Як зібрати зруб

17.01.2021
3 991
Admin

Как собрать сруб

 1. Основні переваги дерев'яних зрубів
 2. Етапи будівництва дерев'яного зрубу
 3. Технологія зведення зрубу
 4. Основні види фундаментів для зрубів
 5. Стіни дерев'яного зрубу

Будівництво зрубів будинків з деревини методом «без цвяхів» на Русі застосовувалося з незапам'ятних часів. Дерево, завдяки своїм цінним якостям, як прекрасний будівельний матеріал, при невеликій масі і високої міцності, і в наш час користуються широкою популярністю. Сучасній людині хочеться хоча б у тиші домашнього вогнища, бачити навколо себе красу, красиву структуру дерева і дихати чистим повітрям. Саме будинки з цільної деревини найоптимальніший вибір для будівництва свого приватного будинку для багатьох регіонів нашої країни. Матеріалу достатньо, головне вивчити, як правильно зібрати зруб, придбати додаткові матеріали та інструменти.

Основні переваги дерев'яних зрубів

Преимущества деревянных срубов

 • Екологічність і комфортність. Якісне дерево володіє унікальним складом - всередині нього відбувається постійно безперервний повітрообмін. У такому будинку стіни постійно "дихають" і завжди буде нормальна вологість і оптимальний баланс кисню. Ці показники забезпечать в дерев'яному зрубі відмінні умови для проживання.
 • Тепло. Теплопровідність будинку з цільного дерева низька (в 2,5 рази менше, ніж у звичайного цегли), що забезпечує в них взимку тепло, а влітку комфортну прохолоду. Зовнішніх стін не потрібно додаткові заходи щодо утеплення.
 • Довговічність. Дерев'яні зруби по довговічності перевершують традиційні будинки, а особливо каркасні конструкції, за рахунок використання в процесі підготовки сучасних захисних матеріалів і спеціальних пожароустойчивых просочень для дерева.
 • Естетичність. За красою природних натуральних матеріалів, зараз важко підібрати більш відповідний інтер'єр для житла, ніж поверхня дерев'яних стін з їх неповторним малюнком.

Будівництво сучасних будинків вимагає великих знань і майстерності. Кожен проект індивідуальний, тому процес зведення будинку ведеться з урахуванням його особливостей, технології, матеріалів і інших вирішальних факторів. Це ж стосується і дерев'яних будинків з колод перед тим як зібрати зруб самостійно, необхідно вивчити всі нюанси роботи з цим матеріалом та його заготівлі.

Етапи будівництва дерев'яного зрубу

Этапы строительства деревянного сруба

 • Проект будинку. Як і при будь-якій іншій технології починати слід з розробки проекту будинку, в якому буде передбачена поверховість будинку, тип фундаменту, конструктивні особливості будови, поверхові плани з зазначенням отвору під сходовий марш і вентиляційні канали. Проект будинку повинен також детально описувати всі нюанси будови даху, фінішне покриття покрівлі, віконні та дверні прорізи.
 • Підготовчі роботи. Це комплекс заходів по підготовці до будівництва фундаменту, проведення розмітки, риття котловану або траншеї, вивезення зайвої землі, підведення до будинку інженерних комунікацій і т. д.
 • Зведення фундаменту. Для дерев'яних будинків не потрібно зведення потужних глибоких фундаментів. Тип фундаменту і його конструкція безпосередньо залежать від стану грунтів на ділянці, кліматичних особливостей регіону і сумарного навантаження від стін і даху будинку.
 • Зведення стін. Стіни дерев'яного зрубу зводять з цілісних колод, заздалегідь заготовлених у зимовий період. Це пов'язано з тим, що взимку деревина суші, значить, вона потребує меншої обробки від грибка і цвілі.
 • Облаштування даху. Проект зведення кроквяної конструкції даху і її кріплення повинен ретельно продумуватися, так як дерев'яні будинки з колоди дають технологічну осадку і вимагають надійного захисту від атмосферних впливів у процесі експлуатації.

Технологія зведення зрубу

Добротно дерев'яний зруб - це фінансова інвестиція в престижне будову, яка буде служити вам довгі роки, тому підходити до його будівництва слід з усією ретельністю і серйозністю. Для виготовлення зрубів готуємо заздалегідь взимку якісний ліс, сушимо і ретельно обробляємо. Для підвищення вогнестійкості застосовують спеціальні просочення, а також використовують кошти для захисту від грибка і цвілі.

Велику роль у наших кліматичних умовах, для збереження тепла в житло, має утеплювач. У рублених стінах технологічні зазори закривають натуральним мохом, який заздалегідь заготовлюють і сушать.

Основні види фундаментів для зрубів

 1. Глибокого закладення. Досить дорогі. Цей тип застосовується в основному при будівництві будівель з підвалом або гаражем.
 2. Мелкозаглубленний фундамент. Самий оптимальний і поширений вид застосовується в дерев'яному житловому будівництві. Простота зведення, універсальність (підходить до всіх типів грунтів), надійність і економія коштів.
 • Стовпчасті фундаменти. Підходять для дерев'яних будинків невеликих розмірів або з полегшеними стінами. Вимагають ретельних розрахунків.

Стіни дерев'яного зрубу

Стены деревянного сруба

Стіни будують з рядів колод, які укладають горизонтально один на одного.

Вся конструкція будинку складається з окремих вінців - окремих колод пов'язаних між собою. Перший вінець (оклад), роблять із самих товстих колод. Оклад укладають на підготовлений фундамент з гідроізоляцією. Далі використовують прокладки - поперечні бруси. Нижню частину окладу і прокладки обробляють антисептиком і покривають гудроном. Торці колод не замазують гудроном, так як через них деревина має «дихати». Виникли зазори між окладом і фундаментом закривають цеглою і цементним розчином, закриваючи попередньо колоди двома шарами руберойду.

Рубають стіни двома методами - в чашку (рубка з залишком) і в лапу (рубка без залишку). Рубку «у чашку» застосовують тільки при зведенні будинків з круглих колод. Рубка «в лапу» більш економічна, оскільки колоди не виходить на розі назовні, і з'єднання виходять міцними і надійними. Використовують при рубці з будь-яких колод - протесанных чи ні.

Самий верхній біля стін вінець - мауерлат (верхня обв'язка) служить опорою для перекриття і даху. Облаштовують його з міцних, якісно оброблених колод. Після закінчення будівництва стін, їх конопатять, використовуючи мох, клоччя або пінку.

Звичайно, зведення зрубу не легкий процес, але результат перевершить всі очікування - такий надійний і безпечний будинок буде служити не тільки Вам, а й Вашим дітям і онукам!

Красивый двух этажный деревянный дом из сруба

Коттедж из сруба

Читайте також: