Як зламати бетонну стіну


Как сломать бетонную стену

Задумалися, як зламати бетонну стіну в квартирі? Почніть роботу з отримання дозволу на перепланування приміщення в місцевому відділенні архітектури при адміністрації поселення. Можливо, що в розв'язанні вам відмовлять, так як бетонна стіна виявиться або несучої, або буде частиною монолітного каркасу, який видозмінювати взагалі не можна.

Але йти за дозволом треба, вже маючи на руках проект перепланування, розробити який мають фахівці проектної групи. Саме на цій стадії зазвичай і з'ясовується, чи можливий взагалі знесення обраної вами стіни.

Візуально визначити, що несе вам попалася стіна чи ні, якщо в квартирі зроблений ремонт, не завжди можливо. І якщо цегляна стіна товщиною менше 250 мм завжди є ненесущей перегородкою, то стосовно бетону такої суворої градації немає (хоча найчастіше бетонні перегородки по товщині не перевищує 80 мм).


Проектная документация

Деякі відомості з певного питання можна отримати з технічного паспорта, однак там не завжди вказується дана інформація. І тільки у проектній документації ви знайдете все, що вам необхідне.

Зверніть увагу! Доступ до проекту легше отримати відповідним фахівцям з проектної групи, в якій ви замовте проект перепланування, ніж вам самому.

Якщо ж отримати дозвіл на перепланування вам вдалося, можна приступати безпосередньо до зламу. Врахуйте, що бетон в стіні буде обов'язково проармирован металевими стрижнями, які доведеться обрізати. Крім того, бетон має велику вагу і навіть «невеликий» його шматок здатний завдати пошкодження междуэтажному перекриття, впавши на нього.

Ламаємо стіну правильно


Сносим стену правильно

Тепер про те, як зламати бетонну стіну:

  • Якщо в демонтується стіні є дверний проріз, спочатку зніміть з петель дверне полотно, а потім видаліть дверну коробку, розпилявши її вертикальні частини навпіл для полегшення процесу.
  • У тому випадку, коли в стіні прокладені проводи, обов'язково відключіть електрику. Розетки і вимикачі слід зняти, а кінці проводів на сусідніх стінах - заізолювати.
  • Щоб зберегти підлогу від ушкодження, з нього кращого взагалі зняти підлогове покриття, а зверху на перекриття покласти настил з дощок, який пом'якшить удар від падіння на нього шматків бетону.
  • Намітьте на стіні лінії майбутніх розрізів, сформувавши квадрати, розміром не більше 40 на 40 сантиметрів.
  • Починайте роботи з верхньої частини стіни.
  • По намічених вертикальним і горизонтальним лініям кожні 3-4 сантиметри просвердліть наскрізні отвори діаметрів в 10-12 мм.


Работа по сносу стены

  • З'єднайте найближчі отвори між собою, прорізавши щілини в бетоні «болгаркою», на яку встановіть коло з алмазним напиленням. Не забувайте використовувати будівельний пилосос, а також такі захисні засоби, як окуляри і рукавички. Для виконання цієї частини роботи вам також знадобиться помічник, який і буде тримати пилосос.
  • Выпилив один «квадрат» (якщо стіна досить товста, пропили треба робити з двох її сторін), акуратно вибийте його, по можливості намагаючись не упускати на підлогу.
  • Далі вам слід лише повторювати всю процедуру, кожен раз висвердлюючи і випилюючи по одному квадрату бетону.

Як бачите, зламати бетонну стіну без шуму і пилу у вас не вийде. І якщо на проведення даних робіт у вас не буде дозвіл, велика ймовірність, що ваші сусіди напишуть на вас скаргу у наглядовий орган, який визнає вашу перепланування незаконною, накладе на вас штраф і змусить відновити пошкоджену конструкцію за ваш рахунок. Отримати після цього дозвіл на перепланування стане для вас практично неможливим.

Відео

У цьому ролику показано, як зробити отвір в несучій стіні. Можливо, ці знання також стануть вам у нагоді.