Як поєднати чавунні труби з пластиковими

17.01.2021
2 953
Admin

Как соединить чугунные трубы с пластиковыми

 1. Підготовчі роботи
 2. Облаштування муфтового (фитингового) стикувального з'єднання
 3. Формування з'єднання з чавунним розтрубом
 4. Відео

Більшості власників власного житла не раз доводилося стикатися з проблемою капітального ремонту або повної заміни діючої каналізаційної системи. Саме цим пояснюється наше бажання більш детально ознайомити вас з тим, як з'єднувати чавунні труби з пластиковими заготовками.

Необхідність в стикуванні каналізаційних труб, виготовлених з різнорідних матеріалів, що виникає, як правило, у наступних ситуаціях:

 • при зведенні власного житла (при розведенні внутрішніх магістралей і стикування їх з подводимыми до забудови мережами водопостачання і каналізації);
 • у разі проведення планового капітального ремонту з частковою заміною старих зношених і проржавілих труб на сучасні вироби з поліпропілену або металопластику;
 • при установці або планової заміни приладів обліку води витрачається, коли зчленування засувки чавунної з фрагментом поліпропіленової труби може бути оформлено у вигляді фланцевого з'єднання.

Соединение пластиковой и чугунной труб

Крім того, об'єднання каналізаційних каналів із пластика та чавуну може проводитися з міркувань економії, коли для підключення до вже встановленого чавунного стояка використовується розведення з пластикових труб. До цього ж розряду робіт може бути віднесено і нарощування чинного чавунного трубопроводу.

Підготовчі роботи

В першу чергу вам слід чітко визначитися з тим, де саме ви будете проводити заміну труб (з подальшою їх стикуванням) і вибрати потрібні заготовки. Для з'єднання з каналізаційними чавунними трубами вам будуть потрібні заготовки на 50 мм, а при роботі зі стояком - заготовки труб з робочим діаметром до 110 мм

Ключи для соединения труб

Для успішного проведення стикувальних робіт вам потрібно буде приготувати наступні матеріали і підручні інструменти:

 • пластикові трубні заготовки необхідного типорозміру;
 • молоток з дерев'яною або гумовою насадкою;
 • спеціальний інструмент для нарізки заготовок («болгарка» або ножівка по металу);
 • ключі розвідні;
 • стрічка тефлонова або клоччя;
 • готові перехідники, за допомогою яких ви зможете оформити потрібне з'єднання.

Переходник для труб

Що стосується стикувальних елементів, які використовуються для з'єднання труб з різнорідних матеріалів, то їх вибір в даний час досить великий. При підборі відповідного варіанту стикування ви можете скористатися наявними у продажу перехідними елементами потрібного вам виду (муфтами, фітингами тощо).

Переходник гофрированный

Крім того, в будь-якому спеціалізованому магазині ви зможете придбати відповідні за розміром і конфігурації манжети і гофровані перехідники, а також спеціальні ущільнювачі, за допомогою яких потрібне з'єднання встановлюється в так званому «економ - варіант».

Ті ж, хто володіє достатніми засобами, можуть скористатися фітингами зі спеціальним захистом від ослаблення різьбового з'єднання або ж елементами, що дозволяють виробляти односторонню опресовування контакту.

Облаштування муфтового (фитингового) стикувального з'єднання

Обустройство фитингового соединения

Формування муфтового або фитингового з'єднання чавунних і пластикових ділянок каналізації проводиться, як правило, за такою схемою:

 • В першу чергу вам необхідно буде демонтувати стару муфту чавунного зливу (або ж повністю вирізати за допомогою «болгарки» весь замінний ділянку трубопроводу).
 • Потім на стыкуемом ділянці пластикової труби відомими способами нарізається зовнішня різьба.
 • Після цього очищена від бруду різьблення ущільнюється за допомогою стрічки ФУМ і змащується силіконом, після чого на неї вручну навертається підготовлений заздалегідь фітінг.

Уплотнение лентой фум

Остаточне затягування фитингового з'єднання найкраще робити по закінченні монтажу всього з'єднувального вузла (при контрольній перевірці трубопроводу на наявність протікань).
 • Із зворотного боку муфтового перехідника формується типове розтрубне з'єднання.

Разъемная муфта

При монтажі стикувальних або перехідних вузлів в опалювальних мережах (чи в мережах гарячого водопостачання) необхідно використовувати спеціальні перехідні муфти, у комплект яких входять також і ущільнювальні кільця. В якості варіанту подібного з'єднання можуть використовуватися спеціальні роз'ємні латунні муфти з вкладкою з ПВХ.

Формування з'єднання з чавунним розтрубом

Спрощений варіант стикування пластикових трубних заготовок з чавунною горловиною (розтрубом) передбачає використання гумових манжет і гофрованих перехідних елементів у поєднанні зі спеціальними прийомами ущільнення місця їх з'єднання.

При його реалізації манжета або гофрована трубка просто натягується на розтруб, а отриманий при цьому зазор заповнюється спеціальним розширюється цементним розчином або ж просмоленим пасмом.

Манжета для раструба

Поверхню пластикової відповідної заготовки по всій довжині формованого контакту після її очищення розчинником обробляється спеціальним клеєм і обсипається дрібним піском. Лише після такої підготовки на неї можна буде натягнути стикувальну манжету або гофрований перехідник.

Фахівці з великим досвідом сантехнічних робіт радять вам не економити на матеріалах. Вони вважають, що використання цементу для зчленування пластикових фрагментів трубопроводу з чавунним розтрубом, може розглядатися як вимушений захід, не розрахована на тривалу експлуатацію всієї системи.

Пояснюють вони це наступними причинами:

 • Так як з'єднання чавунних труб з пластиковими заготовками у разі застосування зазначеного прийому не гарантує їх жорсткої фіксації, то з-за неминучих деформацій з'єднувальний вузол буде працювати в режимі постійних навантажень і почне руйнуватися з часом.
 • Крім того, не слід забувати і про ефект теплового розширення виробів з пластикових матеріалів, також приводить до поступового руйнування встановленого вами з'єднання.

Відео

Пропонуємо вам подивитися, як можна виконати підмотку різьбових з'єднань. Ця інформація обов'язково стане в нагоді вам в роботі.

Читайте також

Вам також може бути цікаво