Як приховати радіатор опалення

17.01.2021
2 832
Admin

Как скрыть радиатор отопления

  1. Решітка-плетінка
  2. Дерев'яна решітка
  3. Рогожа з тростини
  4. Сітка
  5. Металева решітка

На жаль, далеко не всі радіатори опалення мають симпатичною зовнішністю. Часом, громіздкі чавунні радіатори суттєво псують загальний інтер'єр вашого житла і доводиться задаватися питанням, як приховати радіатор опалення? Допомогти в цьому можуть спеціальні решітки і укривні щити. Цікаво, що ці конструкції не тільки виключно декоративні, але і функціональні, так як на них можна розміщувати вази з кімнатними рослинами та інше.

Решітка-плетінка

Решетка плетенка

Почнемо розповідь про те, як приховати радіатор опалення, решітки-плетінки. Вона відрізняється дуже простою технологією виготовлення, тому може бути зроблена в домашніх умовах. В основу конструкції решітки був покладений каркас з дерев'яних брусків з перетином 3х3 сантиметри. З'єднувати бруски можна шурупами або шкантами. Готовий каркас переплітається декоративними стрічками, які із зворотного боку слід закріпити, використовуючи степлер. Виконана таким способом решітка повинна бути прикріплена до стіни за допомогою навісних петель.

Дерев'яна решітка

Деревянная решетка

Якщо ви думаєте, як приховати радіатор опалення, стоїть під вікном, то можна виготовити звичайну дерев'яну решітку. Для цього підготуйте бруски, які мають перетин 2х3 сантиметри і заздалегідь розмітьте місця, де будуть знаходитися кріпильні елементи. Отвори краще виконати заздалегідь, так як це значно полегшить вам повну збірку всієї конструкції. Виготовлену грати можна покрити спеціальним меблевим лаком. Пам'ятайте, що така решітка тримається виключно за рахунок тертя між кінцями брусків і стіною, так що будьте гранично точні, визначаючи розміри.

Рогожа з тростини

Циновка из тростника

Багато квартири зараз прикрашаються за допомогою циновок, зроблених з очерету. Їх часто вішають на вікна, де вони не тільки служать прикрасою, але й оберігають приміщення від палючих променів сонця. Допоможе рогожа і в питанні про те, як приховати радіатор опалення. Для цього потрібно закріпити верхній її край до заздалегідь встановленої рейці за допомогою степлера. Цікавим способом приховати батареї можна назвати бамбукові пучки, застромлені у встановлені перед радіатором вазони, які заповнені щебенем або керамзитом. Замінити бамбук можна більш поширеною вербової лозою, яку попередньо варто ошкуріть, висушити і покрити шаром лаку.

Сітка

Сетка для радиатора отопления

Може здатися, що приховати радіатор, що знаходиться у ванній кімнаті значно складніше. Однак, це просто виконати за допомогою простої сітки, такий же, як у дитячого манежу. Нижню частину сітки слід закріпити на залізних планках, верхню - на рейці, прикріпленою полиці, що знаходиться над пристроєм опалення. Пам'ятайте, що полку обов'язково повинна мати виріз, щоб циркуляція повітря здійснювалася без проблем. Обов'язково простежте, щоб шурупи, якими фіксується сітка, були зроблені з латуні або мали надійний захист з цинку.

Металева решітка

Металлическая решетка радиатора отопления

Якщо ваша квартира має футуристичний інтер'єр або виконана в хай-тек стилі, то для приховування радіатора варто вибрати металеву решітку, що має покриття з хрому. Щоб її встановити, потрібно зробити спеціальні стійки, на які можна буде закріпити саму решітку.

Трохи складніше приховати опалювальний пристрій в дитячій кімнаті. Там варто уникати конструкцій з металу і дерева, захищаючи дитину навіть від мінімального ризику отримати травму. Краще віддати перевагу звичайні щільні фіранки, зроблені з тканини, оформлені в стилі дитячої кімнати. Закріпити їх можна за допомогою найпростіших заклепок.

Можна зробити висновок, що приховати радіатор опалення досить нескладно, незалежно від особливостей приміщення. Звичайно, розглянуті в статті способи можна доповнити й іншими варіантами, так що не обмежуйте свою фантазію.

Решетка скрывающая радиатор отопления

Ажурная решетка для радиатора

Аккуратные решетка радиатора отопления

Читайте також: