого лінолеуму, виготовленого з полівінілхлориду (ПВХ). Цей тип відрізняється дуже тонким швом, оскільки консистенція клею досить рідка.

Холодная сварка типа С

2. Зварювання типу З використовується, в основному, для ремонту старого лінолеуму. Стики з часом трохи розходяться, їх ширина становить 0,5-5 мм, для їх закладення знадобиться більш густий клей, яким і є тип С. Після заповнення шва, на цьому місці утвориться нова смужка лінолеуму. З-за ширини швів застигла зварювання може трохи виступати вгору. Після повного її висихання надлишки зрізаються ножем.

3. Зварювання типу Т також застосовується для лінолеуму з ПВХ, але вже на основі з поліестера. Саме нею користуються професійні будівельники.

Склеюємо лінолеум холодної зварюванням

Для роботи вам знадобляться:

 • холодна зварка;

Холодная сварка

 • ніж для розрізання лінолеуму;

Нож для разрезания линолеума

 • малярський скотч;

Малярный скотч

 • лінійка.

Линейка

Як склеїти лінолеум холодної зварюванням? - Немає нічого простіше.

 1. Полотна лінолеуму потрібно дуже добре зістикувати, бажано, щоб візерунок або малюнок на них збігся.
 2. По всій довжині лінолеуму в місці стику ретельно наклеюється скотч, яким чином, щоб стик припадав приблизно по його центру.
 3. Ножем по лінії стику скотч прорізається.
 4. Клей з тюбика тонкою цівкою заливають в проріз.
 5. Холодної зварюванні потрібно дати підсохнути.

Як ви розумієте, скотч потрібен для того, щоб взяти на себе всі надлишки зварювального клею. Після висихання його потрібно акуратно зняти.

Дійсно, застосування холодної зварювання не складає ніяких труднощів, а результат виходить просто приголомшливий!

Але! Не можна забувати, що зварювання має хімічно активний склад, у який входять речовини з вмістом хлору. Щоб убезпечити себе від впливу цих вкрай шкідливих для людини сполук хлору, необхідно використовувати ефективні засоби індивідуального захисту - маску, протигаз та інші. Працювати можна тільки в гумових рукавичках! Крім того, бажано дуже добре провітрити приміщення.

Читайте також: